Nawigacja

PRZYSTANEK KORCZAK

2012 rok Janusza Korczaka

 

 

                                                 

Rok 2012  to siedemdziesiąta rocznica śmierci Janusza Korczaka i setna rocznica założenia przez niego słynnego domu dziecka w Warszawie przy ulicy Krochmalnej - dziś Jaktorowskiej. Uchwałą Sejmu RP w naszym kraju jest to także rok Janusza Korczaka, Józefa Ignacego Kraszewskiego i ks. Piotra Skargi.
         Z dorobku Korczaka czerpią kolejne pokolenia pedagogów i mądrych rodziców. Jego postać i dorobek znane są na całym świecie. To jego myśl stanowiła podwaliny pod polską inicjatywę, jaką było stworzenie i uchwalenie Konwencji o Prawach Dziecka. To Stary Doktor głosił potrzebę szacunku wobec dziecka i jego autonomii. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak powiedział kiedyś o Korczaku, iż był on pierwszym polskim rzecznikiem praw dziecka. To on promował samorządność dziecięcą, korzystał z teatru jako narzędzia pracy wychowawczej, widział w dziecku człowieka. W naszej szkole na ten rok zaplanowaliśmy również szereg imprez: gazetki ścienne, konkursy, audycje radiowe i wiele innych. Odwiedzajcie też stronkę www.przystanekkorczak.pl
         Jeśli chcielibyście odbyć wirtualny spacer po Korczakowie, koniecznie kliknijcie w przeglądarce www.korczakowo.org. Na stronie odnajdźcie gifa - kamerkę i zacznijcie zwiedzanie! 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
    ul. Szkolna 15
  • 091 4143955

Galeria zdjęć