Nawigacja

  • 75. rocznica Zbrodni Katyńskiej w naszym Gimnazjum

    75. rocznica Zbrodni Katyńskiej w naszym Gimnazjum

    75 lat temu NKWD na rozkaz władz Związku Radzieckiego dokonało mordu strzałem w tył głowy ponad 20 tysiącom obywateli Polski w tym oficerom Wojska Polskiego. Uczniowie naszego Gimnazjum postanowili uczcić pamięć zamordowanych Polaków. W dniu 13 kwietnia o godzinie 12 uczniowie zebrali się przed szkołą,  odśpiewali hymn Polski oraz Rotę, historię poległych przypomniał Michał Miler. Na szkole zawisła ogromna flaga Polski. Całą akcję zaplanowała i przygotowała grupa patriotycznej młodzieży.

                          

  • POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

    POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

    26 marca w Rurce k. Chojny odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidaualnych Biegach Przełajowych. W Mistrzostwach wystartowała reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Dawid Klisowski, Karol Żywicki, Eryk Madera, Dawid Kaczmarczyk, Jakub Hefka. Trzeci linię mety przekroczył Dawid Klisowski i to właśnie on będzie reprezentował  Powiat Gryfiński w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 14 kwietnia w Gryfinie.

                                               

  • Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych
    10.04.2015

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.

  • Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

    Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

    31 marca 2015 roku w naszym gimnazjum odbyła się po raz kolejny Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych,  podczas której swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 10 zespołów szkół:

    • Zespół  Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w  Szczecinie
    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Osadników Wojskowych
      w Mieszkowicach
    • Technikum Leśne im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie
    • Zespół  Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie
    • Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Rowie
    • I LO im. Aleksandra Omieczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie
    • Zespół Szkół im. Ignacego Łukaszewicza w Policach
    • Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie
    • Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie
    • Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie

    Dzięki prezentacjom i indywidualnym rozmowom z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną,  mieli możliwość poszerzenia  swojej wiedzę na temat możliwości kształcenia się po ukończeniu gimnazjum oraz podjęcia pracy zawodowej.

    Na szczególną uwagę zasługuje oferta Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej
    i Politechnicznej w Szczecinie, gdzie funkcjonuje system stypendialny dla uczniów, którzy będą osiągali wysokie wyniki  w przedmiotach zawodowych, będą uczestniczyć
    w zajęciach WF i brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, a po ukończeniu szkoły

    podejmą pracę u fundatora.

    Szczegółowe informacje, między innymi zasady rekrutacji dostępne są na stronach internetowych szkół.

     

    W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie klas III naszej szkoły. Giełdę zorganizowała
    pani Danuta Bil- pedagog szkolny i doradca zawodowy wraz z grupą uczniów z klasy III d i III g.

  • Pierwszy dzień wiosny!!!

    Pierwszy dzień wiosny!!!

    Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją świętujemy nadejście wiosny. W tym roku dzień ten obchodziliśmy w piątek 20 marca 2015 r.   Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski. Urozmaiceniem tego dnia był pokaz tańców przygotowany przez Panią Sylwię Janiak Vel Kubiak. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie ,,wyszli z ławek", by bawić się wspólnie z nauczycielami. Po występach tanecznych odbył się konkurs na pomysłowe, wiosenne przebranie.  Poszczególne klasy zaprezentowały stroje stworzone specjalnie na tę okazję. Cechowała je kreatywność, gra kolorów i przeróżne kombinacje tkanin. Wszystkie klasy biorące udział w WIOSENNEJ PARADZIE  były wyjątkowe, jednak komisja oceniająca brała pod uwagę: pomysłowość, samodzielne wykonanie stroju, oraz liczbę uczniów zaangażowanych w przebranie. Ostatecznie wygrała klasa III D, drugie miejsce zajęła klasa III E,   a trzecie miejsce zajęły klasy: I A i I E.

      Podsumowując ten wyjątkowy dzień – sprawił on nam wyjątkową frajdę, przyprawił o uśmiech na twarzach i szczere wybuchy śmiechu – a takich było co niemiara.

