Nawigacja

  • Biegi na orientację

    Biegi na orientację

    Dnia 5 października 2014 roku rozpoczęliśmy kolejny sezon imprez na orientację . IV Runda Pucharu Pojezierza Trzcińskiego odbyła się w Strzeszowie. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny w składzie : Jakub Piątkowski i Konrad Matoszko ; Dominika Wieder i Katarzyna Skibińska pod opieką P. Anity Porczyńskiej. Dla uczestników przygotowano dwie trasy w kategorii TP
    i TSZ. Słoneczna pogoda sprzyjała poszukiwaniom punktów kontrolnych i rywalizacji. Zmagania zakończyły się sukcesem Jakuba
    i Konrada  - II miejsce w kategorii TP ; natomiast Kasia i Dominika zajęły IV miejsce w kategorii TSZ . Gratulujemy  również Panu Kamilowi Oleksiakowi, 
    który reprezentował naszą szkołę i zajął II miejsce w kategorii TSZ. Następne spotkanie w Trzcińsku - zabawa wieczorna z elementami HalloInO.  Zapraszamy!

                 

  • Święto Szkoły raz jeszcze ...
    13.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Święto Szkoły raz jeszcze ....

  • Sklepik szkolny

    Sklepik szkolny

    Uwaga!!! Od  września w naszej szkole rozpoczął pracę sklepik szkolny. Mieści się on na I piętrze w sali nr 23. W ofercie uczniowie naszej szkoły moga znależć: napoje, słodycze, kanapki, słodkie bułki i artykuły szkolne. Serdecznie zapraszamy!!! 

        

  • Harmonogram zajęć dodatkowych i wyrównawczych "Wiedza moim kapitałem"

    Harmonogram zajęć dodatkowych i wyrównawczych "Wiedza moim kapitałem"

    Harmonogram zajęć dodatkowych i wyrównawczych "Wiedza miom kapitałem" obowiązujacy od 2 września do końca listopada 2014 r.

    Harmonogram_zajec__wrzesien__2014_r..docx

  • Jeszcze o Święcie Szkoły...

    "Dziecku potrzebny ruch, powietrze, światło - zgoda, ale i coś jeszcze. Spojrzenie w przestrzeń, poczucie wolności - otwarte okno".
        
    Ta piękna myśl Starego Doktora przyświecała obchodom 10. rocznicy nadania chojeńskiemu gimnazjum imienia Janusza Korczaka. Nasza szkoła już od dziesiątek lat jest dla wielu takim oknem na świat. Istnieje wszak od 1946r., początkowo jako szkoła podstawowa, później, od 1999r. funkcjonuje jako Zespól Szkół, ostatecznie jako gimnazjum. Od dziesięciu lat to okno nosi miano Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. W ciągu tych lat widok przez nie zmieniał się jak w kalejdoskopie. Dnia 26 września 2014r. mieliśmy okazję powspominać jak to było.
                Świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy św. w Kościele p.w. Św. Trójcy, którą celebrował ksiądz Wojciech Koladyński. Po liturgii przeszliśmy ulicami Chojny na plac przy  naszej szkole. Tutaj dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Tego zaszczytu dostąpili dyr. szkoły Wioletta Jesiołowska i gospodarz naszej gminy, burmistrz Adam Fedorowicz. Ksiądz Wojciech dopełnił tradycji, poświęcając tablicę, na której dumnie widnieje powyżej cytowana myśl Janusza Korczaka. Ten pomnik pamięci ufundowała Rada Rodziców, działająca w chojeńskim gimnazjum.  Po tym doniosłym fakcie uczestniczyliśmy w apelu, w trakcie którego, poza mowami zaproszonych gości, momentem pasowania młodych beanów na uczniów naszego gimnazjum i wzruszającym wykonaniem przez Aleksandrę Prętką piosenki o Korczaku, pięknie wybrzmiał hymn szkoły, zaśpiewany przez całą szkolną społeczność. Podczas apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali też wyniki projektu UNICEF „Szkoła z Prawami Dziecka”, w którym nasza placówka uczestniczyła pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Uczniowie mogli wytypować osoby lub instytucje, które w sposób wyjątkowy dbają o przestrzeganie praw dzieci, a także wspierają ich rozwój, i wyróżnić ich „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka”. Z rąk młodych samorządowców wyróżnienia tego doczekali:  
    dr Massimiliano Signifredi, który umożliwia dużej grupie naszych uczniów wyjazdy w ramach działalności we Wspólnocie Sant’Egidio – Młodzi dla Pokoju; prof. dr hab. Adam S. Frączek – wielki propagator idei korczakowskich i przyjaciel naszej placówki; Wioletta Jesiołowska – jako przedstawiciel instytucji jaką jest nasza szkoła, pełniąca funkcję dyrektora chojeńskiego gimnazjum, dbający o formalną stronę przestrzegania praw dziecka przez wszystkich pracowników wszechnicy; Ewa Szeremeta – wieloletni pedagog w chojeńskiej placówce i przywódca zagubionych dzieci, zapalony Korczakowiec, człowiek pozytywnie zakręcony na punkcie dzieci i ich praw; Agnieszka Nowak – popularyzator idei korczakowskich w chojeńskim gimnazjum, pedagog specjalny, krzewiciel równości praw dzieci niepełnosprawnych i sprawnych.

