Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.
Już 5 stycznia w piątek o godz. 17:00 w kościele św. Trójcy w Chojnie odbędzie się koncert charytatywny NA BIS - na rehabilitację dla Szymona i Wiktorii Jakubiak.
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
Papież Franciszek
Szanowni Państwo, Rodzice i uczniowie. Po przerwie świątecznej w naszej szkole rozpoczęła się zbiórka elektrośmieci w ramach akcji Dzieci zbierają elektrośmieci. Jest to dobra okazja, by pozbyć się niesprawnego lub niepotrzebnego sprzętu elektronicznego. Akcja potrwa od 2 do 11 stycznia 2024 r. Zużyty i niesprawny sprzęt należy składować na terenie szkoły na placu przy pojemnikach na śmieci. W załączniku znajdziecie listę sprzętu elektronicznego, który podlega zbiórce:
RODZAJE_SPRZE__TU_ELEKTRYCZNEGO_I_ELEKTRONICZNEGO_(1).pdf
Z świątecznymi życzeniami przesyłamy List skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli od Minister Edukacji Pani Barbary Nowackiej: List_Minister_Edukacji_Narodowej.pdf
Jedną z tradycji najczęściej kojarzonych z okresem świąt Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd i pastorałek, dlatego w świąteczny klimat wprowadziło nas dzisiaj wspólne kolędowanie. Po śpiewach przyszedł czas na składanie sobie życzeń. Zgodnie z tradycją wychowawcy każdej z klas ze swoimi uczniami zasiedli do stołu, na którym czekały tradycyjne potrawy wigilijne bądź owoce, pierniki i inne słodkości. Ale najważniejszy był wspólnie spędzony czas.
Nowa galeria Hej kolęda, kolęda została dodana do albumu fotograficznego
Biblioteka szkolna zachęca do wypożyczania książek na święta. W wolnych chwilach można zrelaksować się z książką lub nadrobić zaległości lekturowe. Nowości czekają! ZAPRASZAMY!!!
Uczniowie klas młodszych wykonali bardzo ważne zadanie, pomogli Mikołajowi w odnalezieniu, a właściwie wytworzeniu magicznego pyłu. Bez tego pyłu Mikołaj nie byłby w stanie wykonać swojej pracy, tak ważnej w ten świąteczny czas. Brawo dzieciaki - święta uratowane.
A wszystko to działo się podczas spektaklu w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w Centrum Kultury w Chojnie - zabawa była przednia.
Kolejni uczniowie Korczaka bajali i czytali uczestnicząc w "Świątecznym bajaniu - głośnym czytaniu". Nasi najmłodsi uczniowie odwiedzają Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnie, gdzie słuchają fragmentów "Choinkowych wierszyków", zagłębiają się w biblioteczne zbiory. Tym razem czekała na nich jeszcze niespodzianka. Smakowitą atrakcją spotkań było dekorowanie i kosztowanie świątecznych pierników.
12 grudnia swój dzień mają... guziki. Nie jest to przypadkowa data, bo przypada na dwunasty dzień dwunastego miesiąca roku, a guziki liczy się tuzinami lub grosami, na które składa się 12 sztuk.
To nietypowe święto obchodzili dzisiaj uczniowie klasy 3b i 3c. Wykorzystując guziki i swoje zdolności manualne tworzyli niebanalne ozdoby na klasową choinkę. Dla wielu było to pierwsze tak bliskie spotkanie z guzikiem, igłą i nicią. Ale okazało się, że nie taki guzik straszny
Informujemy, iż od 1 stycznia 2024 r. obowiązywać będzie nowy rozkład autobusów. Poniżej przedstawiamy rozkłady wszystkich linii autobusowych:
BUS_ASiIS_Strzeszewko_(skrzyzowanie)_-_Strzeszewko_1-_Grzybno_(szkola)-_Krupin-_Chojna__ul._Szko.pdf
Linie autobusowe na okres wakacji: lipiec, sierpień 2024r.:
Linia_9.pdf
13 grudnia 2023r. godzina 17.00 - 18.00 - Zebrania wychowawców z rodzicami
17.00 - 19.00 - Dyżur nauczycieli w szkole
17.00 - 19.00 - Dyżur pedagogów szkolnych
17.00 - 19.00 - Dyżur dyrekcji szkoły
17.00 - 19.00 - Dyżur kierownika świetlicy i wychowawców
7 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy polsko - niemieckiej wyjechali na łyżwy do Schwedt. Celem wycieczki była integracja młodzieży z Polski i Niemiec, doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz oczywiście dobra zabawa.
Uczniowie chętnie poddali się szaleństwom na lodzie i starali się z wszelką cenę wygrać z grawitacją na białej tafli. Wszyscy bawili się znakomicie.
