Nawigacja

  • Korczakomanio trwaj

    Święto Szkoły za nami, a biblioteka szkolna nadal chętnie przyjmuje w swoich progach rządnych wiedzy uczniów. Uczniowie  korzystają z jej gościnności i wsłuchują się w tekst książki "Jest taka historia, opowieść o Januszu Korczaku". Kolejny raz historia naszego patrona podbiła serca słuchaczy.

  • Nasz Patron Janusz Korczak

    „Jak bezmyślny i brutalny może być człowiek. Gdy się nie zastanowi.”

    Janusz Korczak „Kajtuś Czarodziej”

    Już w środę 28 lutego Święto Szkoły, będziemy obchodzić 61. rocznicę nadania Naszej Szkole im. Janusza Korczaka. Dobrym zwyczajem świętowanie zaczęliśmy wcześniej od zajęć z koordynatorem święta panią Agnieszką Nowak, która przypomniała nam wiedzę na temat życia i twórczości naszego patrona i przygotowując prace na konkurs plastyczny „Korczak w naszych oczach” oraz plastyczno- fotograficzny „Twoja twarz wygląda znajomo”. Do środy zapraszamy wszystkich na Korczakomanie czyli spędzanie długich przerw z Korczakiem w szkolnej bibliotece. Pamiętajcie też, że warto porozmawiać o naszym patronie na lekcjach. Przed nami jeszcze zabawa „Znajdź tajne hasło” z elementami kodowania i konkurs wiedzy „Życie i twórczość patrona szkoły, Janusza Korczaka”. Zwycięzców konkursów związanych z naszym patronem poznamy w środę, do środy też mamy nadzieję, że każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł powiedzieć, że zna dobrze Janusza Korczaka.

  • Uwaga ósmoklasiści!

    Zapraszamy ósmoklasistów na bezpłatny webinar przygotowujacy do egzaminu.

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony przez Komisję Europejską w 2004 roku i obchodzony jest co roku w lutym. W tym roku dzień ten przypadł na 06 lutego. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego dostępu do Internetu dla wszystkich, szczególnie dla dzieci i młodzieży.  Jak każdego roku, nie zabrakło aktywności korczakowskiej  społeczności w obchodach tego wydarzenia. Nasze działania nie ograniczyły się do jednego dnia. Niemal przez trzy tygodnie na zajęciach dydaktycznych, wychowawczych, terapeutycznych oraz rozwijających zainteresowania uczniów omawiana była problematyka związana z promowaniem bezpieczeństwa w sieci. Działaniami zostali objęci uczniowie naszej szkoły w poziomach wszystkich klas. Podczas podejmowanych aktywności wykorzystane zostały materiały pozyskane w ramach Programu OSEhero, którego  organizatorem i wykonawcą  jest NASK-PIB. Realizowany jest w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

    #dzieńbezpiecznegointernetu
    #bezpiczeństwo w sieci 
    #osehero
    #ose
    #cyberprzemoc
    #cyberbezpieczenstwo
    @dzienbezpiecznegointernetu

  • Dzień kota

    ​​​​​​17 lutego w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota, święto to ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka ale również zwrócenia uwagi ludzi na ciężki los niektórych z nich.

    Właśnie z tej okazji uczniowie klas 0a, 0b, 0c, 2b, 3b, 3c i 5b uczestniczyli w spotkaniu z panią Justyną z Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt - Psijaciele i jej kotem i Bułką.

    Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest zapewnienie zwierzętom domu, miłości i troski. Poznali wiele ciekawostek na temat kotów ich funkcjonowania i właściwej opieki nad nimi. Otrzymali wiedzę na temat pracy schroniska, korzyści płynących z adopcji oraz odpowiedzialności związanej z posiadania pupila - kota lub psa.