           Po apelu zaproszeni goście, grono pedagogiczneidelegacje klasudały się do  szkolnej  auli  na  część  artystyczną. Tam, w  korczakowski nastrój wprowadziło nas Koło Teatralne Fanaberia, prowadzone przez Bożennę Rusak,
    w krótkim spektaklu „Mówić o nim można nieśmiało bardzo…” Magicznymi dźwiękami otoczył nas Zespół Muzyczny Fermata, pod kierunkiem Sylwii Janiak vel Kubiak. Podczas występu naszych uzdolnionych muzycznie uczniów mogliśmy jednocześnie obejrzeć prezentację multimedialną o losach naszej szkoły na przełomie wieków, przygotowaną przez Ewę Stryczek i Agnieszkę Nowak. Oprawą dekoracyjną zajęła się Joanna Mieszko-Nita, a nagłośnieniem Lech Żarkowski. W jednej z sal można było obejrzeć wystawę szkolnych pamiątek i kronik, przygotowaną przez Małgorzatę Łojko.
             Na kolejne dni zaplanowano dla uczniów cykl konkursów, poświęconych życiu i twórczości patrona szkoły, Janusza Korczaka, bo o tym wielkim człowieku mówić i pamiętać trzeba…
             Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tę uroczystość, którzy są z nami zawsze i wspólnie
    z nami kontynuują tradycje korczakowskie.

     

  • Powiatowa liga lekkkoatletyczna
    03.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Powiatowa liga lekkkoatletyczna.

  • Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

    Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

    1 października w Trzcińsku odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna w składzie:

    1. KACPER GAJ
    2. JAKUB HEFKA
    3. SZYMON SMALARZ
    4. DACJAN KOSTER
    5. KAROL ŻYWICKI
    6. ERYK MADERA
    7. DAWID KACZMARCZYK
    8. DAWID KLISOWSKI
    9. OSKAR PIĄTEK
    10. PIOTR SOLSKI

    Zdobyła I miejsce, tym samym kwalifikując się do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 15 października w Gryfinie.

  • Uzupełniające wybory do SU

    Uzupełniające wybory do SU

                Dnia 23.09.2014 r. Szkolna Komisja Wyborcza przeprowadziła uzupełniające wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 112 osób z klas pierwszych.

    Wyniki głosowania:

    1.K. NOWAK – 38 głosów

    2.Ł. ZIENKIEWICZ – 18 głosów

    3.M. KAROLCZYK – 18 głosów

    4.M. ŚLIWA – 16 głosów

    5.J. BOSY – 19 głosów

    6.O. CHMIELOWIEC – 19 głosów

    7.P. SOLARSKA – 10 głosów

    8.L. OCIEPKA – 38 głosów

    9.L. WIĘCŁAWSKA – 14 głosów

    10.K. MILER – 24 głosów

    11.E. JABŁOŃSKA – 35 głosów

    12.K. SZCZEREK – 38 głosów

    13.S. PIORUN – 18 głosów

    14.J. SKRZYPKOWIAK – 30 głosów

    Do Samorządu Uczniowskiego w wyniku największej liczby głosów zakwalifikowały się:

    1.KAJA NOWAK

    2.LAURA OCIEPKA 

    3.KLAUDIA SZCZEREK

    GRATULUJEMY!

    Szkolna Komisja Wyborcza

  • Powiatowa szkolna liga lekkoatletyczna

    Powiatowa szkolna liga lekkoatletyczna

    19 września 2014 r. w Gryfinie odbyła się POWIATOWA SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA. W zawodach wzięło udział 15 zespołów z naszego powiatu (7 zespołów dziewcząt i 8 zespołów chłopców). Zacięta rywalizacja zakończyła się sukcesem naszego gimnazjum. Chłopcy zdobyli II miejsce w powiecie, ustępując tylko nieznacznie Gimnazjum nr 1 z Gryfina. Na tak duży lekkoatletyczny sukces zapracowali: Karol Wajda, Michał Błażkiewicz, Michał Szumiło (skok w dal), Jakub Hefka, Kacper Gaj, Oskar Piątek (100 m), Dawid Klisowski, Eryk Madera, Dominik Jamróz (300 m ), Karol Żywicki, Szymon Smalarz, Dawid Kaczmarczyk (1000 m), Damian Wojciechowski (pchnięcie kulą).

