Nawigacja

  • Zestawienie frekwencji klas w Listopadzie

    Zestawienie frekwencji klas w Listopadzie

    Najwyższą frekwencję w miesiącu Listopadzie uzyskała klasa:

    2g - 92,42 %

    Następne miejsca :

    II miejsce - 3d - 92,6%

    III miejsce - 3b i 1a - 92 %

     

    Najniższą frekwencję miała klasa :

    3h - 83,29 %

    Następne miejsca :

    II miejsce - 1f - 86 %

    III miejsce - 2c - 87,1 %

  • JEST TAKI DZIEŃ……

                 Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.

    Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny w naszej polskiej tradycji i kulturze. Pamiątka przyjścia na ziemię Zbawiciela, okoliczności z tym wydarzeniem związane, znajdują szerokie odbicie w różnorodnych przedstawieniach, które ułatwiają ukazanie współcześnie żyjącym bożonarodzeniowych prawd.

            W Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie 21 grudnia 2012 roku wystawiono jasełka, które wraz z uczniami przygotowały p. H. Grzegórzek i p. J. Lipińska.  W humorystyczny sposób ukazały one głęboką prawdę o istocie świąt Bożego Narodzenia i współczesnym przeżywaniu tego czasu.  Wszystkim ludziom dobrej woli przesyłamy jak najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

                     

  • Świąteczne życzenia

    Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia.
    Niech te Święta będą dla każdego niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy, aby odbyły się w spokoju, radości wśród rodziny, przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób.
    A wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem 2013 życzymy również dużo zdrowia
    i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.

  • Kolejny sukces w korczakowskim konkursie

    Chojeńscy gimnazjaliści znów rozsławiają „Korczaka”

              W dniu 15 grudnia 2012r. ogłoszono wyniki konkursu „Inspiracje życiem i twórczością Janusza Korczaka”, zorganizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów Oddział w Szczecinie oraz Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie.  Celem konkursu była popularyzacja twórczości oraz biografii Janusza Korczaka, poprzez wykorzystanie jego dorobku dla rozwijania wrażliwości i wyobraźni młodzieży. To idee bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Konkurs współfinansowany był przez Miasto Szczecin. Adresowany był do młodzieży szkół ponadpodstawowych w Szczecinie, ale grupka zapaleńców z chojeńskiego gimnazjum zaryzykowała i zgłosiła także swoją pracę plastyczną. Zdobyliśmy nagrodę specjalną, a jury wyraziło wielki podziw dla młodych twórców i żal, że nie mogli przyznać im pierwszego miejsca, ponieważ wykluczały to zasady organizacyjne  - byliśmy „szkołą z terenu”. Prezentujemy zdjęcie wyróżnionej pracy, wykonanej na płótnie, autorstwa uczniów Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie: Klaudii Wolskiej, Wiktorii Gil, Dominiki Josik i Patryka Werwińskiego, pod opieką Sylwii Janiak vel Kubiak i Agnieszki Nowak. Wręczenie nagród, poprzedzone koncertem muzyki żydowskiej, odbyło się w Książnicy Pomorskiej. Także w Książnicy, w sali kolumnowej, przez najbliższe kilka tygodni będzie można oglądać wyróżnione prace.

  • CECYLIADA

    4 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyła się coroczna Cecyliada jako Przegląd Piosenki Religijnej, organizowany ku czci patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii.
                Idea i cel organizowania tego przeglądu wynika z przekonania, że najlepszą formą jednoczenia mniejszych i większych, młodszych i starszych, jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Św. Paweł Apostoł pisał: Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach." Św. Augustyn ukazał wartość śpiewania pieśni chrześcijańskich i ich znaczenie dla wychowania religijnego człowieka stwierdzając: „Kto śpiewa, ten się wspólnemu wykonywaniu muzyki możemy bardziej wyrażać naszą wiarę i wielbić naszego Pana.
    Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

    1. Aleksandra Prętka kl. Ig
    2. Jaz Paulina i Izabela Mazurkiewicz kl. IIIb

                 Konieczna Brygida i Jaros Pamela kl. Ie

    1. Eryk  Madera kl. If

                 Wyróżnienia:

    • Ewa Sokołowska kl. IIIa
    • Wiktoria Sambor  IIc

        
  • XII Dzień Papieski

    „Jan Paweł II – Papież Rodziny”

    Dzień 16 października, czyli rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, z inicjatywy Biskupów polskich stał się dorocznym świętem. Od 12 lat obchodzony jest w niedzielę poprzedzającą go, tak zwany Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Prasa, radio i telewizja prezentują w tym czasie postać Papieża – rodaka. W  kościołach organizuje się specjalne nabożeństwa, zaś w szkołach i na uczelniach odbywają się specjalne akademie, mające na celu ukazanie tej wielkiej postaci, życia, mądrości, wielkości, które są godne naśladowania.

