Nawigacja

 • Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

  Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

  Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

  Alicja Łętowska

  Zastępca

  Weronika Maślanik

  Skarbnik

  Jakub Czubak

  Sekretarz

  Kaja Jaworska

  Szczęśliwy numerek

  Paulina Zagajewska

   

  Członkowie:

  Agata Maślanik

  Mariusz Baczyński

  Zofia Frontczak

  Anastazja Stasiak

  Anna Bławat

  Nikola Truong

  Dorota Sepełowicz

  Karol Kuflowski

 • Zawiadomienie o wyborze oferty

  Zawiadomienie o wyborze oferty

  Informacja o wyborze oferty dotyczącej "Wyposażenia Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Chojnie":

  wybor_oferty(1).pdf 

 • 100 cebulek kwiatów na 100 lecie odzyskania niepodległości

  100 cebulek kwiatów na 100 lecie odzyskania niepodległości

  100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła postanowiła uczcić
  w szczególny sposób. 7 listopada 2018 r. nasi uczniowie wraz z obsługą szkoły zasadzili cebulki wiosennych kwiatów : biało – czerwonych tulipanów, szafirków, narcyzów, hiacyntów i krokusów. Każda klasa dostarczyła po 100 cebulek, więc na wiosnę będziemy mogli podziwiać efekty naszej pracy w postaci kobierca składającego się z 2000 kwiatów. Dzięki tej akcji każdej wiosny będziemy pamiętali o tak ważnym dla wszystkich Polaków wydarzeniu.

   

 • Spotkanie z Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia

  Spotkanie z Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia

  9 listopada Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza  z Wrocławia przyjechał do chojeńskiego Centrum Kultury z cyklem trzech przedstawień.  „Balladynę” oraz „Mitologię i legendy Słowian” mogli podziwiać starsi uczniowie Korczaka, zaś najmłodsi uczestniczyli w spektaklu „Pszczółka Maja”.
  Po niezwykłej uczcie dla oczu i uszu, gdyż aktorzy zaprezentowali nie tylko piękną grę sceniczną, ale również efekty specjalne 3D i wizualizację kolorem, wszyscy zgromadzeni w sali: uczniowie z różnych placówek, nauczyciele i aktorzy  wspólnie odśpiewali hymn, by jak najgodniej uczcić Narodowe Święto Niepodległości i setną rocznicę odzyskania niepodległości.

  Spotkanie z Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia - Obrazek 1  Spotkanie z Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia - Obrazek 2  Spotkanie z Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia - Obrazek 3  Spotkanie z Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia - Obrazek 4  Spotkanie z Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia - Obrazek 5

 • Uroczysty apel z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Uroczysty apel z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosiły wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Dzisiaj o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów –– nasz kraj odzyskał suwerenność.

   

  Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

   

  Setna rocznica jest szczególna w sercach Polaków. Dlatego również w naszej szkole uroczyście obchodzimy to święto. Godnie dbamy o oprawę uroczystości włączając się w organizację obchodów. Konkurs recytatorski, koncert pieśni i piosenki patriotycznej, bieg pamięci, sto cebulek tulipanów, konkursy historyczne, konkursy plastyczne, 100 kartek na 100 - lecie, gazetki tematyczne, apelowy strój, kotyliony, wszędzie obecne barwy narodowe - biel i czerwień pozwalają na radosne świętowanie.

   

 • Sukces naszych uczniów w konkursie „Znam Cedyński Park Krajobrazowy”

  Sukces naszych uczniów w konkursie „Znam Cedyński Park Krajobrazowy”

  Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Anny Zatorskiej zdobyli najwyższe miejsca w I edycji konkursu „Znam Cedyński Park Krajobrazowy” w organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego w Cedyni.  Uczniowie  z klasy 7a, Adam Kurpiel zajął I miejsce i Filip Wiśniewski zajął II miejsce. Szkoła grupowo zajęła II miejsce. Serdecznie gratuluję.

  Sukces naszych uczniów w konkursie „Znam Cedyński Park Krajobrazowy” - Obrazek 1  Sukces naszych uczniów w konkursie „Znam Cedyński Park Krajobrazowy” - Obrazek 2  Sukces naszych uczniów w konkursie „Znam Cedyński Park Krajobrazowy” - Obrazek 3

 • Wspólnota Sant’Egidio z naszej szkoły nagrodzona Bocianem

  Wspólnota Sant’Egidio z naszej szkoły nagrodzona Bocianem

  W dniu 8 listopada 2018 roku na uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości  w Starostwie Powiatowym w Gryfinie Wspólnota Sant’Egidio, której częścią jest działające w naszej szkole Stowarzyszenie Młodzi dla Pokoju otrzymała zaszczytne wyróżnienie przyznane za działalność pro publico bono, czyli dla dobra publicznego za służbę potrzebującym i najuboższym, za organizowanie wigilii dla osób chorych i samotnych, za opiekę nad osobami starszymi  z Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie – nagrodę Starosty Gryfińskiego Bociana. Jest to bardzo duże wyróżnienie i serdecznie gratuluję nauczycielom i uczniom Stowarzyszenia Młodzi dla Pokoju oraz całej Wspólnocie mającej swoją siedzibę przy Parafii Św. Trójcy i w naszej szkole tego zaszczytnego wyróżnienia. Niech Wasz przykład świadczy o tym, że pomoc potrzebującym, zauważenie innych, niesienie wiary i nadziei jest odpowiedzialną i godną naśladowania postawą. Pani Beata Junosz, Pani Ewa Fedorowicz, uczeń klasy klasy 3a Dominik Pierzgalski odebrali wczoraj tę nagrodę.