  • Wystawa prac Edwarda Dwurnika
    03.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wystawa prac Edwarda Dwurnika.

  • Wystawa "Sportowcy" Edwarda Dwurnika

    Wystawa "Sportowcy" Edwarda Dwurnika

    Dnia 30 IX 2014r. pod opieką pani Joanny Mieszko-Nity pojechaliśmy do Szczecina na wystawę jednego z czołowych współczesnych malarzy polskich - Edwarda Dwurnika. Podczas jej trwania mogliśmy podziwiać obrazy z cyklu "Sportowcy". Pan Dwurnik mówi o swoim cyklu jako opowieści o losie Polaka na wsi i w mieście w czasach komunizmu, za żelazna kurtyną. Dodaje, iż nigdy nie myślał, że kiedykolwiek będzie te obrazy komukolwiek pokazywał ani że ktoś będzie chciał je oglądać. "To były okropne, złośliwe, brzydkie obrazy, nikomu niepotrzebne" - mówi autor. Wystawa spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony uczniów, którzy wielokrotnie zatrzymywali się przed poszczególnym dziełami i zastanawiali nad metaforycznym przekazem dzieła. Na zakończenie wystawy mieliśmy wielką przyjemność porozmawiać z panem Dwurnikiem przez telefon i wysłuchać przemyśleń oraz objaśnień artysty dotyczących obrazów. 

    Edward Dwurnik (ur. 1943) - artysta paradoks. Po spektakularnym międzynarodowym sukcesie w latach 80. w pierwszej dekadzie XXI wieku niemalże całkowicie znika z międzynarodowej sceny artystycznej. Budzące skrajne emocje i kontrowersje Edward Dwurnik nawet jako "zakazany owoc" nadal stanowi odniesienie dla każdego początkującego polskiego malarza.

              

     

     

  • Wizyta w TOEE w Zalesiu
    01.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wizyta w TOEE w Zalesiu.

  • Wizyta w TOEE w Zalesiu

    Wizyta w TOEE w Zalesiu

    Dnia 23 IX 2014r. w ramach projektu "Wiedza moim kapitałem" uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Zatorskiej i p. Kafara pojechali to Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Zwiedzanie ośrodka rozpoczęło się od zajęć na zewnątrz, podczas których pokazywano m.in. jak rozróżniać ślady zwierząt, w jaki sposób najłatwiej policzyć obwód drzewa oraz jak wyglądają sposoby pozyskiwania żywicy. Następnie, za pomocą tablic interaktywnych, wystaw oraz makiet można było dowiedzieć się jak funkcjonuje życie w lesie. Potem uczniowie udali sie do pracowni chemicznej, gdzie brali udział w doświadczeniach m.in. z użyciem ciekłego azotu. Na zakończenie odbyły się zajęcia z astronomii, na których uczniowie sprawdzali i pogłębiali swoją wiedzę o układzie słonecznym, a także zbudowali własne miasto i wystawili je na działanie wiatru charakterystycznego dla Jowisza. Wyjazd był bardzo udany.

            

  • Święto szkoły
    01.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Święto szkoły.

  • Podziękowania Dyrektor Szkoły p. Wioletty Jesiołowskiej

    Podziękowania Dyrektor Szkoły p. Wioletty Jesiołowskiej

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

    26 września 2014 r. obchodziliśmy 10. Rocznicę Nadania    Gimnazjum im. Janusza Korczaka. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza św.   i akademia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, władze miasta, dyrektorzy chojeńskich placówek oświatowych wraz z pocztami sztandarowymi i nauczyciele, którzy przeszli już na zasłużoną emeryturę.

    Nasze święto to już część najnowszej historii szkoły i zostanie odnotowane w szkolnej kronice, ale należy podkreślić udział wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowania.

    Dziękuję  gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły, którzy jak zwykle nie zawiedli i wzięli na siebie ciężar odpowiedzialności.

    Warto podkreślić, Drodzy Uczniowie, również Wasz udział w tym święcie. Wielu z Was wykazało postawę godną pochwały zarówno w czasie mszy św. jak i apelu.

    Udzielam pochwały wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się   w przygotowanie naszego święta i pokazali się z najlepszej strony w czasie uroczystości.

    Na wysokie wyrazy uznania zasługują uczniowie odpowiedzialni za  wystrój szkoły i sal lekcyjnych, przygotowanie materiałów na ciekawe gazetki.