    W Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie uczniowie pod kierunkiem p. Henryki Grzegórzek i Jadwigi Lipińskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny z pokazem multimedialnym, przybliżając postać błogosławionego Jana Pawła II i tematykę tegorocznego XII Dnia Papieskiego.

  • Zebranie z rodzicami

    Zebranie z rodzicami

     Zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na zebranie, które odbędzie się dnia 12.12.2012 ro godz. 17.00

                 godz. 1700 -1800  -  Zebrania wychowawców z rodzicami.
                           1800 - 1900 - Dyżur nauczycieli w szkole.
                                                 - Dyżur pedagogów szkolnych.
                                                 - Dyżur kierownika świetlicy i dyrekcji szkoły.

     
     

     

  • I Międzynarodowy Festiwal im. Janusza Korczaka w Berlinie

           W dniach 30.11. – 02.12. 2012r. odbył się Międzynarodowy Festiwal im. Janusza Korczaka w Berlinie. Imprezę zorganizowano pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Bundesministerium für Bildung und Forschung, Rzecznika Praw Dziecka, Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej i Muzeum Historii Żydów Polskich.
              Uroczystości odbywały się w przepięknym budynku Rathaus Charlottenburg.
            W festiwalu uczestniczyła delegacja z chojeńskiego gimnazjum. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych referatów, wygłaszanych przez przedstawicieli państw Unii  Europejskiej podczas sympozjum „Dziecko w nowoczesnym świecie”. Z całej Polski wytypowano pięć szkół
    i poproszono przedstawicieli społeczności uczniowskiej, by wystąpili z programem artystycznym, uświetniających to korczakowskie wydarzenie.     W imieniu naszej placówki występowały trzy uczennice: Ewa Sokołowska, Emilia Hadrzyńska i Sylwia Chełstowska, śpiewając piosenki poświęcone Januszowi Korczakowi.  Szkolne gwiazdy zebrały gromkie brawa. Autorką tekstów piosenek jest nauczycielka z chojeńskiego gimnazjum, p. Agnieszka Nowak, która wraz z inną nauczycielką, p. Sylwią Janiak vel Kubiak, podjęła się przygotowania dziewcząt do występu. Chojeńską szkołę w Berlinie, poza trzema uczennicami, reprezentowały: dyrektor szkoły, p. Wioletta Jesiołowska, p. Danuta Mikołajczyk

    i p. Agnieszka Nowak.

     

     


  • Gwiazdkowy kiermasz książek w bibliotece szkolnej

    Gwiazdkowy kiermasz książek w bibliotece szkolnej

    Od dnia 6 grdnia w bibliotece szkolnej trwa "Gwiadkowy kiermasz książek". Kupując za niewielką kwotę nową książkę można sprawić przyjemność sobie lub najbliższym. Książka to też miły prezent od Mikołaja lub pod choinkę. Zaparszamy!!!

  • Nowości w bibliotece szkolnej

    Nowości w bibliotece szkolnej

    Do naszej szkolnej biblioteki trafiły książki z list bestselerów czytelniczych, zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt, są to min. "Gra o tron", "Igrzyska śmierci", "Enklawa", "Tunel", seria Magdy Fox. Recenzje nowości przeczytacie na zakładce biblioteki. Zapraszamy

  • Warsztaty przyrodnicze

                 Dnia 09.11.2012r. uczniowie klasy 3g pod opieką pani A. Zatorskiej uczestniczyli  w warsztatach: „Młody przyrodnik poznaje drzewa naszych lasów” w ramach projektu „Skutecznie działamy na rzecz środowiska- uczniowie –uczniom” , zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie. Gimnazjaliści obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną . Pracowali w grupach, mogli dokładnie przyjrzeć się liściom, gałązkom i owocom omawianych drzew. Uczyli się rozpoznawać podstawowe gatunki. Uzyskali wiele wskazówek i na pewno już nie pomylą sosny ze świerkiem czy jodłą . Trzecioklasiści usłyszeli również wiele ciekawostek na temat drzew np. dlaczego kasztanowiec nie ma „kolegów i koleżanek”.

                                                                     

        Dziękujemy Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie za zorganizowanie warsztatów.