  Wspólnota Sant’Egidio z naszej szkoły nagrodzona Bocianem - Obrazek 1 

 • Dzień Otwarty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

  Dzień Otwarty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

  8 listopada 2018 roku uczniowie klas VIII naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym ZSP
  w Chojnie zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia sal lekcyjnych, pracowni oraz warsztatów, w których odbywają się zajęcia praktyczne nauki zawodu. Uczniowie zwiedzili stoiska promujące poszczególne kierunki kształcenia, mogli uzyskać informacje od uczniów prezentujących swój kierunek czy profil kształcenia. Na zakończenie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z klasy o profilu społeczno – wojskowym  zaprezentowali pokaz musztry wojskowej, natomiast członkowie szkolnej grupy WOPR – pokaz ratownictwa.

  Dla naszych uczniów była to cenna lekcja, która dostarczyła sporo ważnych informacji przed podjęciem decyzji o przyszłej ścieżce kształcenia.

   

 • DZIECI NIEPODLEGŁEJ – GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W KORCZAKU

  DZIECI NIEPODLEGŁEJ – GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W KORCZAKU

  Smutne to były czasy, gdy naszego pięknego kraju przez ponad sto dwadzieścia lat nie było na mapie Europy… Ale przecież odważni Polacy żyli także i wtedy, walcząc dzielnie z germanizacją i rusyfikacją, w tajemnicy czytając polskie książki, modląc się po polsku, dbając, by mowa ojczysta nie uległa zapomnieniu. Każdy próg stawał się twierdzą, bo „polski my naród, polski ród, królewski Szczep Piastowy”. Dzisiaj my, Dzieci Niepodległej, szczęśliwie nie wiedzący czym są okrucieństwa wojny, naszej ojczyźnie możemy oddać hołd, śpiewając patriotyczne piosenki, mówiąc wiersze o naszym kraju, zaś na co dzień będąc dobrym człowiekiem -być dobrym patriotą. Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. 11 listopada 1918r. zakończyła się pierwsza wojna światowa, w której nasi nieprzyjaciele stanęli naprzeciwko siebie. Polacy również wzięli w niej udział, zmuszeni przez zaborców często do walki przeciwko przyjaciołom czy rodzinie. Na szczęście ustalenia powojenne doprowadziły do tego, że nasz kraj uznano za państwo niepodległe. Datę zakończenia pierwszej wojny światowej uznajemy więc za dzień odzyskania niepodległości. Życząc naszej ojczyźnie stu lat, jak na tym torcie na naszej scenicznej dekoracji, 06 listopada zorganizowaliśmy gminny konkurs recytatorski dla dzieci z klas 0-2. Konkurs pod znamienną nazwą „Dzieci Niepodległej”, odbywający się w szkolnej auli, zgromadził najmłodszych deklamujących przedstawicieli szkolnych społeczności z obydwu szkół podstawowych w Chojnie, ze szkoły z Brwic, Grzybna i Nawodnej.

  A oto zwycięzcy: w klasach "0"

  I miejsce Marcel Krauze ze Szkoły Podstawowej w Nawodnej

  II miejsce Tomasz Kucharski ze Szkoły Podstawowej w Nawodnej

  III miejsce Maja Rycerz ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie

  Klasy I

  I miejsce Magdalena Piepenhagen ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie

  II miejsce Antonina Czapska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie

  III miejsce Ariel Sowiński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie

  Klasy II

  I miejsce Eliza Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie

  II miejsce Nadia Klimczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie

  III miejsce Lena Witek ze szkoły Podstawowej w Brwicach

  Serdecznie Gratulujemy!!!

   

 • 7 października 2018 - zebrania z rodzicami

  7 października 2018 - zebrania z rodzicami

  7 listopada 2018 godzina 17.00 - 18.00 - Zebrania wychowawców z rodzicami

  17.00 - 19.00 - Dyżur nauczycieli w szkole

  17.00 - 19.00 - Dyżur pedagogów szkolnych

  17.00 - 19.00 - Dyżur dyrekcji szkoły

  17.00 - 19.00 - Dyżur kierownika świetlicy i wychowawców

 • Najwyższa frekwencja klasy 5c - "szczęśliwa karta" -

  Najwyższa frekwencja klasy 5c - "szczęśliwa karta" -

  Frekwencja jest czynnikiem wpływającym na wyniki nauczania oraz jakość pracy szkoły.   Niska frekwencja to przyczyna wielu niepowodzeń szkolnych i narastających trudności w nauce, które w efekcie mogą prowadzić do braku promocji uczniów do następnej klasy.   Dlatego w naszej szkole prowadzony jest miesięczny i semestralny ranking frekwencji klas, który ma na celu zmotywowanie uczniów do systematycznego uczęszczania na zajęcia lekcyjne.

