Nawigacja

  • UWAGA KONKURS

    UWAGA KONKURS

                                            Uwaga uczniowie !

     

         Zespół Interdyscyplinarny do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Gminie Chojna ogłasza dla uczniów gimnazjum konkurs plastyczny na plakat pod hasłem:

     

    „Przemoc –jestem przeciw ! ”

     


    Cel  konkursu:

    Plastyczna realizacja przez młodzież hasła:    „Przemoc –jestem przeciw !”

    - dostrzeżenia problemu przemocy w środowisku rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, szkolnych, a także w mediach.

     

    Warunki konkursu:
    1. Technika dowolna: malarstwo, rysunek, grafika, grafika komputerowa. 

       (Organizator nie stawia żadnych ograniczeń jeśli chodzi o technikę  

       wykonania prac).

    2. Prace muszą zawierać wyraźną realizację hasła:

                                 „ Przemoc –jestem przeciw ! ”.
    3. Uczestnik może  przekazać tylko jedną pracę.
    4. Format pracy: A3
    5. Prace muszą być dokładnie opisane literami drukowanymi na odwrocie

       pracy ( imię i nazwisko autora, wiek, klasa).

    Termin i miejsce składania prac:
    Prace wykonane zgodnie z wymogami regulaminu należy przekazać 

    p. Irenie Tołłoczko ( gabinet nr 6) do dnia 10 kwietnia 2014 r. (czwartek).
     

    Uwagi końcowe:
    a) Prace zbiorowe, zrolowane, nieprawidłowo opisane nie będą oceniane.

    b) Organizator przewidział dla uczestników trzy nagrody indywidualne.

    c) Komunikat Jury będzie umieszczony na gazetce pedagoga szkolnego oraz przez  

        radiowęzeł szkolny.

    d) Laureaci o wynikach konkursu i terminie odebrania nagród będą poinformowani  

        osobiście.
    e) Prace przekazane na konkurs stają  się własnością organizatora.

    f) Organizator zastrzega sobie możliwości wprowadzenia zmian w regulaminie konkursu.

     

    Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie

     

     Koordynator konkursu: Irena Tołłoczko – pedagog  szkolny

  • UWAGA UCZNIOWIE

    UWAGA UCZNIOWIE

    W dniach od 15 do 18 maja organizowana jest wycieczka do Pragi - stolicy Czech i Świerdowa.

    Informacji udziela Pani Katarzyna Wieder.

    Zapraszamy 

  • Giełda szkół

    Giełda szkół

    Dnia 25.03.2014 r. w naszej szkole odbyła sie Giełda Szkól Ponadgimnazjalnych. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało siedem szkół:

    - Zespół Szkół Budowlanych w Szczecinie

    - Zchodniopomorskie centrum Edukacji Morskiej i Politecznicznej w Szczecinie

    - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach

    - Technikum Leśne w Starościnie

    - Zespól Szkół Samochodowych w Szczecinie

    - Zespól Szkól nr 1 w Chojnie

    - Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotnicze Hufce Pracy w Rowie

    Impreza została zorganizowana przez pedagoga szkolnego Danutę Bil

     

    28.03.2014 r. zaprezentują się ponadto: Zespół Szkól Ogólnokształcących z Rzepina oraz Zespół Szkół nr 6 (Gastronomik ) ze Szczecina

     
  • Giełda szkół
    26.03.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Giełda szkół.

  • Protokół ze spotkania komisji oceny ofert cenowych

    Protokół ze spotkania komisji oceny ofert cenowych
  • Giełda szkół ponadgimnazjalnych

    Giełda szkół ponadgimnazjalnych

    25.03.2014 roku w auli Gimnazjum odbędzie się Informacyjna Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Na 2 i 3 lekcji na aulę udadzą się klasy 3a, 3f, 3g,  na 4 i 5 lekcji klasy 3b, 3c, 3d, 3e. Uczniowie udaja się na spotkanie pod opieką nauczycieli z którymi aktualnie mają zajęcia

  • Frekwencja klas za miesiąc Luty 2014

    Frekwencja klas za miesiąc Luty 2014

    Najwyższą frekwencję uzyskała klasa

    2C – 91,42%

    II miejsce – 1C – 90,2%

    III miejsce – 2A – 88%

     

     

    Najniższą frekwencję miała klasa

    1E – 75,9%

    II miejsce – 1A – 76,3%

    III miejsce – 2F – 76,31%

  • Kangur 2014

    Kangur 2014

    Dnia 20 marca 2014 roku o godzinie 900 w auli naszej szkoły odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2014. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

  • Sukcesy plastyczne naszych uczennic

    Sukcesy plastyczne naszych uczennic

    Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowa i Juliana Tuwima". Ich prace zostały zauważone i nagrodzone. Paulina Pietrzykowska z klasy 2f i Aneta Kaczorz klasy 2b pracowały pod kierunkiem p. Joanny Mieszko-Nity. Gratulujemy

  • Wiosna !!!

    Wiosna !!!

    Pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada w dniu 21 marca lub dnia poprzedniego lub następnego, w zależności gdzie jest obserwowana. W XX wieku wiosna w strefie czasowej Polski rozpoczynała się zwykle 21 marca, zaś w miarę przybliżania się końca stulecia coraz częściej 20 marca. W 2011 roku pierwszy dzień wiosny przypadł na 21 marca (godz. 00:21), zaś wszystkie kolejne do roku 2043 będą obchodzone wyłącznie 20 marca, a od 2044 roku - 19 albo 20 marca. Kolejny początek wiosny w dniu 21 marca nastąpi dopiero w roku 2102[1]. Przyczyną zjawiska jest ruch punktu Barana związany z precesją ziemskiej osi rotacji.

    Święto Wiosny obchodziło się kiedyś w nieco inny sposób jak dziś. Nadchodzącą wiosnę witano generalnymi porządkami. W pierwszą niedzielę maja odbywało się wypędzanie zimy. Przyozdabiano drzewko świerkowe kolorowymi wstęgami, papierkami i obrazkami świętych. Ten maik obnosili chłopcy i dziewczęta. Śpiewano przy tym pieśni o pożegnaniu zimy i powitaniu lata. Obecnie w całej Polsce wiosnę wita się 21 marca, a zimę wypędza poprzez topienie lub palenie Marzanny. 
    Czas przed wielkim postem nazywany jest ostatkami, zapustami, a ostatnie 3 dni przed Środą Popielcową zapustem lub mięsopustem. Był to czas zabaw i wesołych pochodów przebierańców. Chłopcy chodzili po wsiach przebierając się za konia, kominiarza, muzykanta, babę lub dziada. Podkoziołek. We wtorek zapustny, czyli przed Popielcem młodzież zbierała się w gospodzie, by wesoło zakończyć mięsopusty. Podczas zabawy tańcząca para stawała przed muzykantami, a jeden z chłopców przypominał wszystkim o konieczności złożenia pod koziołkiem pieniędzy. Tancerka rzucała pod figurę kozła stojącego na talerzu datek w podziękowaniu za zapustne tańce. W odróżnieniu od innych zabaw taniec ten opłacały dziewczęta. O godzinie dwunastej rozsypywano po gospodzie popiół - i tak zaczynał się post.
    Kolejnym obrządkiem jest Wielkanoc. Niegdyś na dwa tygodnie przed Wielkanocą młodzież śpiewając i grając udawała się do lasu. Zbierano gałązki brzóz i wierzb na palmy i miotły. Po poświęceniu palm w kościele zatykano je za obrazy i strojono nimi domy. Święta Wielkanocne obchodzono zawsze bardzo uroczyście. W pierwszy dzień kąpano się wcześnie rano. Idąc do rzeki lub jeziora nie należało rozmawiać ani obracać się. Zdrowie po takim zabiegu było zapewnione na cały rok. W drugie święto chłopcy poprzebierani za cyganów, chodzili z niedźwiedziem po wsi, zbierając dary. Na końcu niedźwiedzia wrzucano do wody i następowała zabawa. Najbardziej żywy ze zwyczajów wielkanocnych, do dnia dzisiejszego, to Śmigus - Dyngus stanowiący dalszy ciąg wielkopostnych praktyk magicznych. Na Kaszubach znany był dyngus polegający na oblewaniu się wodą, jednak znaczną przewagę miał dyngus zielony. "Dyngowano" przyniesionymi w poście, zazielenionymi już gałązkami brzozowymi, a częściej jałowcowymi. Chłopcy chodzili od domu do domu smagając nimi dziewczęta po nogach. Wykupić można się było malowanymi jajkami. Od północy z pierwszego na drugie święto wielkanocne zwyczaj pozwalał swatom (wrejorzom) wychodzić w rajby. Kawaler, swat, drużbowie i muzykanci szli prosić o rękę wybranej panny. 
    Zgodnie z dawnym zwyczajem prima aprilis, czyli pierwszy kwietnia, jest dniem wzajemnego wprowadzania się w błąd, nabierania i oszukiwania dla żartu: Na prima aprilis nie wierz, bo się omylisz. Ponoć w dawnych wiekach naszej "złotej wolności" panowie bracia potrafili w tym dniu poczęstować gościa pierogami nadziewanymi trocinami czy kawą przyrządzoną z gliny. Wysyłano również listy ze zmyślonymi wiadomościami, dziwaczne prezenty lub po prostu kartkę z napisem: Prima Aprilis. Tak też jest do dziś.
    Wianki na Wodzie -Rzucanie wianków na wodę nie zawsze musiało kończyć się utratą panieńskiego wianka, ale czasem i tak się zdarzyło w tę wyjątkową noc. Dziewczęta przywiązywały wianki z polnych i ogrodowych kwiatów do deseczek, zapalały ustawione w środku świece i rzucały je na rzekę. Jeśli wianek płynął bez przeszkód albo wyłowił go ukochany, oznaczało to szybki ślub i szczęśliwe życie. Niepomyślną wróżbą dla miłosnych planów było zaplątanie się wianka w przybrzeżnych zaroślach, jego zatonięcie lub zgaśnięcie świecy. 

