Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa nazywanego również Dniem Kolorowej Skarpetki w tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do Biegu Kolorowych Skarpet organizowanego przez Fundację Coś Dobrego. Dzieci i młodzież chętnie włączyła się w sportowe obchody święta. Nawet padający deszcz nie zniweczył biegowych planów klas młodszych i biegi ze skarpetkową sztafetą odbyły się na szkolnym korytarzu. Wszyscy oczywiście zaopatrzyli się w kolorowe skarpetki. Ale nie bieg i skarpetki były najważniejsze. Największą wartością wydarzenia było przybliżenie uczniom naszej szkoły codzienności i problemów z jakimi borykają się osoby z zespołem Downa, przekazanie wiedzy o tej chorobie i promowanie zrozumienia, akceptacji oraz otwartości na innego człowieka.
Za nami wspaniały dzień. Kolejny raz społeczność Korczaka udowodniła, że siła jest w nas. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali wiele wspaniałych bab i babeczek, ozdób, palm i palemek. Rada rodziców karmiła nas pysznościami. Nauczyciele dwoili się i troili żeby wszyscy dobrze się czuli i bawili. Chociaż ze względów ekologicznych zrezygnowaliśmy z topienia i palenia marzanny to strażacy dbali o bezpieczeństwo i odpowiednie nawodnienie. Było wesoło, smacznie i kolorowo. Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność i wsparcie.
Nowa galeria Kiermasz wielkanocny została dodana do albumu fotograficznego
15 marca w piątek odbyły się w Centrum Kultury w Chojnie eliminacje Gminnego Konkursu Recytatorskiego.
Z naszej szkoły wzięło w nim udział pięcioro uczniów. Wszyscy pięknie zaprezentowali przygotowane wiersze przed publicznością i komisją konkursową. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Maria M. z klasy 1b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i dobrej pamięci, a Marysi życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.
Dla wszystkich chętnych zadania przygotowujace do kangura matematycznego. Testy z poprzednich edycji w załaczniku.
Oznaczenia kategorii:
ŻACZEK - klasa 1 i 2
MALUCH - klasa 3 i 4
BENIAMIN - klasa 5 i 6
KADET - klasa 7 i 8.
Przedstawiamy mistrzów tabliczki mnożenia
Marzec jest miesiącem matematyki, więc w naszej szkole to czas obfitujący w wydarzenia matematyczne. Święto Liczby Pi obchodziliśmy w czwartek 14 marca. Natomiast w piątek 15 marca dla klas 3 i 4 odbył się szkolny konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”. Uczniowie rywalizowali ze sobą w odpowiednich grupach wiekowych na dwóch etapach konkursu. Pierwszy etap to tabliczka mnożenia na platformie MATZOO – obliczanie na czas, drugi etap to pisemne rozwiązywanie zadań związanych z tabliczką mnożenia.
Zwycięzcami konkursu wśród uczniów klas trzecich zostali:
I m-ce Julia B. z klasy 3a
II m-ce Zuzanna W. z klasy 3c
III m-ce (ex aequo) Patrycja L z 3a oraz Aleksander C. z 3c
Zwycięzcami konkursu wśród uczniów klas czwartych zostali:
I m-ce Arkadii V. z klasy 4a
II m-ce Aleksander K. z klasy 4b
II m-ce Katarzyna S. z klasy 4b
Taka forma nauki poprzez zdrową rywalizację i dobrą zabawę wszystkim uczestnikom przypadła do gustu. Wielu z nich wyraziło chęć przystąpienia do takiego konkursu w przyszłym roku szkolnym.
W tym miesiącu czeka nas jeszcze Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”, który odbędzie się 21 marca.
Nasza uczennica oddziału przedszkolnego Weronika Wojtczuk zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. W szkolnej bibliotece odebrała nagrody i upominki z rąk zarządu powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej i zarządu miejsko-gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. Gratulujemy Weroniko!
Zdjęcia dzieku uprzejmości http://KrólewskaChojna
Reprezentacja naszej szkoły brała dzisiaj udział w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej odbywał się na dwóch poziomach, dla uczniów klas I-IV i V-VIII.
Osiem osób, które uzyskały najwyższe wyniki w Turnieju, po czterech z każdego poziomu, 26 kwietnia będzie reprezentowało naszą gminę w eliminacjach powiatowych w Gryfinie.
