Nawigacja

  • Leśne sprawy Misi Adwokatki

    7 czerwca kolejny raz uczniowie klasy 3c mieli przyjemność spotkać się z panią adwokat Moniką Budynkiewicz- Szymańską i porozmawiać o zawodzie adwokata. Tym razem pani adwokat zapoznała nas z historią Misi Adwokatki, nowej pracownicy leśnej kancelarii.

    Pani Monika czytając książkę „Leśne sprawy Misi Adwokatki” przybliżyła dzieciom specyfikę zawodu adwokata. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmują się pracownicy adwokatury, jak nazywa się ich biuro, w co się ubierają, a także, co oznaczają kolory żabotu w togach.

    Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowiadania o leśnych sprawach zwierząt i wspaniale odpowiadali na pytania pani adwokat.

    Na koniec klasa otrzymała pamiątkowy dyplom wzięcia udziału w akcji oraz egzemplarz czytanej książki, który możecie obejrzeć w naszej szkolnej bibliotece. Wszyscy uczniowie otrzymali także zakładki do książek, a w ramach utrwalenia zdobytej wiedzy, dzieci mogły skorzystać z przygotowanych kolorowanek.

    Dziękujemy pani Monice za kolejne ciekawe spotkanie.

  • Edukacja z wojskiem

    W dniu 12 czerwca gościliśmy w naszej szkole żołnierzy z V Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina Podjuchy. Spotkanie naszych uczniów z klas VII z wojskowymi odbyło się w ramach akcji "Edukacja z wojskiem" – programu MEN. Zasadniczym celem programu  jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Na zakończenie trzygodzinnych zajęć Dyrektor szkoły otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w programie „Edukacja z wojskiem” a uczniowie imienne Certyfikaty.
    Dziękujemy przedstawicielom Wojska Polskiego za ciekawe zajęcia! Czołem!

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie EkoSzkołą 2024

    Nasza szkoła kolejny raz udowodniła, że bije w niej zielone serce. Kolejny raz znaleźliśmy się w gronie około 300 z 567 placówek z całej Polski, którym udało się zdobyć tytuł EkoSzkoła 2024. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu. Z dumą możemy powiedzieć, że każdemu korczakowskiemu sercu bliska jest ochrona środowiska.

  • Polsko - Niemiecka Młodzieżowa Liga Lekkoatletyczna

    Polsko - Niemiecka Młodzieżowa Liga Lekkoatletyczna

    Dnia 13.06.2024 r. nasza szkoła kolejny raz gościła u siebie uczniów z Angermunde. Grupa 18 uczniów wzięła udział w Polsko- Niemieckiej Młodzieżowej Lidze Lekkoatletycznej. Zawodnicy wymieszani ze sobą, połączeni w 4 osobowe drużyny wspólnymi siłami starali się uzyskać jak najlepsze wyniki z poszczególnych konkurencji: skoku w dal, rzucie piłką lekarską, biegu na 200 m i 60 m. Po wspólnych potyczkach sportowych uczestnikom spotkania wręczono drobne upominki. Wspólny poczęstunek w kawiarni chojeńskiej Double Tee zakończył ostatnie spotkanie integracyjne młodzieży polsko-niemieckiej w tym roku szkolnym, które przyniosło wszystkim uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Projekt dofinansowany został przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży POMERANIA.

  •  Laboratoria Przyszłości

     Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM # STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 109 200 zł. Pozyskane fundusze pozwoliły na doposażenie pracowni
     w nowoczesne pomoce dydaktyczne # pomoce dydaktyczne. Więcej informacji o programie można znaleźć https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2.20171121121256.pdf. Pozyskane w ramach programu zasoby cieszą cię dużym zainteresowaniem wśród uczniów i są chętnie wykorzystywane na zajęciach lekcyjnych, rozwijających zainteresowania oraz terapeutycznych. W ostatnim czasie wykorzystaliśmy #długopisy 3D Banach School# Banach School https://banach3d.pl/dlugopisy-3d/, https://banach3d.pl/ oraz drukarkę Banach School #drukarka 3D Banach School. Praca z w/w sprzętem służy coraz szerszemu rozwijaniu wyobraźni i kreatywności wśród młodzieży, sprzyja kształtowaniu umiejętności pracy zespołowej, pozwala podążać za nowymi technologiami. Z długopisów 3D można korzystać na wszystkich lekcjach, na zajęciach rozwijających zainteresowania oraz prowadzonych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W naszej pracy użyliśmy szablony załączone do zestawu długopisów 3D. Zestawy szkolne GeniBot #Genibot wykorzystane zostały na lekcjach informatyki, na zajęciach terapeutycznych i rozwijających zainteresowania uczniów. Genibot - robot do nauki kodowania offline i online wyposażony w wiele funkcji do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. GeniBot mówi w dwóch językach - polskim oraz angielskim, co ułatwia naukę młodszym dzieciom, ale także daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Karty do kodowania #kodowanie oraz instrukcja są również przygotowane w języku polskim i angielskim. Gogle VR ClassVR to nowoczesne urządzenie VR, które zapewnia fascynujące doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości. Okulary VR cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów i były  wykorzystywane na zajęciach lekcyjnych, rewalidacyjnych i rozwijających zainteresowania uczniów. Na lekcjach techniki do tworzenia obwodów elektrycznych #obwody elektryczne został wykorzystany zestaw do samodzielnego montażu Elektricity Science Kit. Dzięki wykorzystaniu tej pomocy dydaktycznej pozyskanej w ramach Programu Laboratoria Przyszłości #laboratoria przyszłości uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę
    w praktyce.