    Szerokie uśmiechy na twarzach naszych uczniów, gdy spędzali czas z Bułką głaszcząc go i karmiąc kocimi smakołykami, a on dzielnie znosił te pieszczoty jak na przedstawiciela wszystkich kotów należycie świadczyły, że to było nie tylko przyjemne doświadczenie, ale także ważna lekcja empatii i troski. Uczniowie chojeńskiego Korczaka zaliczyli ją na szóstkę obdarowując naszych gości mnóstwem życzliwości, zainteresowania i prezentów w postaci zebranych pieniędzy, karmy, smakołyków, zabawek i innych darów dla schroniska. Najważniejsza jednak była deklaracja, że pomagać zwierzakom będziemy nie tylko od święta

  • Szkolny Konkurs Recytatorski

    20 lutego 2024r r. po raz kolejny staliśmy się areną recytatorskich zmagań naszych najmłodszych uczniów.  Szkolny Konkurs Recytatorski na stałe wpisał się do naszego kalendarza wydarzeń edulacyjnych i nie brakowało chętnych, by stanąć w szranki rywalizacji. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje niebywałe umiejętności: doskonałą pamięć, wzorową intonację oraz dykcję. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie. Za włożony trud i prace wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i nagrodami książkowymi. Jury ze względu na wysoki poziom recytacji miało „ciężki orzech do zgryzienia”, aby wyłonić zwycięzców, a zostali nimi:

    I m. - Maria Madejczyk kl. 1b

    II m. - Hanna Kargol kl. 3c

    III m. - Karol Szobak kl. 1a

    Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje.

  • Pomagamy zwierzętom

    Warto pomagać!
    Uczniowie naszej szkoły, a zwłaszcza nasze najmłodsze klasy, aktywnie włączyły się do akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Chojna, polegającej na zbieraniu żółędzi i kasztanów.  Przeprowadzona zbiórka miała na celu uświadomienie uczniom, że dokarmianie zwierząt, pomoże im przetrwać trudne zimowe dni. W dniu dzisiejszym nagrodzono te klasy, które zebrały najwięcej darów jesieni, a były to klasy: 0b, 2a, 1c i 1b. Nagrodzone klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne, które zasilą klasowe skarbonki. Gratulujemy!

  • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

    Szanowni Państwo!

    Wkrótce rozpocznie się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych.
    Przypominamy najważniejsze terminy:

    • złożenie przez rodziców deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej na rok 2024/2025 - od 19.02.2024 r. do 23.02.2024 r.
    • złożenie zgłoszeń i wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - od 01.03.2024 r. - 22.03.2024 r.
  • Laureaci konkursu "Wokół symboli narodowych"

    Już po raz dziewiąty szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprosił uczniów klas drugich i trzecich do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”. Tak jak w ubiegłych latach również teraz wzięli w nim udział nasi uczniowie. Celem tego konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja wśród uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej znajomości historii Polski, smutnych czasów rozbiorów, trudnej drogi do niepodległości, ważnych dat i wydarzeń naszej historii oraz szczegółowa znajomość polskich symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.

    W naszej szkole do konkursu przystąpiło 17 uczniów.  Sprawdzili oni swą wiedzę o historii Polski odpowiadając na wiele pytań związanych z symbolami narodowymi i ważnymi momentami historii naszego kraju. Po długich oczekiwaniach, nastąpił moment wręczenia nagród, a były to dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszy wynik 39 punktów na 40 możliwych do zdobycia uzyskał uczeń klasy 2b Aleksander Józefacki. Gratulujemy Aleksandrowi i wszystkim uczestnikom konkursu!

  • Walentynki

    Walentynki - coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego zawitało również do naszej szkoły i zaczerwieniło jej korytarze. Samorząd Uczniowski przy wsparciu szkolnej biblioteki przygotował dla wszystkich mnóstwo atrakcji. Zaczynając od poczty walentynkowej, poprzez zagadki i zadania z sercem w tle, książki z miłosnymi historiami, a kończąc na dekoracjach wprowadzających nas w świąteczny nastrój.

    Warto pamiętać, że nazwa święta pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Najbardziej rozpowszechniona teoria głosi, że był on rzymskim księdzem, który pomimo zakazu nałożonego przez cesarza Klaudiusza II udzielał chrześcijańskich ślubów. Za swoje uczynki, które kierowane były miłością do bliźnich, musiał zapłacić własnym życiem. Od tego czasu święty Walenty jest patronem zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

    Dziś walentynki to święto nie tylko dla zakochanych par. Świętują je również najmłodsi, obdarowując swoich rodziców, dziadków, często ulubionego kolegę czy koleżankę drobnymi upominkami. Walentynki jeszcze trwają, wykorzystajcie tę okazję żeby pokazać najważniejszym dla was osobom, że o nich myślicie

  • Bal Karnawałowy

    Karnawał, czyli okres zimowych balów, maskarad i zabaw rozpoczyna dzień święta Trzech Króli, a kończy wtorek poprzedzający Środę Popielcową. To czas zabawy i świetna okazja do przebierania się i wcielania w przeróżne postacie. Zgodnie z tradycją uczniowie klas 0-3 wzięli dzisiaj udział w karnawałowych balach i zabawach, które prowadziła dla nas pani Milena Mikołajczyk - rozśpiewany animator zabaw dla dzieci. Wszyscy bawili się wybornie, co widać na załączonych zdjęciach. Serdecznie dziękujemy pani Milenie za wspaniałą zabawę.