  W każdym miesiącu klasa, która uzyska najlepszą frekwencję ma prawo do tzw. szczęśliwej kartytj. dnia wolnego od pytania i niezapowiedzianych sprawdzianów. Na koniec roku szkolnego klasa o najwyższej frekwencji - otrzymuje na apelu kończącym  rok szkolny puchar oraz wycieczkę dofinansowaną przez Radę Rodziców; 

  Na wycieczkę mogą pojechać również osoby z najwyższą frekwencją ze wszystkich pozostałych klas.

  We wrześniu  bieżącego roku szkolnego najwyższą frekwencję miała klasa 5c i to ona wygrała „szczęśliwą kartę” – dniem bez sprawdzianów i pytania jest dla 5c dzień 7  listopada  2018r.

  Zachęcamy wszystkie klasy do poprawy frekwencji i rywalizacji 
  o wycieczkę.

   

 • „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,TAK SZYBKO ODCHODZĄ” ks. Jan Twardowski

  „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,TAK SZYBKO ODCHODZĄ”        ks. Jan Twardowski

  W październiku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zbiórkę zniczy. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać 381 zniczy.

  Najwięcej zniczy zgromadziła klasa 7B – 203, następnie klasa 3D – 66szt.,  klasa 4A – 56, klasa 5B nazbierała 56 zniczy i klasa 1A – 10szt.

  Samorząd dziękuje uczniom oraz wychowawcom za aktywny udział w akcji. Wygrana klasa 7B wraz z wychowawcą udała się na chojeńskie cmentarze, by zapalić znicze na grobach Świętej Pamięci  nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły, oraz zapaliła znicze na grobach zapomnianych tych, którzy nie mają już swoich bliskich.

     Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Zapalamy wówczas znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na grobach powstańczych, w kwaterach żołnierskich, na bezimiennych mogiłach żołnierzy, pod pomnikami i tablicami poświęconymi pamięci poległych we wszystkich wojnach. Płoną  znicze na grobach ludzi szczególnie dla Polski zasłużonych w dziedzinie nauki, kultury i działalności społecznej. Samorząd Uczniowski już od kilku lat odwiedza Cmentarz wojenny żołnierzy radzieckich w Chojnie. Porządkuje groby i zapala znicze na grobach osób, które swoją postawą zasłużyły na naszą troskę i pamięć.

     „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,TAK SZYBKO ODCHODZĄ”        ks. Jan Twardowski - Obrazek 1   „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,TAK SZYBKO ODCHODZĄ”        ks. Jan Twardowski - Obrazek 2   „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,TAK SZYBKO ODCHODZĄ”        ks. Jan Twardowski - Obrazek 3

   

 • Warsztaty teatralne "Tajemniczy świat opery"

  Warsztaty teatralne "Tajemniczy świat opery"

  Ciekawą lekcję z edukacji teatralnej odbyli młodsi uczniowie z naszej szkoły z klas drugich i zerówki. Odbyła się ona w pieknym miejscu - w Operze na Zamku Książąt Pomorskich. Podczas zwiedzania dziedzińców i podziemnych zabytkowych fundamentów poznaliśmy historię Zamku. Następnie dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje teatr od kulis, poznaliśmy ciekawostki dotyczące sceny i widowni, nazwy osób pracujących w teatrze, ogladaliśmy fimik o charakteryzacji postaci. Na koniec przymierzaliśmy kostiumy i bawiliśmy się w aktorów. A w drodze powrotnej obejrzeliśmy niezwykłą ciekawostkę przyrodniczą - Krzywy Las.

  Warsztaty teatralne "Tajemniczy świat opery" - Obrazek 1  Warsztaty teatralne "Tajemniczy świat opery" - Obrazek 2  Warsztaty teatralne "Tajemniczy świat opery" - Obrazek 3

 • Zapytanie ofertowe dotyczące wyposażenia Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie

  Zapytanie ofertowe dotyczące wyposażenia Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie

  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie zwraca się z zapytaniem ofertowym dotyczącym wyposażenia szkoły:

  20181026115525.pdf

  20181026115613.pdf

 • Wycieczka do lasu

  Wycieczka do lasu

  Wiedzę przyrodniczą najlepiej i najprzyjemniej zdobywać na łonie przyrody. Przekonali się o tym uczniowie klas drugich, którzy pod opieką pani leśnik zdobyli wiadomości o drzewach i lesie. Nie zabrakło również leśnych rozgrywek sportowych i zabaw na polanie. Na koniec spotkania wzmocniliśmy się upieczoną na ognisku kiełbasą. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Chojna i pani Katarzynie Chwalińskiej za pouczającą lekcję.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
  ul. Szkolna 15
 • 091 4143955

Galeria zdjęć