    https://www.gov.pl/web/laboratoria

    https://www.gov.pl/web/laboratoria

    @LaboratoriaPrzyszlosci

    #ClassVr

    #długopisy3DBanachSchool

    #drukarka3DBanachSchool

  • Zapraszamy!

  • Plastycy w Korczaku

    W tym roku z inicjatywy pani Urszuli Rados w czasie festynu z okazji Dnia Dziecka naszej szkole zaprezentowali się goście specjalni - uczniowie klasy 3a z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Uczniowie wraz z opiekunami, wychowawczynią panią Beatą Marchlik oraz panem Stanisławem Kokolusem przyjechali do nas już w czwartek. Zostali przywitani na stacji PKP przez uczniów klasy 3c i zaproszeni do naszej szkoły. Po zakwaterowaniu mieli okazję zwiedzić perełkę naszego miasta Kościół Mariacki. Wszystkich oczarowały znajdujące się w nim freski, panorama Chojny jaką zobaczyli z wieży widokowej, a ciekawostki opowiadane przez przewodnika pana Ryszrda Mizgiera wprowadzały w osłupienie. Po zwiedzaniu uczniowie zabrali się za tworzenie prac plenerowych, gdyż jednym z celów przybycia do Chojny był właśnie plener malarski. W ciągu kilku godzin powstały prace, które zachwycały nas potem podczas festynu. Plastykom bardzo spodobała się nasza szkoła, panująca w niej atmosfera i opieka jaką ich otoczyliśmy, dlatego w dniu festynu okazali swoją wdzięczność pomagając przy malowaniu twarzy dzieci i z zapałem tworząc portrety naszych uczniów, nauczycieli i pracowników. Wszystkie dzieła tworzone przez naszych gości wzbudzały zachwyt, za co jesteśmy im wdzięczni. Nawet deszcz nie przerwał ich pracy i punkt plastyczny działał aż do ostatnich godzin festynu przy holu korczakowskim, a wiele osób zostało obdarowanych niezapomnianą pamiątką w postaci portretu.

    Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas opiekunom uczniów pani Beacie i panu Stanisławowi oraz Julce, Olkowi, Martynie, Amber, Magdzie, Kalinie, Malwinie, Wiktorii, Michałowi i Maćkowi.

    Liczymy, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie, a początek inspirującej współpracy.

  • Dzieciaki kochają kociaki

    Za nami akcja zbiórki karmy i pieniędzy dla kotów od Psijacół. Akcja zorganizowana przez klasę 3c trwała cały ubiegły tydzień. Kolejny raz społeczność Korczaka udowodniła, że ma ogromne serce dla zwierząt. Wynikiem naszej zbiórki jest spora ilość karmy oraz 1082 złote 90 groszy.

