Nowa galeria Uroczyste pasowanie na ucznia 2024/2025 została dodana do albumu fotograficznego
Po co nam te drzewa? Nad ty pytaniem, przez kilka dni, pochylali się na zajęciach w klasach i świetlicy szkolnej nasi najmłodsi uczniowie. Zdobytą wiedzę przelali na papier tworząc wspaniale plakaty, które dzisiaj mogliśmy podziwiać w auli szkolnej podczas spotkania z ekspertami w dziedzinie drzew i nie tylko - leśniczym Panem Bartłomiejem Charęzą i podleśniczym Panem Patrykiem Maczyńskim.
Najpierw poznaliśmy "Sekretne życie Drzew", bo to właśnie fragmenty tej książki z zasobów szkolnej biblioteki przedstawili nam nasi goście.
Potem był czas na ciekawostki i wiedzę, którą chętnie dzielili się nasi eksperci. Spotkanie z nimi w Światowym Dniu Drzewa na pewno zwiększyło świadomości uczniów na temat tego, jak istotną rolę pełnią one dla funkcjonowania naszej planety i nas samych.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny i liczymy, że okazji do wspólnych spotkań i poszerzania wiedzy będzie więcej.
Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania obchodzimy w tym roku 29 września, w dniu urodzin autorki książek dla dzieci i młodzieży – Janiny Porazińskiej. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i koncentrację, wzbogacają słownictwo. Czas spędzony w ten sposób z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy. Akcja głośnego czytania realizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W szkolnej bibliotece w świat literatury wprowadziły naszych młodych czytelników uczennice klasy 7b. Ksiażka to nie tylko źródło wiedzy, ale także wsparcie dla rozwoju emocjonalnego i społecznego, uczące nas empatii i zrozumienia dla innych.
W minionym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w największym w Polsce projekcie edukacyjnym dotyczącym bezpieczeństwa w internecie, którego Organizatorem i wykonawcą był NASK-PIB. Projekt był realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza pozwoliła podnieść poziom świadomości dotyczącej cyberzagrożeń oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z internetu. Po spełnieniu określonych wymagań otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł OSEhero!
Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Poniżej przedstawiamy terminarz konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Regulamin oraz wszystkie informacje dotyczace konkursów dostępne są pod linkiem:
Ramowy_regulamin_konkursow_2024_2025.pdf
Typ konkursu:
To już trzecia edycja konkursu fotograficznego "Moja przestrzeń, moje najpiękniejsze miejsce" organizowanego przez Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie. Chętnych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu: Regulamin_konkursu_fotograficznego.pdf.
Zapraszamy do udziału w konkursie i pokazanie innym miejsc do których macie sentyment, a jednocześnie chcielibyście się nimi podzielić.
Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu, aktywnie przyłączyliśmy się do akcji Sprzątanie Świata 2024 r. W tym roku sprzątaliśmy pod hasłem „Na Straży Czystej Ziemi! Od 1994 roku”.
Z raportów przygotowywanych przez Fundację Nasza Ziemia wynika, że przez 30 lat sprzątania wzięło w nim udział ponad 23 miliony uczestników, którzy posprzątali 45 milionów kilogramów śmieci.
Pomimo wzrostu świadomości ekologicznej, ciągle spotykamy się w naturze z porzuconymi butelkami, foliami, papierkami wokół nas, ale też jest ogromna liczba ludzi, którzy sprzątają i stoją na straży czystej Ziemi – tak jak My!
Narodowe Czytanie to akcja, która łączy Polaków w całej Polsce i na świecie wokół kanonu polskiej literatury. Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później przeczytano Trylogię Henryka Sienkiewicza. W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest dramat Kordian Juliusza Słowackiego. Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w wydarzeniu. Tym razem Narodowe Czytanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie klas VII wysłuchali fragmentów dzieła Juliusza Słowackiego w wykonaniu aktorów z Teatru Fajne Babki z Centrum Kultury w Chojnie. Młodzi słuchacze byli pod wrażeniem interpretacji i lekkości w przedstawieniu tego trudnego tekstu. Dziękujemy i byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Może następnym razem panie odwiedzą naszą szkołę.
25 września 2024 r. zapraszamy na zebrania wychowawców z rodzicami.
Od godz. 16.00 - spotkanie z rodzicami uczniów klas I-III i oddziałów przedszkolnych.
Od godz. 17.00 - spotkania z rodzicami uczniów klas IV - VIII.
Godz. 17.00 - spotkanie w auli szkoły rodziców uczniów klas I - III i oddziałów przedszkolnych
z p. Markiem Pietrasikiem - pedagogiem, terapeutą.