      Szczególnie gratuluję uczniom z koła teatralnego „Fanaberia”  za piękne i wzruszające  przedstawienie oraz zespołowi muzycznemu „Fermata” za oprawę muzyczną. Gratuluję również uczniom przygotowującym ceremoniał szkolny i serdeczne przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności gimnazjum.

      Wasza postawa i zaangażowanie zasługują na wyróżnienie.   Cieszy mnie, że byliście współgospodarzami naszego święta.  Jesteście godni nosić imię młodzieży z Gimnazjum im. Janusza Korczaka.

    Mam nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w Waszej pamięci    i będzie przyczyną wielu miłych wspomnień, a Wasz zapał i zaangażowanie przeniesie się na wyniki i osiągnięcia.

     

    Dyrektor Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie

    Wioletta Jesiołowska

     

  • Święto w naszej szkole

    Święto w naszej szkole

    W 1999 roku, w ramach reformy oświatowej, utworzono gimnazja. Gimnazjum w Chojnie umiejscowiono w Korczaku. Uchwałą Rady Miejskiej w Chojnie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka i Gimnazjum zostały połączone w Zespół Szkół w Chojnie. Szkoła podstawowa powoli wygasała. Nie prowadzono do niej nowego naboru uczniów, a tylko umożliwiono już uczącym się dzieciom jej ukończenie. Pierwszym dyrektorem Zespołu Szkół został Grzegorz Sakowski. Od 1 lutego 2001 r. funkcję dyrektora pełnił p. Edward Piotrowski.  Dnia 31 sierpnia 2004 r. w wyniku wygaśnięcia szkoły podstawowej pozostało tylko bezimienne gimnazjum. Popularny "Korczak" przestałby funkcjonować. W związku z tym Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski złożyły wniosek do Burmistrza Miasta Chojna z prośbą o przeniesienie imienia szkoły na chojeńskie gimnazjum. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i dnia 24 września 2004 roku szkoła doczekała się swojej kolejnej "wielkiej chwili". Mianowicie gimnazjum, które od 1 wrzesnia działało już jako samodzielny twór, przyjęło imię Janusza Korczaka i rozpoczęło kontynuację dzieła swojej poprzedniczki. Z tej okazji odsłonieto pamiątkową tablicę i poświęcono nowy sztandar.

  • "Młodzi dla pokoju"
    23.09.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu "Młodzi dla pokoju".

  • "Młodzi dla pokoju"

    "Młodzi dla pokoju"

    "Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie”

                W dniach 17.09. - 20.09. 2014 w Krakowie odbył się Kongres Młodych Europejczyków dla świata bez przemocy organizowany po raz czwarty przez Wspólnotę Sant'Egidio. W wydarzeniu brali udział uczniowie chojeńskiego gimnazjum i liceum, a także ponad 800 osób z wielu krajów naszego kontynentu. W ciągu kilku dni młodzież spotkała się ze świadkami Holocaustu, którzy podzielili się z nimi swoimi przeżyciami, wspólnie odwiedzili muzeum w Auschwitz oraz uczestniczyli w Marszu Pamięci w Birkenau.

    Kongres miał na celu uświadomienie młodym, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa pokój. Jednym z przesłań spotkania były słowa papieża Franciszka:" Z sercem syna, brata, ojca, proszę Was wszystkich i dla nas wszystkich o nawrócenie serca: przejście od "Co mnie to obchodzi", do płaczu. Za wszystkie ofiary szaleństwa wojny, w każdym czasie". Nie powinniśmy być bierni, by nie powtórzyła się tragedia II wojny światowej, podczas której ucierpiały i zginęły miliony niewinnych ludzi.

                W imieniu młodzieży z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie pragnę podziękować  Pani Dyrektor - Wioletcie Jesiołowskiej za umożliwienie zorganizowania wyjazdu, a także opiekunom: Pani Beacie Junosz oraz Pani Sylwii Janiak vel Kubiak za troskę i włączenie nas w działania wspólnoty na rzecz pokoju.

    Katarzyna Pośniak

          

  • 75 rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

    75 rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

    Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym, obchodzonym co roku 27 września. Uchwalone zostało 11 września 1998 r. przez Sejm RP. Najważniejszym celem AK było prowadzenie walki z Niemcami oraz przygotowywanie kadr, a następnie sformowanie jednostek wojskowych w celu jawnego wystąpienia przeciw okupantowi w najbardziej sprzyjającym momencie wojny. Tajne struktury podporządkowane rządowi emigracyjnemu nazywano po wojnie Polskim Państwem Podziemnym. Drugiego takiego państwa nie było w całej Europie.

    W tym roku obchodzimy okrągłą 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  • XIX Zjazd Historyków Polskich
    22.09.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu XIX Zjazd Historyków Polskich.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
    ul. Szkolna 15
  • 091 4143955

Galeria zdjęć