  • Zapytanie ofertowe uwaga zmiana!

    Zapytanie ofertowe uwaga zmiana!
  • Turniej tenisa
    13.03.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej tenisa.

  • Regionalna Gimnazjada w tenisie stołowym

    Regionalna Gimnazjada w tenisie stołowym

    Dnia 05.03.2014r. odbyła się Regionalna Gimnazjada w Tenisie Stołowym Drużynowym Chłopców w Przelewicach gdzie nasza drużyna w składzie: Robert Bałachowski, Michał Olejnik i Karol Kłonowski , zajęła I miejsce wygrywając z czteroma drużynami między innymi z: Przelewic, Szczecina, Rynicy i Polic i tym samy reprezentować będzie nasze województwo . Gratulujemy i życzymy powodzenia. 

  • Międzynarodowe zawody w pływaniu

    Międzynarodowe zawody w pływaniu

    Dnia 11.03.2014r odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowe młodzieży polsko-niemieckiej w pływaniu na basenie Laguna w Gryfinie, organizowane przez Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie. W zawodach wzięło udział 20 uczniów z Polski i z Niemiec , opiekunowie i pani tłumacz. Zawodnicy pomieszani zostali ze sobą i podzieleni na dwa zespoły .Każdy zespół miał swój tor i wspólnymi siłami starał się wygrać wszystkie konkurencje .Oba zespoły nazbierały jednakowa ilość punktów i zremisowały zajmując tym samym pierwsze miejsce. W nagrodę wszyscy uczestnicy zawodów udali się na część rekreacyjną basenu. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor. Młodzież polska przygotowała również poczęstunek dla swoich kolegów i koleżanek z Niemiec. Rywalizacja związana ze sportem nie musi kończyć się wcale dla jednych wygraną a dla innych porażką.  

  • Sukces naszych uczniów

    Sukces naszych uczniów

    Wielki sukces osiagnęli nasi uczniowie w przedmiotowych konkursach na szczeblu wojewódzkim. Laureatami zostali: Katarzyna Konieczna z biologii, Aleksandra Leddin z języka niemieckiego i Mariusz Sobczak z fizyki.

  • Egzamin ECDL Start z projektu "Wiedza moim kapitałem"

    W dniach 7 i 9.03.2014 r. dwudziestu jeden uczniów z naszej szkoły przystąpiło do Egzaminu ECDL Start. Zdawali cztery dowolnie wybrane moduły spośród siedmiu:

    1 moduł - Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych 
    2 moduł - Użytkowanie komputerów
    3 moduł - Przetwarzanie tekstów
    4 moduł - Arkusze kalkulacyjne 
    5 moduł - Bazy danych 
    6 moduł - Grafika menadżerska i prezentacyjna 
    7 moduł - Przeglądanie stron internetowych i komunikacja

    Grupa była pod opieką pani Jadwigi Lipińskiej oraz pani Bernardy Pasek-Macyszyn, a egzaminatorem był pan Krzysztof Lorenz z Uniwersytetu Szczecińskiego.

  • Kilka słów o sekcji Judo

    Kilka słów o sekcji Judo

    Kilka słów o sekcji Judo Pana Leszka Żarkowskiego

    Została ona utworzona z kilku powodów, jednym z nich jest  usprawnienie ruchowe młodych ludzi, którzy obecnie spędzają dużo czasu przy komputerze oraz zainteresowanie młodzieży japońskim stylem walki, który jest typowo sportem obronnym.
    Na zajęcia uczęszcza 10 osób, pod okiem Pana Leszka trenują dwa razy w tygodniu po 1,5h. 
    W przyszłości trener ma zamiar zaopatrzyć swoją grupę w nowe maty do ćwiczeń, rozdbudowanie sekcji o młodsze dzieci naszej gminy oraz wzięcie udziału w zawodach sportowych.

    Pan Żarkowski swoją przygodę z wyczynowym Judo zaczął w wieku 19 lat, ma na koncie 4 i 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Uniwersytetów oraz wiele tytułów mistrzowskich miasta Lublina i okręgu.

  • Próbny egzamin gimnazjalny

    Próbny egzamin gimnazjalny

    Próbny egzamin gimnazjalny klas III odbędzie się w dniach 11, 12, 13.03.2014 roku. 11 marca uczniowie zmagać się będą z językiem polskim, historią, wosem. W dniu 12 marca z matematyką i przedmiotami przyrodniczymi, 13 marca zaś z językiem obcym. W pierwszych dwóch dniach egazmin trwać bedzie na 1, 2 i 3 lekcji, w ostani tylko na 1 i 2 lekcji. Klasy I i II będą miały lekcje zgodnie z planem.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
    ul. Szkolna 15
  • 091 4143955

Galeria zdjęć