Z naszej szkoły do kolejnego etapu zakwalifikowało się czworo uczniów :
Jakub J. z kl. 1b,
Julia B. z kl. 3a,
Hubert K. z kl. 6b
Alicja B. z kl. 7b.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie konkursu
Za nami kilka dni wspólnego świętowania, które obrodziło w wiele wspaniałych prac i wydarzeń. Poziom uczestników konkursów zorganizowanych z okazji Święta Szkoły był bardzo wyrównany. Wiedza na temat życia i twórczości naszego patrona godna podziwu, prace pomysłowe, ciekawe i dające nadzieję, że Korczak żyje w nas. Jego myśl wychowawcza napędza kreatywność uczniów i nauczycieli i sprawia, że chce się rano wstawać i przychodzić do szkoły. Bo szkoła to ludzie, nie tylko budynek, z którymi chce się przebywać i wspólnie tworzyć, zastanawiać się. Dlatego wiemy, że przyświecająca nam w tym roku myśl Korczaka "Jak bezmyślny i brutalny może być człowiek. Gdy się nie zastanowi." ma znaczenie.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom
Wyniki konkursów:
Konkurs plastyczny dla klas 0-3 "Korczak w moich oczach"
I miejsce Mia I. 1 a
II miejsce-Karolina W. 3 a,
III miejsce- Amelia W. 0 b,
wyróżnienia
Zuzanna H. 2 a, Alicja P. 2 a.
Konkurs plastyczno-fotograficzny "Twoja twarz wygląda znajomo" I miejsce Julia K. 5 b,
II miejsce Mateusz M. 5 b,
III miejsce Zuzanna T. 5 a,
wyróżnienia
Martyna O. 5 b i Amelia S. 6 b.
Konkurs wiedzy "Życie i twórczość patrona szkoły, Janusza Korczaka"
I miejsce reprezentanci klasy 7 b (Michał Ż., Jan M., Maja A.),
II miejsce reprezentanci klasy 7 a (Hanna D., Lena W., Maria Z.),
III miejsce reprezentanci klasy 8 a (Monika O., Natasza N., Krystian P.).
Święto Szkoły za nami, a biblioteka szkolna nadal chętnie przyjmuje w swoich progach rządnych wiedzy uczniów. Uczniowie korzystają z jej gościnności i wsłuchują się w tekst książki "Jest taka historia, opowieść o Januszu Korczaku". Kolejny raz historia naszego patrona podbiła serca słuchaczy.
„Jak bezmyślny i brutalny może być człowiek. Gdy się nie zastanowi.”
Janusz Korczak „Kajtuś Czarodziej”
Już w środę 28 lutego Święto Szkoły, będziemy obchodzić 61. rocznicę nadania Naszej Szkole im. Janusza Korczaka. Dobrym zwyczajem świętowanie zaczęliśmy wcześniej od zajęć z koordynatorem święta panią Agnieszką Nowak, która przypomniała nam wiedzę na temat życia i twórczości naszego patrona i przygotowując prace na konkurs plastyczny „Korczak w naszych oczach” oraz plastyczno- fotograficzny „Twoja twarz wygląda znajomo”. Do środy zapraszamy wszystkich na Korczakomanie czyli spędzanie długich przerw z Korczakiem w szkolnej bibliotece. Pamiętajcie też, że warto porozmawiać o naszym patronie na lekcjach. Przed nami jeszcze zabawa „Znajdź tajne hasło” z elementami kodowania i konkurs wiedzy „Życie i twórczość patrona szkoły, Janusza Korczaka”. Zwycięzców konkursów związanych z naszym patronem poznamy w środę, do środy też mamy nadzieję, że każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł powiedzieć, że zna dobrze Janusza Korczaka.