    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcje i którym los zwierząt nie jest obojętny - bo przecież dzieciaki kochają wszystkie zwierzaki

  • Dzień Sportu i Rodzinny Dzień Dziecka w Korczaku

    W dniu 7 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny połączony z Dniem Sportu. W imprezie uczestniczyli goście: min. przedstawiciele świata sportu: Stanisław Kopeć Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej.  Tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy aktywnie: była wspólne tańce na placu apelowym, rozgrywki drużynowe na Orliku, rywalizacja lekkoatletyczna na bieżni, wspólne zabawy, rzuty do kosza w sali gimnastycznej. Były dmuchane zamki, Straż Pożarna, Nadleśnictwo Chojna, piana,  trampoliny, loteria fantowa i wiele innych atrakcji. Były słodkości, kiełbaski, owoce ... 
    W czasie festynu z okazji Dnia Dziecka naszą szkołę odwiedzili goście specjalni - uczniowie klasy 3a z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Uczniowie wraz z opiekunami, wychowawczynią panią Beatą Marchlik oraz panem Stanisławem Kokolusem. W dniu festynu malowali twarze dzieci i z zapałem tworzyli portrety naszych uczniów, nauczycieli i pracowników. Wszystkie dzieła tworzone przez naszych gości wzbudzały zachwyt, za co jesteśmy im wdzięczni. Nawet deszcz nie przerwał ich pracy i punkt plastyczny działał aż do ostatnich godzin festynu przy holu korczakowskim, a wiele osób zostało obdarowanych niezapomnianą pamiątką w postaci portretu.

    Dyrekcja, Rodzice, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie serdecznie dziękują wszystkim Gościom za przybycie, poświęcony czas i życzenia. Dziękujemy.

  • Rodzinny Dzień Dziecka. Dzień Sportu

    Nowa galeria Rodzinny Dzień Dziecka. Dzień Sportu została dodana do albumu fotograficznego

  • Polsko-Niemiecki Turniej piłki nożnej

    Polsko-Niemiecki Turniej piłki nożnej

    Dnia 29 maja 2024 r. nasza szkoła gościła grupę uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Ehm Welk-Oberschule w Angermunde. To kolejne zaplanowane spotkanie młodzieży z projektu realizowanego w ramach współpracy polsko-niemieckiej w tym roku szkolnym. Uczniowie tym razem wzięli udział w Polsko-Niemieckim Turnieju Piłki Nożnej, podczas którego mogli odświeżyć i nawiązać nowe znajomości oraz poszerzyć znajomość języków obcych. W turnieju wzięło udział 20 uczniów, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Mieszane 10 - cio osobowe drużyny wspólnymi siłami dążyli do zdobycia bramki przestrzegając zasad zdrowej rywalizacji. Dobra zabawa, pełna integracja i sprzyjająca pogoda towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju. Spotkanie zakończono wspólnym grilowaniem na terenie kompleksu boisk Orlik. Projekt dofinansowany został przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży POMERANIA. 

  • Zapraszamy!!!

  • Wyniki w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2024

    Uczniowie naszej szkoły zdobyli 3 WYRÓŻNIENIA  w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2024:
    ALEKSANDER C. z kl. 3C w kategorii MALUCH
    LENA M. z kl. 6B w kategorii BENIAMIN 
    KAROL K. z kl. 7B w kategorii KADET.
    Gratulacje dla MATEMATYCZNYCH GENIUSZY

  • Mistrzowie są wśród nas

    Według definicji - mistrz to: człowiek przewyższający innych umiejętnością czegoś, biegłością w czymś, niedościgniony w jakiejś dziedzinie; człowiek godny naśladowania, uznany przez innych za wzór. A jak nazwać kogoś, kto pięknie czyta, posiadł umiejętność interpretacji tekstu i doskonale posługuje się żywym słowem?Oczywiście, że: Mistrz Pięknego Czytania.

    O ten wspaniały tytuł w swoich kategoriach wiekowych walczyło wczoraj 16 uczniów klas I-III. Konkurs odbył się w szkolnej bibliotece i trzem uczniom udało się wyczytać tytuły mistrzów. Gratulujemy Oskarowi Ogrodnikowi z klasy 1c, Aleksandrowi Józefackiemu z klasy 2b i Aleksandrowi Peli z klasy 3b.

    Mamy nadzieję, że staną się oni doścignionymi wzorami do naśladowania dla innych.

    #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

  • Światowy Dzień Pszczół

    „Usuń pszczołę z powierzchni Ziemi, a za jednym zamachem usuniesz przynajmniej sto tysięcy roślin, które nie przeżyją” Albert Einstein.

    #EkoSzkoła #DzieńPszczół

    Światowy Dzień Pszczół, obchodzony od 2018 r., został ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Co roku, 20 maja, mamy zatem okazję do podkreślenia znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych niezwykłych owadów, których niechlubnym inicjatorem jest człowiek. Te niezwykłe stworzenia pracują w zgodzie na swój sukces, dzielą się wszystkim, śnią, tańczą, mają pięć oczu, a to, co powie ich mama-królowa jest rzeczą świętą. To jedyny owad, którego wytwarzaną dla siebie żywność podjada mu człowiek. Pszczoła miodna, oprócz przyczyniania się do znacznego zwiększenia plonów rolników, wytwarza także cenne produkty pszczele, tj. miód, wosk, pierzgę, propolis, mleczko i jad pszczeli.