                Podziękowanie w imieniu zarządu Samorządu Uczniowskiego należy się niewątpliwie Pani Sylwii za przygotowanie energetycznych tańców, w których udział wzięli niemal wszyscy uczniowie, a także nauczyciele.  Podziękowanie należy się również zarządowi SU za przygotowanie całego wydarzenia, ale również ekipie technicznej ( pod kierunkiem P. L. Żarkowskiego), za sprawną pracę i chęć zaangażowania się, w której skład wchodzili: Justyna Leszczyńska, Michał Miler, Konrad Miler, Maria Wojtaś, Jakub Mróz, Klaudia Szczerek,  Michalina Gumińska. Podziękowanie dla wszystkich wychowawców, którzy potrafili zmobilizować klasy do udziału   w wiosennej paradzie i wreszcie podziękowanie dla wszystkich nauczycieli, którzy zaprezentowali kreatywność w  strojach stworzonych specjalnie na upragnioną wiosnę!

                                                                                                                      DZIĘKUJEMY!

  • Wyniki frekwencji klas za miesiąc luty 2015

    Wyniki frekwencji klas za miesiąc luty 2015

    Najlepszą frekwencję  w miesiącu lutym 2015  uzyskały dwie klasy:  klasa 1a i 1d – 90,40%. 

    Na następnym miejscu uplasowały się klasy: 1c - 89,22% i 1e - 89%.

    Najsłabiej zaś wypadła klasa 2a, która uzyskała wynik 77,2%.  Lepszy wynik miały klasy: 2d - 77,55% i 3g - 77,7%

  • UWAGA UCZNIOWIE KLAS III

    UWAGA UCZNIOWIE KLAS III

    Dnia 31.03.2015 roku (wtorek) w auli Gimnazjum odbędzie się INFORMACYJNA GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

    2 i 3 lekcja - klasy 3c, 3d, 3e, 3g

    UWAGA! podano przewidywany czas trwania spotkania dla poszczególnych klas. W przypadku późniejszego zakończenia prezentacji druga grupa zostanie poproszona do auli

    4 i 5 lekcja klasy 3a, 3b, 3f.

    Uczniowie udają się na spotkanie pod opieką nauczycieli, z którymi aktualnie mają zajęcia

  • Muzyczne sukcesy GIMNAZJALISTÓW

     

    „Gdzie słyszysz śpiew tam idź – tam ludzie dobre serca mają…”

           27 marca w Chojeńskim Centrum Kultury odbył się powiatowy etap Przeglądu Solistów i Zespołów Estradowych. Jury w składzie  Marek Żak, reprezentujący Zamek Książąt Pomorskich, oraz Piotr Bogusław z Centrum Kultury w Chojnie, miało duży problem z wyłonieniem najlepszych spośród najlepszych. W ostatecznym rozrachunku laur zwycięstwa trafił w ręce Michała Milera  z  Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, Ewy Sokołowskiej z Centrum Kultury w Chojnie oraz Adrianny Iwan z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mieszkowicach. Dodatkowo Jury postanowiło wyróżnić zespół „FERMATA”(A. Prętka, M. Ogonowski, S. Pluskot, K. Kłonowski, Z. Sakowska) doskonalący swoje umiejętności pod okiem Sylwii Janiak vel Kubiak w Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Sylwia Janiak vel Kubiak jest także opiekunem Michała Milera. Solista z chojeńskiego Korczaka brawurowo wykonał „Jaskółę uwięzioną” z repertuaru Stana Borysa oraz „Kamień z napisem love" wylansowaną przez zespół Enej. Natomiast zespół „FERMATA” zaprezentował „Someone like you” Adel, a także coś brzmiącego po polsku – „ Cykady na Cykladach” z zestawu hitów zespołu Maanam.

    Konkurs prowadziła Barbara Andrzejczyk, zaś fotorelację przygotował Paweł Woźnicki. Instruktorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci zaproszenie do dalszych potyczek na muzycznej SCENIE W Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

                    

     

  • 25.03.2015 - zebranie z rodzicami

    25.03.2015 - zebranie z rodzicami

     

