Nawigacja

 • ,,WOLNI OD UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY”

     Ruszyła trzecia edycja programu edukacyjno-informacyjnego  ,,WOLNI OD UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY”, w której  wzięli udział uczniowie klas VII naszej szkoły oraz ich rodzice.

  Podczas spotkań dzielnicowy KP w Chojnie sierżant sztabowy pan Tomasz Dąbrowski przeprowadził pogadanki oraz przedstawił prezentacje multimedialne na temat zagrożeń  związanych z przemocą wśród uczniów, spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów i e-papierosów, używaniem narkotyków i dopalaczy oraz zagrożeń w sieci (m. in. cyberprzemoc).

  Szczególną uwagę zwrócono na odpowiedzialność karną nieletnich.

  Podsumowaniem  programu będzie konkurs plastyczny z cennymi nagrodami za wyróżnione prace.

 • PACZKA DLA ZWIERZACZKA

  Miło jest otrzymywać prezenty, ale jeszcze milej dawać. Zwierzęta tez wierzą w św. Mikołaja. Nie zapomnijmy o nich w tym dniu :)

 • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzimy 20 listopada w 33 już rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach dziecka "Konwencji o prawach dziecka". Janusz Korczak nasz patron już blisko sto lat temu napisał Nie ma dzieci – są ludzie oraz Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]. Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź

  Prawa dziecka. Dziecko ma prawo do: wychowywania się w rodzinie,

  adopcji,oświaty i nauki, kultury,

  wypoczynku i rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej,

  wszechstronnego rozwoju osobowości,

  swobody wyznania, światopoglądu,

  dostępu do informacji,

  ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem (prawo do nietykalności osobistej),

  prywatności,

  równości.

  Prawa socjalne dziecka: prawo do zabezpieczenia socjalnego ,prawo do możliwie najwyższego poziomu ochrony zdrowia, prawo do odpowiedniego standardu życia, prawo do wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy.

         Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole przeprowadzono lekcje wychowawcze o prawach dziecka i człowieka. Rozegrano scenki dramowe, wchodząc w role dzieci z różnych krajów, podjęto próbę określenia dlaczego konkretne prawa są tak ważne i cenne. Mniejsze dzieci wykonały kolorowe kolaże i tarcze mające moc ochrony przed łamaniem dziecięcych praw. Wszyscy wysłuchali audycji nadanej przez szkolny radiowęzeł. Prawa dziecka są bezwarunkowe i nie mogą być nagrodą za wykonywanie obowiązków, choć byłoby miło gdyby szły z nimi w parze. Pamiętajmy, że nasze prawa kończą się tam, gdzie naruszamy prawa innych ludzi.

   

 • "Dzień papieski"

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Dzień papieski".

 • I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

  Nasi uczniowie: Jan Gałuszka i Piotr Junosz zajęli I miejsce w odbywających się 13 listopada w Brwicach Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym i będą reprezentować powiat w dalszym etapie rozgrywek. Gratulujemy!!!

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Finał kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

  Finał kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" miał miejsce 12 listopada 2019 roku w Centrum Kultury w Chojnie. Organizatorem akcji jest Fundacja Po Drugie. Co roku przez przez 19 dni listopada fundacja przypomina o prawach dzieci, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Również uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w tej akcji i w jej finalnym przedsięwzieciu.

 • Konkurs recytatorski "Dzieci niepodległej"

  Konkurs recytatorski "Dzieci niepodległej"

  11 listopada 1918r. zakończyła się pierwsza wojna światowa, w której nasi nieprzyjaciele stanęli naprzeciwko siebie. Polacy również wzięli w niej udział, zmuszeni przez zaborców często do walki przeciwko przyjaciołom czy rodzinie. Na szczęście ustalenia powojenne doprowadziły do tego, że nasz kraj uznano za państwo niepodległe. Datę zakończenia pierwszej wojny światowej uznajemy więc za dzień odzyskania niepodległości. Z tej okazji 13 listopada  zorganizowaliśmy gminny konkurs recytatorski dla dzieci z klas 0-3. Konkurs pod znamienną nazwą „Dzieci Niepodległej”, odbywający się w szkolnej auli, zgromadził najmłodszych  przedstawicieli szkolnych społeczności z obydwu szkół podstawowych w Chojnie, ze szkoły z Brwic, Grzybna i Nawodnej, Lisiego Pola, Krzymowa.