    O tych i innych tajnikach z życia pszczół dowiedzieliśmy się od naszego gościa, pszczelarza, pana Dariusza Karwana, który podzielił się z nami swoją wiedzą. Wspólnie zbadaliśmy zawartość cukru w miodzie i zgłębiliśmy tajniki ula. Lekcja ta dała nam pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów, ale też dostarczyła mnóstwo doznań smakowych – miodki były pyszne, zwłaszcza z owoców granatu przypadł wszystkim do gustu.

  • Dzień Europy w Korczaku

    Aby uczcić pokój i jedność w Europie oraz upamiętnić rocznicę podpisania deklaracji Schumana co roku 9 maja obchodzony jest Dzień Europy. W tym roku 1 maja Polska dodatkowo obchodzi 20 rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej i z tych okazji wszystkie klasy chojeńskiego Korczaka wzięły udziału w Szkolnym Dniu Europy.

    Zadaniem klas było przygotowanie stoisk na których zalazły się najważniejsze i najciekawsze informacje na temat przedstawianego państwa UE - były to między innymi kulinaria ciekawostki geograficzne, językowe czy historyczne. Oprócz tego klasy wybrały i zaprezentowały kilka postaci - przedstawicieli swojego państwa oraz wybrany utwór muzyczny również związany z wylosowanym i prezentowanym państwem.

    Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania wspaniale prezentując swoje państwa. Dzień Europy w Korczaku był kolorowy, wesoły, emocjonujący i niezmiernie pouczający, za co bardzo Wam dziękujemy.

  • Po co nam ta cała ortografia?

    Nad tym pytaniem głowił się niejeden uczeń. Bez ortografii każdy pisałby tak, jak chce, nie byłoby dyktand i złych ocen z polskiego. Życie byłoby mniej stresujące, a każdy i tak odczytałby to, co jest napisane, ale czy aby na pewno?  Dlatego drodzy uczniowie wygląda na to, że język polski nie może obyć się bez ortografii. Okazuje się, że dowolność i brak reguł w pisowni sprawiłyby nam wszystkim więcej problemów i trudności z odczytaniem, co autor miał na myśli, niż nauczenie się zasad ortograficznych. Zatem uczmy się tej ortografii, wierzę, że każdy znajdzie na nią swój sposób.

    Na pewno znaleźli go uczniowie klas II i III, którzy 4 kwietnia 2024 r. w naszej szkole zmagali się w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Organizatorami konkursu były panie Anna Panas i Ewa Wysocka- Pawłowska. Konkurs miał na celu promowanie umiejętności ortograficznych i posługiwania się w piśmie poprawną polszczyzną.

    Najlepszymi okazali się: Aleksander J. z klasy 2b, Remigiusz N. z klasy 2a, Kira A. z klasay 2a, Julia B. z klasy 3a, Zuzanna Werszychora z klasy 3c i Aniela Pikuła z klasy 3b. I to oni właśnie 11 kwietnia 2024 r. reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym Mały Mistrz Ortografii zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie. W kategorii klas drugich I miejsce zajął Aleksander J. a w kategorii klas trzecich II miejsce zajęła Aniela P. Wielkie brawa dla naszych mistrzów ortografii.

  • Ósmoklasiści - powodzenia!

  • Uwaga Rodzice

    Uwaga Rodzice

    Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci zapisanych na rok szkolny 2024/2025

    do oddziałów przedszkolnych i klas I w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka
    w Chojnie.

    Spotkanie odbędzie się  8 maja 2024 r. o godz. 17.00 w auli szkoły.

     

    Pozostałe zebrania z rodzicami uczniów klas I-VIII odbędą się według planu:

    8 maja 2024 r. godz.17.00 - 18.00 - Zebrania wychowawców z rodzicami

    17.00 - 19.00 - Dyżur nauczycieli w szkole

    17.00 - 19.00 - Dyżur pedagogów szkolnych

    17.00 - 19.00 - Dyżur dyrekcji szkoły

    17.00 - 19.00 - Dyżur kierownika świetlicy i wychowawców

  • Zapraszamy na obchody Święta Konstytucji

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
    ul. Szkolna 15
  • 091 4143955

Galeria zdjęć