    Nowa galeria Bal Karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

  • Spotkanie z ciekawym człowiekiem

    7 lutego w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Mariolą Szydlik. W czasie spotkania młodzież mogła posłuchać ciekawych i inspirujących opowieści naszego gościa i zapoznać się z jej twórczością. Dowiedzieć się, że do tego, aby żyć według własnego planu i nie oglądać się na innych, wystarczy jeden maleńki krok. Krok, który zazwyczaj bardzo trudno jest postawić, gdyż boimy się nieznanego. Ale gdy go już zrobimy okazuje się, że warto. Jeżeli jednak nie wiemy jak go zrobić to najlepiej zainspirować się tymi, którzy mają go już za sobą. Takimi osobami są bohaterowie książki "Pod niebem Kenii" napisanej przez panią Mariolę.

  • Harmonogramy czynności rekrutacyjnych

     Poniżej znajdą Państwo Zarządzenia w których przedstawiono harmonogramy czynności  w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2024/2025:

    1. Zarzadzenie_nr_5-2024.pdf - w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postepowaniu rekrutacyjnym i postepowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie
    2. Zarzadzenie_nr_6-2024.pdf - w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postepowaniu rekrutacyjnym i postepowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025 do klasy I Szkoly Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie
  • Zapraszamy 7 lutego 2024 r. - zebrania z rodzicami

    Zapraszamy 7 lutego 2024 r. - zebrania z rodzicami

    7 lutego 2024r. godz. 17.00 - 18.00 Zebrania wychowawców z rodzicami

    17.00 - 19.00 - Dyżur nauczycieli w szkole

    17.00 - 19.00 - Dyżur pedagogów szkolnych

    17.00 - 19.00 - Dyżur dyrekcji szkoły

    17.00 - 19.00 - Dyżur kierownika świetlicy i wychowawców

  • Uwaga! Zmiana planu!

    Drodzy Rodzice i Uczniowie!

    Prosimy o zapoznanie się Planem lekcji - nastąpiły zmiany. Dane w zakładce Plan Lecji zostały zaktualizowane.

  • Laboratoria Przyszłości

    Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM # STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 109 200 zł. Pozyskane fundusze pozwoliły na doposażenie pracowni
    w nowoczesne pomoce dydaktyczne # pomoce dydaktyczne. Więcej informacji o programie można znaleźć https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2.20171121121256.pdf.

    Pozyskane w ramach programu zasoby cieszą cię dużym zainteresowaniem wśród uczniów
    i są chętnie wykorzystywane na zajęciach lekcyjnych, rozwijających zainteresowania oraz terapeutycznych. W ostatnim czasie wykorzystaliśmy #długopisy 3D Banach School# Banach School https://banach3d.pl/dlugopisy-3d/, https://banach3d.pl/. Praca z w/w sprzętem służy coraz szerszemu rozwijaniu wyobraźni i kreatywności wśród młodzieży, sprzyja kształtowaniu umiejętności pracy zespołowej, pozwala podążać za nowymi technologiami. Z długopisów 3D można korzystać na wszystkich lekcjach, na zajęciach rozwijających zainteresowania oraz prowadzonych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W naszej pracy użyliśmy szablony załączone do zestawu długopisów 3D. Nie brakowało również pomysłów uczniowskich.
    Zestawy szkolne GeniBot #Genibot wykorzystane zostały na lekcjach informatyki oraz na zajęciach terapeutycznych. Genibot - robot do nauki kodowania offline i online. Wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. GeniBot mówi w dwóch językach - polskim oraz angielskim, co ułatwia naukę młodszym dzieciom, ale także daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Karty do kodowania #kodowanie oraz instrukcja są również przygotowane w języku polskim i angielskim. W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia wykorzystaliśmy  sprzęt fotograficzny pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości. Pamiątkowe zdjęcia wykonane zostały Aparatem Cyfrowym Canon Power Shot SX430 SI https://www.bing.com/search?q=canon+powershot. Dla uzyskania lepszego efektu wykorzystaliśmy https://www.bing.com/search?q=%23Greenscreen&cvidtło fotograficzne zielone Greenscreen #Greenscreen oraz zestaw Lampa Mini Boom Żuraw   Oświetleniowy Sofibox #sofibox. Uczniowie klas 0-3 rozwijali kompetencje matematyczne wykorzystując zestaw klcków Jeżyki # klocki. Na lekcjach wychowania fizycznego wykorzystywana została  mobilna kolumna Ibiza PORT8VHF-BT Ibiza PORT8VHF-BT - Search Images (bing.com).  W rytm rozbrzmiewającej muzyki uczniowie doskonalili swoje umiejętności taneczne, ćwiczyli poczucie rytmu oraz kondycję fizyczną.