Zapraszamy ósmoklasistów na bezpłatny webinar przygotowujacy do egzaminu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony przez Komisję Europejską w 2004 roku i obchodzony jest co roku w lutym. W tym roku dzień ten przypadł na 06 lutego. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego dostępu do Internetu dla wszystkich, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jak każdego roku, nie zabrakło aktywności korczakowskiej społeczności w obchodach tego wydarzenia. Nasze działania nie ograniczyły się do jednego dnia. Niemal przez trzy tygodnie na zajęciach dydaktycznych, wychowawczych, terapeutycznych oraz rozwijających zainteresowania uczniów omawiana była problematyka związana z promowaniem bezpieczeństwa w sieci. Działaniami zostali objęci uczniowie naszej szkoły w poziomach wszystkich klas. Podczas podejmowanych aktywności wykorzystane zostały materiały pozyskane w ramach Programu OSEhero, którego organizatorem i wykonawcą jest NASK-PIB. Realizowany jest w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
#dzieńbezpiecznegointernetu
#bezpiczeństwo w sieci
#osehero
#ose
#cyberprzemoc
#cyberbezpieczenstwo
@dzienbezpiecznegointernetu
17 lutego w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota, święto to ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka ale również zwrócenia uwagi ludzi na ciężki los niektórych z nich.
Właśnie z tej okazji uczniowie klas 0a, 0b, 0c, 2b, 3b, 3c i 5b uczestniczyli w spotkaniu z panią Justyną z Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt - Psijaciele i jej kotem i Bułką.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest zapewnienie zwierzętom domu, miłości i troski. Poznali wiele ciekawostek na temat kotów ich funkcjonowania i właściwej opieki nad nimi. Otrzymali wiedzę na temat pracy schroniska, korzyści płynących z adopcji oraz odpowiedzialności związanej z posiadania pupila - kota lub psa.
Szerokie uśmiechy na twarzach naszych uczniów, gdy spędzali czas z Bułką głaszcząc go i karmiąc kocimi smakołykami, a on dzielnie znosił te pieszczoty jak na przedstawiciela wszystkich kotów należycie świadczyły, że to było nie tylko przyjemne doświadczenie, ale także ważna lekcja empatii i troski. Uczniowie chojeńskiego Korczaka zaliczyli ją na szóstkę obdarowując naszych gości mnóstwem życzliwości, zainteresowania i prezentów w postaci zebranych pieniędzy, karmy, smakołyków, zabawek i innych darów dla schroniska. Najważniejsza jednak była deklaracja, że pomagać zwierzakom będziemy nie tylko od święta
20 lutego 2024r r. po raz kolejny staliśmy się areną recytatorskich zmagań naszych najmłodszych uczniów. Szkolny Konkurs Recytatorski na stałe wpisał się do naszego kalendarza wydarzeń edulacyjnych i nie brakowało chętnych, by stanąć w szranki rywalizacji. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje niebywałe umiejętności: doskonałą pamięć, wzorową intonację oraz dykcję. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie. Za włożony trud i prace wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i nagrodami książkowymi. Jury ze względu na wysoki poziom recytacji miało „ciężki orzech do zgryzienia”, aby wyłonić zwycięzców, a zostali nimi:
I m. - Maria Madejczyk kl. 1b
II m. - Hanna Kargol kl. 3c
III m. - Karol Szobak kl. 1a
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje.
Warto pomagać!
Uczniowie naszej szkoły, a zwłaszcza nasze najmłodsze klasy, aktywnie włączyły się do akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Chojna, polegającej na zbieraniu żółędzi i kasztanów. Przeprowadzona zbiórka miała na celu uświadomienie uczniom, że dokarmianie zwierząt, pomoże im przetrwać trudne zimowe dni. W dniu dzisiejszym nagrodzono te klasy, które zebrały najwięcej darów jesieni, a były to klasy: 0b, 2a, 1c i 1b. Nagrodzone klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne, które zasilą klasowe skarbonki. Gratulujemy!
Szanowni Państwo!
Wkrótce rozpocznie się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych.
Przypominamy najważniejsze terminy:
Już po raz dziewiąty szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprosił uczniów klas drugich i trzecich do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”. Tak jak w ubiegłych latach również teraz wzięli w nim udział nasi uczniowie. Celem tego konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja wśród uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej znajomości historii Polski, smutnych czasów rozbiorów, trudnej drogi do niepodległości, ważnych dat i wydarzeń naszej historii oraz szczegółowa znajomość polskich symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.
W naszej szkole do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Sprawdzili oni swą wiedzę o historii Polski odpowiadając na wiele pytań związanych z symbolami narodowymi i ważnymi momentami historii naszego kraju. Po długich oczekiwaniach, nastąpił moment wręczenia nagród, a były to dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszy wynik 39 punktów na 40 możliwych do zdobycia uzyskał uczeń klasy 2b Aleksander Józefacki. Gratulujemy Aleksandrowi i wszystkim uczestnikom konkursu!