    25 marca godz. 17.00 - 18.00 Zebrania wychowawców z rodzicami

    17.00 - 19.00 - Dyżur nauczycieli w szkole

    17.00 - 19.00 - Dyżur pedagogów szkolnych

    17.00 - 19.00 - Dyżur dyrekcji szkoły

    17.00 - 19.00 - Dyżur kierownika świetlicy i wychowawców

  • XVIII Powiatowy Konkurs Mitologiczny

    XVIII Powiatowy Konkurs Mitologiczny

    Dnia 11.03.2015 roku nasza szkoła zdobyła II miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Mitologicznym. Drużyna w składzie: Kornelia Gil z 3a, Dominika Wieder z 3a,  Natalia Kowalczyk z 3f i Ida Rumbuć z 3f świetnie poradziła sobie we wszystkich etapach konkursu, choć wymagało to nie lada wysiłku. Nasze koleżanki zgodnie stwiedziły, że w tym roku było wyjatkowo trudno, a pytania wymagały znajomości wielu szczegółów takich jak drzewo genealogiczne Labdakidów, czy mało znane mity i postacie. Dziewczęta popisały się znakomitą znajomością mitologii greckiej oraz rzymskiej i pokonały w sumie 4 drużyny z innych szkół. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Krzyk ciszą o higienie

    Krzyk ciszą o higienie

    Bardzo trudno jest dziś czymś zaskoczyć nastolatków, dlatego w naszym flash mob postanowiliśmy w spektakularny sposób "krzyczeć- ciszą" na temat higieny. Podczas dużej przerwy na boisku szkolnym najpierw w takt głośnej muzyki wykonywaliśmy codzienne higieniczne czynności po czym zatrzymaliśmy się w bezruchu przy ich wykonywaniu. Chcieliśmy w ten sposób zaciekawić, zadziwić i pobudzić wyobraźnie rówieśników. Chyba nam się to udało!

    http://www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria              tutaj znajdziesz nasz filmik pt. Krzyk ciszą o higienie

     

  • VI REGIONALNY KONKURS O PARKACH NARODOWYCH „Lasy w Parkach Narodowych” PRZY ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 IM. J.SŁOWACKIEGO W DĘBNIE

    VI REGIONALNY KONKURS  O PARKACH NARODOWYCH „Lasy w Parkach Narodowych”  PRZY ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 IM. J.SŁOWACKIEGO W DĘBNIE

    Sukces naszej uczennicy Katarzyny Skibińskiej z klasy 3a. Kasia zajęła wysokie III miejsce w VI REGIONALNYM KONKURSIE O PARKACH NARODOWYCH W kategorii szkół gimnazjalnych.  

    Parki narodowe w Polsce mają zazwyczaj charakter leśny, gdyż niemal 62% ich powierzchni zajmują lasy. Wyjątek stanowi Park Narodowy "Ujście Warty", gdzie lasy stanowią 1% powierzchni Parku a ochroną objęte są tu przede wszystkim otwarte siedliska łąkowe, gęsta sieć kanałów i starorzeczy, które są najważniejszą w Polsce ostoją ptaków wodnych i błotnych. W Narwiańskim Parku Narodowym lesistość stanowi 3% powierzchni, natomiast najważniejszym walorem przyrodniczym jest tu unikalny charakter Narwi (system rzek anastomozujących), która w granicach Parku płynie wieloma kanałami. W pozostałych parkach udział lasów w powierzchni parku waha się od 26% w Biebrzańskim Parku Narodowym do 96% w Roztoczańskim i Magurskim Parku Narodowym. Celem konkursu było między innymi podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz uzmysłowienie sobie wpływu, jaki nasze działania mają na środowisko, a także na nasze życie w tym środowisku. Dzięki konkursowi młodzi ludzie mogli zapoznać się z formami ochrony przyrody w Polsce. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szczegółowo zapoznali się z trudnym tematem „Rezerwaty Biosfery UNESCO MaB w Polsce. Ich walorami i wyjątkowością, rozmieszczeniem, fauną i florą występującą na terenie rezerwatów oraz aspektem etnograficznym tych terenów. Zgodnie z tytułem konkursu młodzież zapoznawała się z Parkami Narodowymi stanowiącymi zazwyczaj strefy centralne tych rezerwatów oraz wszystkimi Parkami Narodowymi w Polsce. 

  • ZDROWA ŻYWNOŚĆ W SKLEPIKU

    ZDROWA ŻYWNOŚĆ W SKLEPIKU

      W naszym gimnazjum prężnie funkcjonuje sklepik szkolny. Jest to miejsce, które uczniowie odwiedzają bardzo często dokonując drobnych zakupów. Staramy się w jak najlepszy sposób zaspakajać potrzeby żywieniowe naszych klientów, ciągle poszerzając asortyment.  Dużym popytem cieszą się sprzedawane w naszym sklepie świeże, zdrowe i pyszne bułki
    z warzywami, wędliną i serem. Staramy się wprowadzać do sprzedaży coraz więcej zdrowej żywności, chcąc tym samym zachęcać Was do prawidłowego odżywiania się. Dlatego od niedawna mamy w sprzedaży szeroką gamę zdrowych
    i pożywnych  napojów mlecznych i jogurtów.  Będziemy systematycznie poszerzać naszą ofertę i informować o tym na szkolnej stronie internetowej. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do zakupów!!!

