Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Noc biologów na Uniwersytecie Szczecińskim

  Noc biologów na Uniwersytecie Szczecińskim

    W piątek 11. 01.2019r. grupa uczniów  z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach na US, na Wydziale Biologii zorganizowanych w ramach Nocy Biologów. Zostaliśmy oprowadzeni po Katedrze Biotechnologii Roślin. Obejrzeliśmy pracownie, sprzęt i dowiedzieliśmy się na czym polega praca studentów i pracowników katedry.

  Mikroorganizmy – partner czy zabójca roślin? Poznaliśmy zależności kierujące światem mikroorganizmów glebowych i roślin. Dowiedzieliśmy się, dlaczego i w jaki sposób rośliny poszukują partnerów wśród bakterii i grzybów. Samodzielnie przygotowaliśmy preparaty mikrobiologiczne, a następnie obejrzeliśmy je pod mikroskopem.

  Rośliny zamknięte w szkle. Przedstawiono nam krótką prezentację technik kultur in vitro roślin. Następnie pracowaliśmy w laboratorium kultur in vitro, w sterylnych warunkach pod komorami z laminarnym przepływem powietrza. Przenosiliśmy  eksplantaty na różne pożywki, indukowaliśmy ryzogenezę.

  Zajęcia były ciekawe. Wróciliśmy do domu z samodzielnie wykonanymi eksplantatami roślin- grudnikiem i żyworódką. Wkrótce okaże  się komu z nas  uda się wyhodować z nich roślinki.

 • Wspomnienia z "białej szkoły"
  18.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wspomnienia z "białej szkoły".

 • Wspomnienia z "białej szkoły"

  Wspomnienia z "białej szkoły"

      W grudniu uczniowie klas 2a, 2b oraz 4b wraz z wychowawcami: p. Marzeną Polek -Bakalarczyk, p. Magdaleną Sakowską i p. Anną Zatorską uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Świateczne niespodzianki" zorganizowanym przez DWD w Moryniu. Bardzo mile wspominamy spędzony tam czas: dyskotekę z Mikołajem i elfami, pieszy rajd po Moryniu z krótkofalówką, ognisko z pieczeniem kiełbasek, a także zajęcia plastyczno-techniczne. Każde dziecko wróciło z wycieczki z samodzielnie wykonanymi upominkami dla swoich bliskich przywożac bombki wykonane techniką decoupage oraz kartki świąteczne i drewniane Mikołaje. Dziekujemy pani Agnieszce Pienkos i Zuzannie Zalewskiej za bogatą ofertę zajęć. Było wspaniale. Wrócimy wkrótce na zieloną szkołę.

  Wspomnienia z "białej szkoły" - Obrazek 1 Wspomnienia z "białej szkoły" - Obrazek 2 Wspomnienia z "białej szkoły" - Obrazek 3 Wspomnienia z "białej szkoły" - Obrazek 4 Wspomnienia z "białej szkoły" - Obrazek 5

 • 23 stycznia 2019 r. zebrania z rodzicami

  23 stycznia 2019 r. zebrania z rodzicami

  23 stycznia 2019 godz.17.00 - 19.00 - Zebranie ogólne i zebrania wychowawców gimnazjum z rodzicami w auli szkolnej - przedstawienie wyników klasyfikacji śródrocznej.

 • Próbne egzaminy !!!

  Próbne egzaminy !!!

  Uwaga Gimnazjaliści !

  Próbny egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 20, 21, 22 lutego 2019 r.

  Uwaga Ósmoklasiści !

  Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 25, 26, 27 lutego 2019 r.

 • FREKWENCJA KLAS ZA MIESIĄC Listopad 2018

  FREKWENCJA KLAS ZA MIESIĄC Listopad 2018

  Najlepszą frekwencję  w miesiącu listopadzie 2018 roku   uzyskała  klasa: 4b – 97, 34%

  Na następnym miejscu uplasowały się klasy: 4a – 93,7% i  4c – 93,05 %.

  Najsłabiej zaś wypadła klasa 3d, która uzyskała wynik 80,79 %. Lepszy wynik miały klasy: 3b – 81,72 % i 3e – 82%.

 • Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie

  Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie

   

        W grudniu pięć zdolnych uczennic z klasy Ib pod opieką wychowawcy wzięło udział w konkursie filmowo-plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli publicznych i niepublicznych województwa zachodniopomorskiego pt. „Tolerancja – jestem na TAK!”. Dziewczynki odniosły wielki sukces zdobywając wyróżnienie.

             Organizatorem Konkursu było Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Konkurs realizowany był w ramach projektu „Edukacja dla dialogu międzykulturowego w województwie zachodniopomorskim”, który został dofinansowany w 2018 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018–2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Celem konkursu było:
  a. poszerzenie wiedzy na temat tolerancji i zrozumienia dla ludzi wykluczonych społecznie z powodu swojej odmienności;
  b. kształtowanie u uczniów postaw akceptacji i tolerancji oraz poszanowania praw innych;
  c. zwrócenie uwagi na bogactwo wielokulturowości i wartości płynące z tolerancji: pokój, przyjaźń, różnorodność środowiska kulturowego, pozytywne nastawienie w stosunku do innych ludzi bez względu na ich pochodzenie czy status społeczny;
  d. promowanie wśród młodzieży postawy tolerancji w środowisku szkolnym oraz w cyberprzestrzeni; e. popularyzacja wśród młodzieży języka zgody i tolerancji w życiu codziennym i w cyberprzestrzeni;
  f. kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych;
  g. uwrażliwienie młodzieży na kwestie skutków prawnych prześladowań rówieśniczych oraz agresywnych zachowań, w tym również w cyberprzestrzeni.

 • Jasełka
  02.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • Bezpieczny Sylwester

  Dnia 21 grudnia 2018 w naszej szkole odbyła się akcja „ Bezpieczny Sylwester ”, której celem było promowanie bezpiecznych zachowań podczas używania fajerwerków.  Uczniowie kilku klas wzięli udział w spotkaniu z zaproszonym gościem,  pracownikiem Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej  w Gryfinie.   Pan Daniel Kałużniak omówił zasady obchodzenia się z fajerwerkami oraz przedstawił zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania tych zasad. Uczniowie obejrzeli również krótki film „ Płonąca choinka”.
  Mamy nadzieję, że to ciekawe spotkanie uświadomiło uczniom, jak ważne jest ostrożne obchodzenie się z materiałami pirotechnicznymi i jak niewiele potrzeba, aby mogło dojść do tragedii.   Dziękujemy bardzo panu Danielowi Kałużniakowi za przeprowadzenie pogadanki.

  Bezpieczny Sylwester - Obrazek 1  Bezpieczny Sylwester - Obrazek 2  Bezpieczny Sylwester - Obrazek 3  Bezpieczny Sylwester - Obrazek 4  Bezpieczny Sylwester - Obrazek 5

 • Najwyższa frekwencja klasy 4c - "szczęśliwa karta"

  Najwyższa frekwencja klasy 4c - "szczęśliwa karta"

  Frekwencja jest czynnikiem wpływającym na wyniki nauczania oraz jakość pracy szkoły.   Niska frekwencja to przyczyna wielu niepowodzeń szkolnych i narastających trudności w nauce, które w efekcie mogą prowadzić do braku promocji uczniów do następnej klasy.   Dlatego w naszej szkole prowadzony jest miesięczny i semestralny ranking frekwencji klas, który ma na celu zmotywowanie uczniów do systematycznego uczęszczania na zajęcia lekcyjne.

  W każdym miesiącu klasa, która uzyska najlepszą frekwencję ma prawo do tzw. szczęśliwej kartytj. dnia wolnego od pytania i niezapowiedzianych sprawdzianów. Na koniec roku szkolnego klasa o najwyższej frekwencji - otrzymuje na apelu kończącym  rok szkolny puchar oraz wycieczkę dofinansowaną przez Radę Rodziców; 

  Na wycieczkę mogą pojechać również osoby z najwyższą frekwencją ze wszystkich pozostałych klas.