  • Zestawienie frekwencji klas w miesiącu październiku

    Zestawienie frekwencji klas w miesiącu październiku

    Najwyższą frekwencję w miesiącu październiku uzyskała klasa:

    1e - 93,9 %

    Następne miejsca klasy:

    3c - 93,1%

    1a - 93 %

     

     

    Najniższą frekwencję uzyskała klasa:

    1f - 85,4 %

    Następne miejsca klasy :

    2g - 87,72%

    2 d, e, f - 88 %

  • IV konkurs recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego

    IV konkurs recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego

    W środę 21 listopada 2012 r. odbyła się IV edycja konkursu recytatorkiego o puchar burmistrza Morynia. W tym roku poświęcony był wybitnej postaci - Januszowi Korczakowi - w celu upamiętnienia 70 rocznicy jego śmierci oraz roku Korczaka.

    I miejsce uzyskał uczeń naszego gimnazjum Kamil Stasiak który poprzez piękny utwór własnego autorstwa, wspaniałą recytację i ogólny wyraz artystyczny zwyciężył jednomyślnie. Wyróżnienie otrzymała Emilia Hadrzyńska. W ręce zwycięzcy przekazano upominek w postaci kiążki - opiekunce Kamila i Emili pani Bożennie Rusak (podziękowanie za trud włożony w przygotowanie uczestników).

    W konkursie wzięło udział 27 uczestników.

  • Wiedza moim kapitałem - projekt unijny w naszej szkole.

                                                                              

               Nasza Szkoła będzie realizowała projekt  "Wiedza moim kapitałem" w terminie styczeń 2013- lipiec 2014

    Cel projektu:   jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie poprzez poprawę dostępności i wzbogacenia usług edukacyjnych.

    Korzyści z udziału w projekcie:

    1. Możliwość uczestnictwa w dodatkowych, zajęciach z zakresu: j. angielskiego,  j. niemieckiego,  j. polskiego,  matematyki, biologii, chemii, geografii, fizyki, informatyki.
    2. Możliwość uczestnictwa w spotkaniach z udziałem pracowników pogotowia ratunkowego, policji i innych ciekawych osób.
    3. Zajęcia nie będą oceniane i będą prowadzone w formie dyskusji, warsztatów i projektów.
    4. Uczestnicy zajęć komputerowych będą mieli możliwość bezpłatnego  uzyskania międzynarodowego certyfikatu ECDL START (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych)
    5. Każdy uczestnik weźmie udział w doradztwie zawodowym i otrzyma informacje o predyspozycjach zawodowych.

    Dodatkowo uczestnicy otrzymają:

    1. Ciepłe posiłki (obiad),
    2. Materiały biurowe niezbędne do zajęć np. notatnik, długopis, ołówek, linijki itp.,
    3. Transport do domu po spotkaniu.

      Realizacja projektu pozwoli na wyposażenie: pracowni komputerowej (19 zestawów komputerowych), pracowni biologicznej (20 mikroskopów wraz z preparatami), pracowni chemicznej (sprzęt do prowadzenia eksperymentów wraz z odczynnikami chemicznymi ), pracowni fizycznej (sprzęt do prowadzenia eksperymentów wraz z materiałami zużywalnymi). Ponadto szkoła zakupi pomoce dydaktyczne (książki, zeszyty ćwiczeń, tablice matematyczne, audiobooki).

                  Dla uczestników projektu, jako niespodziankę przewidziano wyjazdy m.in. do kina, na basen i kręgle!


     

                                                  

  • Spotkanie z rodzicami

    Spotkanie z rodzicami

    Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na zebranie, które odbędzie się dnia
     14 listopada 2012r. o godz. 17.00. Dyżury nauczycieli od 18.00 - 19.00

  • Podziękowanie za udział w akcji

    Podziękowanie za udział w akcji

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli przedmioty dla psów z Gryfińskiego Kojca. 

    Klasa 3c

  • Zwiedzamy „Pszczeli Zakątek” w Mieszkowicach

        

    Dnia 18.10.12 członkowie koła przyrodniczego wzięli udział w wycieczce do Mieszkowic. Celem wycieczki był Pszczeli Zakątek, czyli ścieżka dydaktyczna poświęcona pszczołom przy siedzibie Nadleśnictwa Mieszkowice.

    W centrum edukacyjnym uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych tym pożytecznym stworzeniom. Obejrzeliśmy przedmioty związane z pszczelarstwem (pszczołoodporny strój pszczelarza, węzę, ekologiczny ul), wytwory pszczół (miód, pierzgę, chlebek pszczeli, wosk); zobaczyliśmy, w jaki sposób z wosku robi się świece.