                       

  • Polsko - niemieckie warsztaty plastyczne

    Polsko - niemieckie warsztaty plastyczne

    W  naszej szkole odbyły się polsko - niemieckie warszaty plastyczne. Myślą przewodnią warsztatów był temat " Ja ". Uczmiowie pracowali farbą akrylową. Podczas twórczości malarskiej uczniami opiekowały się nauczycielki: Urte Kelm (nauczyciel sztuki z Oberschule Ehm Welk), p. Joanna Mieszko - Nita i p. Danuta Mikołajczyk. Prace uczniów możemy obejrzyć w Albumie fotograficznym pod nazwą polsko - niemieckie warsztaty plastyczne. 

  • Polsko-Niemieckie Odkrywanie Tatr

    Polsko-Niemieckie Odkrywanie Tatr

    Pod takim hasłem został zorganizowany w Zakopanem szkolny projekt polsko -niemiecki  w dniach 14.02.- 21.02.2015, w którym wzięli udział uczniowie Gimnazjum im. Janusza Korczaka   w Chojnie  i  Ehm Welk -Oberschule z Angermünde.

    Należy podkreślić, że projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Euroregionu Pomerania Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

    Celem projektu było wspólne poznawanie części Małopolski. W ramach pobytu w Zakopanem zostały zorganizowane warsztaty, zajęcia seminaryjne dotyczące Krakowa, Zakopanego, Wieliczki  i Oświęcimia. Zajęcia teoretyczne uczniowie uzupełniali wycieczkami do tych miejsc, które zwiedzali pod okiem profesjonalnych przewodników. W wolnych chwilach korzystali również
    z uroków białego szaleństwa na stokach w okolicach Zakopanego.  Wieczorami spędzali wspólnie czas na dyskotece, karaoke
    i ogniskach z pieczeniem kiełbasek, a wszystko w otoczeniu pięknych gór. Program był bardzo różnorodny i dostosowany do potrzeb młodzieży, dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wyjazd spełnił w całości oczekiwania wszystkich uczestników zarówno ze strony polskiej, jak i niemieckiej. Szkoda, że minął tak szybko.

     

  • Okna w chojeńskiej architekturze

    Okna w chojeńskiej architekturze

    Zetknięcie dwóch wynalazków człowieka: fotograficznego obiektywu i okna. Ileż tu znaczeń! Ot, choćby takie – zarówno okno, jak i obiektyw są do siebie podobne. Można powiedzieć, że obiektyw to małe okno, przez które fotograf utrwala obrazy rzeczywistości. Okno zaś to jakby obiektyw fotograficzny, bo spojrzeniem przez nie, człowiek kadruje rzeczywistość w swojej pamięci. Okno i obiektyw to przedmioty, które coś wewnątrz skrywają, a jednocześnie otwierają przed nami całkiem nowe, niespodziewane przestrzenie. 

    26 lutego odbyły się kolejne warsztaty działającego przy CK koła fotograficznego „PRYZMAT”. Ich tematyką było uwiecznienie okien w chojeńskiej architekturze.

    Autorki zdjęć, uczennice gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, Agnieszka Juś, Wiktoria Kugler i Sara Tracz, uczestniczą w zajęciach koła od listopada 2013. W tym czasie zdobyły wiedzę z zakresu obsługi profesjonalnej lustrzanki cyfrowej (pełną klatka), przyswoiły i potrafią wykorzystać w praktyce znaczenie terminów: czas naświetlania, czułość matrycy ISO, przysłona. Rezultaty ich pracy można obejrzeć w załączonej galerii.

    Zajęcia koła „PRYZMAT”, które prowadzi Paweł Woźnicki, odbywają się w każdy czwartek od godz. 15. Zajęcia są bezpłatne. Kontakt: Tel.: 690 012 321 oraz e-mail: woznicki.pawel@gmail.com

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
    ul. Szkolna 15
  • 091 4143955

Galeria zdjęć