Nowa galeria Jarmark w Korczaku została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w Szczecinie. Prace musiały przedstawiać rodziców wykonujacych zawód rzemieślniczy np. krawiec, fryzjer, szewc. II miejsce w kategorii "Zdjęcie" otrzymała Zuzanna Wolicka. W kategorii "Film" I miejsce zdobyła Urszula Pożyczka za film "Cukiernik", III miejsce zajął Alan Płocha za film "U fryzjera". Wyróżnienia otrzymali: Kacper Wyroślak, Maja Andrzejczak. We wcześniejszych konkursach organizowanych przez Izbę rzemieślniczą laureatami zostali: Julia Krawiec, Natalia Wojtczuk, Anna Krasowska, Ostrowska Kalina, Tylus Jakub, Nela Rynkiewicz, Lena Szuszkiewicz, Dagmara Kałużniak. Wszystkim gratulujemy!
Pani Justyna Bednarek to poczytna autorka książek dla dzieci, znana min. z serii książek o skarpetkach i nie tylko (Przygody dziesięciu skarpetek.., Pięć sprytnych kun, Babcocha, O srebrnej łyżce). Uczniowie klas III mieli przyjemność spotkać się z autorką, porozmawiać o jej twórczości i okolicznościach powstania jej pierwszej książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". Pani Justyna przeczytała fragmenty swojej ksiażeczki, sprawdziła wiedzę uczniów, rozdawała autografy. Wszystkim naszym uczniom takie spotkania bardzo się podobają, a zwłaszcza z autorką ulubionych książek po które, często sięgają. Takie wydarzenie to niesamowite emocje!
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnie jest dobrym miejscem do spotkań. Tym razem uczniowie klasy 7 spotkali się w Ratuszu z aspirant sztabową Eweliną Kurzyńską oraz starszą posterunkową Grażyną Lisowską z Komisariatu Policji w Chojnie. Uczniowie dowiedzieli się min. o tym jakie są ich prawa, ale też i obowiązki w świetle prawa. Poinformowani zostali również o zagrożeniach jakie niesie ze sobą internet i cyberprzemoc tak często obecna wśród nastolatków. Bardzo dziękujemy za spotkanie i przekazanie wiedzy, która pozwoli uniknąć wielu nieprzewidzianym sytuacjom.
OSEhero to projekt, którego organizatorem i wykonawcą jest NASK-PIB. Realizowany jest w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jego celem jest zwiększenie świadomość dotyczącej cyberzagrożeń w szkołach oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą wiedzieli, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Udział w projekcie pozwoli nauczycielom i całej społeczności szkolnej wspierać pozytywne zachowania online oraz rozwijać kompetencje cyfrowe w procesie nauczania, w tym umiejętność krytycznego myślenia i refleksyjnego wykorzystywania zasobów znajdujących się w internecie. Projekt będzie realizowny do końca roku szkolnego 2023/2024.
Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM # STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 109 200 zł. Pozyskane fundusze pozwoliły na doposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne # pomoce dydaktyczne. Więcej informacji o programie można znaleźć https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2.20171121121256.pdf.
Pozyskane w ramach programu zasoby cieszą cię dużym zainteresowaniem wśród uczniów i są chętnie wykorzystywane na zajęciach lekcyjnych, rozwijających zainteresowania oraz terapeutycznych.
W czasie minionych trzech miesięcy wykorzystaliśmy #długopisy 3D Banach School# Banach School https://banach3d.pl/dlugopisy-3d/, https://banach3d.pl/. Praca z w/w sprzętem służy coraz szerszemu rozwijaniu wyobraźni i kreatywności wśród młodzieży, sprzyja kształtowaniu umiejętności pracy zespołowej, pozwala podążać za nowymi technologiami. Z długopisów 3D można korzystać na wszystkich lekcjach, na zajęciach rozwijających zainteresowania oraz prowadzonych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W naszej pracy użyliśmy szablony załączone do zestawu długopisów 3D. Nie brakowało również pomysłów uczniowskich.
Samodzielny zestaw VR Class VR #VRClass VR jest wyposażony w unikalny interfejs przyjazny dla uczniów, wbudowane edukacyjne zasoby VR i AR oraz proste w użyciu sterowanie dla nauczyciela. Polska Szkolna Rzeczywistość Wirtualna - ClassVR. Dzięki wykorzystaniu Gogli Class VR wirtualna rzeczywistość stała się rzeczywistością w salach lekcyjnych.
Pierwsze kroki w Laboratoriach Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości postawili uczniowie klasy „0”. Z ogromnym zapałem tworzyli konstrukcje z wykorzystaniem zestawu klocków, co wymagało od nich kreatywności. Podczas wspólnej zabawy rozwijali kompetencje matematyczne, wyobraźnię przestrzenną oraz uczyli się pracy w grupie.
Zestawy szkolne GeniBot #Genibot wykorzystywali uczniowie klas piątych. Genibot - robot do nauki kodowania offline i online. Wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. GeniBot mówi w dwóch językach - polskim oraz angielskim, co ułatwia naukę młodszym dzieciom, ale także daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Karty do kodowania #kodowanie oraz instrukcja są również przygotowane w języku polskim i angielskim.
http://www.gov.pl/laboratoria
@LaboratoriaPrzyszlosci