    https://www.gov.pl/web/laboratoria

    @LaboratoriaPrzyszlosci

  • Bezpieczne ferie 2024

       Przed nami dwa tygodnie ferii zimowych. To czas odpoczynku i dobrej zabawy. Dni, które możecie wykorzystać na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, na które w okresie nauki wszystkim brakuje czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne ich spędzenie.

    Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa. „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”

    https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2

    Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne. Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron i serwisów internetowych:

    WARTO RÓWNIEŻ ZAPOZNAC SIĘ Z NASTĘPUJACYMI STRONAMI INTERNETOWYMI:

    http://www.wypoczynek.men.gov.pl/

    https://odyseusz.msz.gov.pl/

  • Spotkanie z ciekawym człowiekiem

      Definicja altruizmu brzmi następująco: to postępowanie, którego celem jest niesienie pomocy innym, bezinteresowna gotowość do poświęceń. Altruista to osoba, która za swoje działanie na rzecz innych nie oczekuje uwagi i poklasku. I z takim właśnie człowiekiem spotkali się dzisiaj uczniowie naszej szkoły.

    Pan Ireneusz Markowski, bo o nim mowa, pomaga tu i teraz nie zastanawiając się nad ty czy warto. Karmi dzieci dlatego, że są głodne, buduje studnie dlatego, że woda to życie, zwłaszcza gdy dostęp do niej jest ograniczony, opiekuje się sierotami z ulicy dlatego, że nikt tego nie zrobi. Robi to bo kocha dzieci i nie może być obojętnym na ich krzywdę.

    Nasz gość odpowiedział na wiele pytań. W czasie spotkania wyjaśnił nam, jak wygląda życie dzieci w Afryce. Gdzie się uczą , jak spożywają posiłki, co jedzą, jak spędzają czas. Pokazał jak wdzięczne są za każdą rzecz, którą dostają, ubranie, książkę, ołówek, lizaka, możliwość chodzenia do szkoły, zjedzenia posiłku. Wdzięczne za to, że pan Ireneusz i wszyscy ci którzy go wspierają zmienili ich życie, dali nadzieję.

    „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” to słowa naszego patrona, które wspaniale pasują do działań naszego gościa. Podczas spotkania uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w krótkim łączeniu z dziećmi mieszkającymi w sierocińcu stworzonym przez pana Ireneusza. Dzieci, które zobaczyliśmy były radosne, szczęśliwe, głośne - były dziećmi.

    Spotkanie z panem Ireneuszem było dla nas cennym doświadczeniem, utwierdziło nas wszystkich w tym, że warto pomagać.

    Naszemu gościowi życzymy dużo sił i zdrowia w realizacji swoich przyszłych projektów, oraz mnóstwa życzliwych osób wokół siebie, które wesprą go w pomaganiu i Kapną dla Afryki.

  • Czy mnie słyszysz?

    W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Chojnie kolejni uczniowie naszej szkoły, tym razem z klasy 3c uczestniczyli w przesiewowych badaniach słuchu. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem chłonęli wiedzę na temat budowy i działania naszego ucha i chętnie poddali się badaniom.

  • "Szkolny zgiełk"

    Absolwent naszej szkoły, Cezary Kujawski z pomocą fotografii analogowej zaprezentował plac i okolice szkoły w zimowej aurze. "Szkolny Zgiełk" to wyjątkowy projekt, którego celem jest zatrzymanie w czarno-białym kadrze wyjątkowych obrazów. Zdjęcia powstały dzięki technice podświetlenia negatywu i odwrócenia kolorów.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
    ul. Szkolna 15
  • 091 4143955

Galeria zdjęć