  W październiku  bieżącego roku szkolnego najwyższą frekwencję miała klasa 4c i to ona wygrała „szczęśliwą kartę” – dniem bez sprawdzianów i pytania jest dla 4c dzień 20  grudnia  2018r.

  Zachęcamy wszystkie klasy do poprawy frekwencji i rywalizacji 
  o wycieczkę.

 • Z muzyką klasyczną za pan brat

  Z muzyką klasyczną za pan brat

   

         14 grudnia odwiedził nas Duet Smyczkowy – niewirtualni wirtuozi smyczka. Dwaj łódzcy muzycy pokazali, że muzyka klasyczna jest nie tylko piękna, ale i wesoła i kształcąca. Uczniowie klas 0-IV wzięli udział w programie „Jedzie pociąg z daleka”, poznając instrumenty z rodziny smyczkowo-strunowych i wsłuchując się w sztandarowe utwory z Czech, Niemiec, Austrii, Węgier, Hiszpanii, Francji i Irlandii. Starsi uczniowie zgłębiali historię tańca, w programie „Roztańczone smyczki” poznając tańce różnych nacji, od Polski, poprzez Niemcy, Czechy, Węgry, Rumunię, Francję, Hiszpanię, Brazylię, aż na U.S.A. kończąc.

  Z muzyką klasyczną za pan brat - Obrazek 1 Z muzyką klasyczną za pan brat - Obrazek 2 Z muzyką klasyczną za pan brat - Obrazek 3

 • Polsko-niemieckie potkanie integracyjne

  Polsko-niemieckie potkanie integracyjne

  W grudniu uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy polsko - niemieckiej wyjechali na łyżwy do Schwedt.  Celem wycieczki była integracja młodzieży z Polski i Niemiec, doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz oczywiście dobra zabawa.

  Uczniowie chętnie poddali się szaleństwom na lodzie i starali się z wszelką cenę wygrać z grawitacją na białej tafli. Wszyscy bawili się znakomicie.

  Polsko-niemieckie potkanie integracyjne - Obrazek 1 Polsko-niemieckie potkanie integracyjne - Obrazek 2 Polsko-niemieckie potkanie integracyjne - Obrazek 3 Polsko-niemieckie potkanie integracyjne - Obrazek 4

 • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym Drużynowym Chłopców

  Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym Drużynowym Chłopców

  Dnia 8 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Drużynowym Chłopców zajmując I miejsce oraz III miejsce w ćwierćfinale Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Drużyna wystąpiła w składzie: Jan Gałuszka, Piotr Junosz.

  Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym Drużynowym Chłopców - Obrazek 1 Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym Drużynowym Chłopców - Obrazek 2 Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym Drużynowym Chłopców - Obrazek 3 Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym Drużynowym Chłopców - Obrazek 4

 • Mikołajki

  Mikołajki

   6 grudnia 2018 roku do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Odwiedzał wszystkich uczniów w ich klasach. Uczniowie brali udział w wymyśonych przez Mikołaja minikonkursach.

  Mikołajki - Obrazek 1 Mikołajki - Obrazek 2 Mikołajki - Obrazek 3 Mikołajki - Obrazek 4 Mikołajki - Obrazek 5 Mikołajki - Obrazek 6

 • Lepimy pierogi.

  Lepimy pierogi.

  W "korczaku" pełną parą ruszyły przygotowania do świąt. Uczniowie klasy 2a i 2b pod opieką wychowawczyń: p. Marzeny Polek-Bakalarczyk i p. Magdaleny Sakowskiej przy pomocy mam i babć wykonały własnoręcznie pierogi według przepisu babci Zosi i babci Ireny. Przy wspólnym kolędowaniu ulepiono 300 pierogów, które wszystkim bardzo smakowały. Dziękujemy p. Irenie Miller, p. Zofii Kaczmarek, p. Derlecie Barańskiej oraz p. Renacie Kubackiej za wsparcie  kuchenne i ugotowanie. 