    Zwiedziliśmy ogród dendrologiczny w szacie jesiennej (z budką dla nietoperza!), po czym wkroczyliśmy do  „ Pszczelego Zakątka”, strzeżonego przez drewniane pszczoły. W zakątku obejrzeliśmy tablice dydaktyczne, rekonstrukcję barci i ula współczesnego, a także… niedźwiedzia dobierającego się do miodu. Pogoda dopisała, także w obchodzie towarzyszyły nam prawdziwe pszczoły.

    Wycieczkę zorganizowała p. Z. Olszewska. Opiekę na uczniami w czasie wycieczki sprawowali p. A. Porczyńska i p . J. Kafar.

    Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Mieszkowice za możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych.

             

  • Bezpieczna droga do szkoły

               Dnia 17 października podsumowana została akcja pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie w poziomach klas wzięli udział w konkursach. Uczniowie klas I przygotowali plakaty na konkurs oraz uczestniczyli w pogadance, przeprowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie. Oto wyniki konkursu na plakat: pierwsze miejsce -kl. Ia; drugie - kl. Ig; trzecie -kl. If
          

             3 osobowe drużyny przedstawicieli klas 2-gich wzięły udział w Turnieju Wiedzy z zakresu ruchu drogowego, który odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym odpowiadali na pytania wybierane losowo, w drugiej zaś części turnieju określali kolejność przejazdu pojazdów przez skrzyżowanie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Poprawność odpowiedzi oceniali policjanci. Pierwsze miejsce zajęła kl. IIg, zaś klasy IIb i IId otrzymały wyróżnienie.

             Zadaniem klas trzecich było przygotowanie inscenizacji na temat: "Bezpieczna droga do szkoły". Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy III. Pierwsze miejsce- kl.IIIc; drugie- kl.IIId; trzecie-kl.IIIe.

           Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznej drogi do szkoły!

           Zwycięzcom gratulujemy!
     

  • Pomagamy zwierzętom

       

     

    Zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się w pomoc       zwierzętom.  

    W naszej szkole trwa zbiórka karmy, ryżu, makaronu, kocy, zabawek, obroży i smyczy dla psów z Gryfinskiego Kojca. Wymienione przedmioty prosimy przynosić do szkolnej szatni, do 18.10.12 r. Kojec w Gryfinie to miejsce, w którym znajdują się psy zanim trafią do schorniska.   

                                                                                                     Uczniowie klasy 3c

  • Korczakowcy na kongresie w Krakowie

     

                      Korczakowcy na Międzynarodowym Kongresie „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy” w Krakowie

               

    30-osobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum wraz z opiekunkami: p. Sylwią Janiak i p. Beatą Junosz w dniach 20-23 września wzięła udział w międzynarodowym kongresie zorganizowanym w Krakowie przez Wspólnotę Sant’Egidio, na którym spotkało się ok. 2000 uczniów i studentów z 10 państw europejskich.

    Przygotowywaliśmy się do tego wyjazdu od wiosny i naprawdę było warto. Przeżyliśmy fascynującą, choć niełatwą podróż, poszukując wraz z innymi młodymi Europejczykami odpowiedzi na pytanie: „Jak budować przyszłość bez przemocy?” Odwiedziliśmy wiele historycznych miejsc, w tym Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Spotkaliśmy się z żyjącymi jeszcze świadkami holokaustu.

    „Płomienie krematoriów już zgasły, ale wy być może wciąż czujecie ich ogień. Zebraliśmy się w Krakowie i w Auschwitz, bo rasizm, zło i nienawiść wciąż płoną. Żydzi, Cyganie i inne mniejszości są zagrożone. Nie chcemy pozwolić na to, aby z tej iskry wybuchł kolejny pożar. Aby tego uniknąć prosimy Was, młodych, o pomoc. Pomóżcie!". To słowa Beli Vargi, węgierskiego Żyda, który przeżył niemiecką deportację w czasie II wojny światowej. Jego świadectwo oraz wstrząsająca wizyta w obozowym muzeum, którą wspólnie przeżyliśmy, sprawiły, że dziś lepiej rozumiemy wartość pokoju, cenimy czasy, w których żyjemy; a wraz z poznanymi na kongresie przyjaciółmi z całej Europy pragniemy uczyć się z pomocą konkretnych gestów pracować dla pokoju i mamy odwagę prosić o szacunek wobec każdego człowieka.

                                                                           Uczestnicy Międzynarodowego Kongresu „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy”

     

     

                                                                                                                                                                                                              

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
    ul. Szkolna 15
  • 091 4143955

Galeria zdjęć