 • Konkurs recytatorski "Dzieci niepodległej"

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs recytatorski "Dzieci niepodległej".

 • Wycieczka do kina w Szczecinie i do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gryfinie

              Uczniowie klasy 1 a wyjechali na pierwszą w tym roku, jednodniową wycieczkę.
  Głównym punktem programu było kino Helios w Szczecinie - a tam niesamowite, kosmiczne przygody zabawnego Baranka Shaun - Farmagedon.
  W drodze powrotnej odwiedzili strażaków w Gryfinie. Już samo wejście na główny plac wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji…
  Dzięki ich życzliwości, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. 
  Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich  oraz próba fikcyjnego alarmu.
  Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Atrakcji było naprawdę wiele!

 • Sukces naszych pierwszoklasistów

   Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Mieszkańcy lasu”, zorganizowanym
  z okazji jubileuszu 70-lecia Zarządu Koła Łowieckiego „Jeleń” oraz Nadleśnictwo w Chojnie. Łącznie dzieci z 11 szkół podstawowych wykonały aż 306 prac konkursowych.
  Uczniowie: Jakub Zborowski kl. I a i Hanna Tulko kl. I b zostali wyróżnieni w kategorii rysunek.

  Gratulujemy uczniom i rodzicom.

 • Frekwencja za miesiąc wrzesień 2019

  Frekwencja za miesiąc wrzesień 2019

  Najlepszą frekwencję  w miesiącu wrześniu 2019 roku   uzyskała  klasa: 3a – 97, 14%

  Na następnym miejscu uplasowały się klasy: 5c – 96,58% i  1a – 96,09 %.

  Najsłabiej zaś wypadła klasa 7c, która uzyskała wynik 82,75 %. Lepszy wynik miały klasy: 2a – 83,85 % i 8a – 86,45%.

 • Bal Kopciuszka

 • Dzień jeża

  Dzień jeża

  10 listopada obchodzony jest Dzień jeża. Uczniowie klasy 2 b  stworzyli lapbooka o jeżach, rozwiązywali krzyżówkę, omawiali ciekawostki dotyczące tych przemiłych zwierząt, a także wykonywali prace plastyczne z jeżem w roli głównej.

 • Spotkanie autorskie z ks. Krzysztofem Kontkiem

  Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców na spotkanie autorskie z ks. Krzysztofem Kontkiem. Ks. Krzysztof jest autorem książki "Dwa lata w raju. Dziennik misjonarza", jest to wspomnienie jego pobytu w Papui Nowej Gwinei. Autor podzieli się wspomnieniami udokumentowanymi zdjęciami. Spotkanie odbędzie się w dniu 13 listopada 2019 roku o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ratuszu.

 • Konkurs historyczny "Polska pod okupacją"

  Konkurs historyczny "Polska pod okupacją"

  Dnia 25 października odbył się w naszej szkole konkurs historyczny "Polska pod okupacją".  Zwyciężczynią została uczennica klasy 7a Martyna Czajkowska. Miejsce 2 i 3 eqzekwo zdobyli Jakub Naumann i Bartosz Serafin z klasy 7a. Gratulujemy !!!

 • Pasowanie na świetliczaka

 • Dzień Postaci z Bajek

  Dzień Postaci z Bajek

  5 listopada 2019 roku obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie ogladali ukubione bajki, malowali bajkowe kolorowanki, odgadywali rebusy i zagadki o bajkowych bohaterach i brali udział w quizie muzycznym: "Jaka to bajka?". Przygotowali również bajkowe maski. W każdej klasie coś innego.

 • "Rekord dla Niepodległej"

  "Rekord dla Niepodległej"

  Nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci przy MEN - "Rekord dla Niepodległej". W piatek 9 listopada 2019 roku o godzinie 11.11

 • Warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem

  Warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem

  Ciekawą lekcję dla najmłodzych uczniów naszej szkoły przeprowadziło Centrum Twórczej Zabawy. Były to warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Miś Edziu i jego koleżanka przypomnieli uczniom, jakie zagrożenia czychają w najbliższym otoczeniu i jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia, jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić. Uczniowie poznali bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i sposób jej ułożenia, materiały higieniczne i ich zastosowanie. To była ważna i potrzebna lekcja, nasi najmłodsi wiedzą już jak postąpić, gdy zdarzy się nieszczęsliwy wypadek. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
  ul. Szkolna 15
 • 091 4143955

Galeria zdjęć