  Lepimy pierogi. - Obrazek 1  Lepimy pierogi. - Obrazek 2 Lepimy pierogi. - Obrazek 3  Lepimy pierogi. - Obrazek 4  Lepimy pierogi. - Obrazek 5  Lepimy pierogi. - Obrazek 6

  Lepimy pierogi. - Obrazek 7  Lepimy pierogi. - Obrazek 8  Lepimy pierogi. - Obrazek 9

 • Próbny egzamin ósmoklasisty

  Próbny egzamin ósmoklasisty

  Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w następujących dniach:

  18.12.2018 - egzamin z języka polskiego na 2, 3, 4 godzinie lekcyjnej

  19.12.2018 - egzamin z matematyki na 2, 3, 4 godzinie lekcyjnej

  20.12.2018 - egzamin z języka angielskiego i języka niemieckiego na 2 i 3 godzinie lekcyjnej

 • „ Mirabelka – kiełkująca historia”

  „ Mirabelka – kiełkująca historia”

  7 grudnia  klasa  4a wraz z wychowawczynią  uczestniczyła  w warsztatach czytelniczych  pt. „ Mirabelka – kiełkująca historia” zorganizowanych przez  Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną  oraz  Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnie.  Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu obchodów stulecia odzyskania niepodległości.  Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie klasy 4a bardzo aktywnie wykonywali zadania w  kramikach kompetencji :manualnych, poznawczych, czytelniczych.  Ciekawa forma zajęć w obrazowy sposób przybliżyła dzieciom historię Polski podczas wojny i zachęciła do lektury książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

  „ Mirabelka – kiełkująca historia” - Obrazek 1  „ Mirabelka – kiełkująca historia” - Obrazek 2  „ Mirabelka – kiełkująca historia” - Obrazek 3                                      „ Mirabelka – kiełkująca historia” - Obrazek 4  „ Mirabelka – kiełkująca historia” - Obrazek 5  „ Mirabelka – kiełkująca historia” - Obrazek 6

 • II miejsce w V Powiatowym Konkursie Profilaktycznym

  II miejsce w V Powiatowym Konkursie Profilaktycznym

  30 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły zajęli drugie  miejsce w V Powiatowym Konkursie Profilaktycznym.

  Jest to już czwarty sukces reprezentacji naszej szkoły w kolejnych edycjach tego konkursu.

  Celem tegorocznej edycji było dostarczenie podstawowych wiadomości o substancjach uzależniających, propagowanie wiedzy na temat szkodliwych uzależnień, propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie asertywnych zachowań.

  Uczestnikami Finału V Powiatowego Konkursu Profilaktycznego były szkoły podstawowe, szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Gryfińskiego. Łącznie, do konkursu przystąpiło 9 szkół.

                                 II miejsce w V Powiatowym Konkursie Profilaktycznym - Obrazek 1  II miejsce w V Powiatowym Konkursie Profilaktycznym - Obrazek 2  II miejsce w V Powiatowym Konkursie Profilaktycznym - Obrazek 3  II miejsce w V Powiatowym Konkursie Profilaktycznym - Obrazek 4

  Szkołę Podstawową Nr 1 reprezentowali uczniowie trzeciej klasy gimnazjum:

  Kaja Jaworska, Wiktoria Kalarus i Maciej Oczyński.

  Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema zadaniami, które polegały na: rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, ułożeniu tekstu z rozsypanki wyrazowej i udzieleniu odpowiedzi na wylosowane pytania.

  Organizatorem konkursu był  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie we współpracy ze  Starostwem Powiatowym w Gryfinie. Konkurs został objęty patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryfinie.

 • 12 grudnia 2018 r. zebrania z rodzicami

  12 grudnia 2018 r. zebrania z rodzicami

  12 grudnia 2018 godzina 17.00 - 18.00 - Zebrania wychowawców z rodzicami

  17.00 - 19.00 - Dyżur nauczycieli w szkole

  17.00 - 19.00 - Dyżur pedagogów szkolnych

  17.00 - 19.00 - Dyżur dyrekcji szkoły

  17.00 - 19.00 - Dyżur kierownika świetlicy i wychowawców

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
  ul. Szkolna 15
 • 091 4143955

Galeria zdjęć