Godz. 18.00 - spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców w sali nr 7.
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku dzień ten przypada w niedzielę, ale ponieważ w naszej szkole nie brakuje talentów, kreatywności i zabawy to świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek w szkolnej świetlicy. W poniedziałek oddziały przedszkolne na zaproszenie szkolnej biblioteki rozwijały talenty i kreatywność z okazji kropkowego święta. Zabawy i kropek było co niemiara. Świętować będziemy jeszcze kilka dni i kropka.
W bieżącym roku szkolnym min. nasza szkoła realizować bdzie projekt „Zrównoważony rozwój edukacji ogólnej w Gminie Chojna”. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS.
Głównym celem projektu jest wsparcie i poprawa jakości edukacji ogólnej, podniesienie wiedzy, kompetencji oraz umiejętności w tym kluczowych na rynku pracy wśród grupy docelowej. Projekt ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych wśród osób z orzeczeniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych i osób doświadczających migracji a także podniesienie kwalifikacji kadry nauczycielskiej.
Zapraszamy uczniów uczęszczających do naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie pt. Zrównoważony rozwój edukacji ogólnej w Gminie Chojna, który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027. Dla uczestników projektu zaplanowano szereg zajęć rozwijających kompetencje oraz wyrównujące szanse edukacyjne. Więcej szczegółów znajduje się w dokumentach rekrutacyjnych dostępnych poniżej
Rekrutacja do projektu trwa od 9 do 17 września br.
http://bip.asiis.edu.pl/?page_id=2980
Regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_projekcie_Chojna.pdf
Zalacznik_nr_1._Ankieta_Rekrutacyjna_-_uczen.doc
Zalacznik_nr_2._Deklaracja_uczestnictwa_____dziecko.doc
Zalacznik_nr_3._Ankieta_Rekrutacyjna_____nauczyciel.docx
Szanowni Państwo, Rodzice i uczniowie.
Rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę elektrośmieci w ramach akcji Dzieci zbierają elektrośmieci. Jest to dobra okazja, by pozbyć się niesprawnego lub niepotrzebnego sprzętu elektronicznego. Akcja potrwa od 16 do 20 września 2024 r. Zużyty i niesprawny sprzęt należy składować na terenie szkoły na placu przy pojemnikach na śmieci. W załączniku znajdziecie listę sprzętu elektronicznego, który podlega zbiórce:
RODZAJE_SPRZE__TU_ELEKTRYCZNEGO_I_ELEKTRONICZNEGO_(1).pdf
Drodzy Rodzice, Opiekunowie prawni!
13 lipca 2024 r. wszedł w życie obowiązek zastąpienia papierowej legitymacji szkolnej wersją plastikową, tzw. e-Legitymacją. Nowa legitymacja szkolna będzie wydawana pierwszoklasistom i tym uczniom klas siódmych, dla których nie ma możliwości kontynuowania ważności dokumentu w roku szkolnym 2024/2025, a pozostałym uczniom w przypadku konieczności wydania nowego dokumentu. Wydane już papierowe legitymacje uczniowskie zachowują ważność do ukończenia szkoły przez ich posiadaczy. eLegitymacje wydawane są na wniosek rodzica.
Informacje_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Prawnych.pdf
Wniosek_o_wydanie_e-legitymacji.pdf
Drodzy Rodzice poniżej zamieszczamy List Ministra Edukacji i Ministra Zdowia do Rodziców:
List_Ministra_Edukacji_i_Ministra_Zdrowia_do_rodzicow.pdf
W związku z wysoką temperaturą na zewnątrz i w pomieszczeniach szkolnych w dniach 5 i 6 września 2024 r. zajęcia będą odbywały się zgodnie z następującym harmonogramem:
1-5 lekcja zgodnie z planem do 12.30,
6l. 12.35-13.05,
7l. 13.10-13.40,
8l. 13.45-14.15
Opieka świetlicowa - oddziały przedszkolne - odjazdy zgodnie z planem.
Minęły wakacje, rozpoczynamy nowy rok szkolny 2024/2025. Uczniowie powrócili z nową energią i zapałem do pracy. Rozpoczęli kolejną przygodę, pełną nauki, przyjaźni i wzajemnego wsparcia. Wszystkim naszym uczniom życzymy, aby w murach naszej szkoły odkryli własne talenty i mocne strony, a nauka sprawiała im przyjemność, przynosiła sukcesy i radość.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka
odbędzie się 2 września 2024 r. (poniedzialek) o godz. 9.00.