Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dyskoteka andrzejkowa.
W dniach 23 listopada - 4 grudnia w naszej szkole odbędzie się XV już edycja "Góra Grosza", podczas której zbieramy pieniądze na potrzeby Domów Dziecka w całej Polsce. W związku z tym zachecamy wszystkich uczniów i nauczycieli do włączenia się do zbiórki i przynoszenia drobnych monet. Gospodarzy klas prosimy o zbieranie w klasach pieniędzy i dostarczanie ich w dobrze zapakowanych i podpisanych opakowaniach do dnia 4 grudnia, do sali nr 16 lub do świetlicy szkolnej. Klasa, która w ten sposób przekaże na cele akcji największą kwotę pieniedzy otrzymuje dyplom i pochwałę dyrektora szkoły.
Najlepszą frekwencję w miesiącu październiku 2015 uzyskały klasy: 1b i 1c - 92%
Na następnym miejscu uplasowały się klasy: 2a - 91% i 3e - 90%.
Najsłabiej zaś wypadła klasa 3a, która uzyskała wynik 69,1%. Lepszy wynik miały klasy: 1e - 82,06% i 3c - 84%.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w środowiskowym domu samopomocy.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podczas głosowań na 79. posiedzeniu, ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z propozycją szczególnego uhonorowania wkładu Polski w uchwalenie Konwencji o prawach dziecka oraz ustanowienia 20 listopada Dniem Praw Dziecka wystąpił Rzecznik Praw Dziecka do Marszałka Sejmu RP w sierpniu br. Inicjatywę tę podjęła Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz poparła Komisja Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP.
20 listopada br. przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.
Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka wystosował list:
26 listopada od godziny 17.00 do 21.00 odbędzie się dyskoteka w sali gimnastycznej. Specjalnie na tę okazję rada rodziców zaprosiła DJ. Na imprezie obowiązuje obuwie zmienne. Wszystkich chętnych serdecznie ZAPRASZAMY!
Cała społeczność szkolna i grupa uczniów naszego gimnazjum uczestnicząca , razem ze szkołą we Francji i na Grenlandii, w projekcie Erasmus+ pragnie wyrazić ogromne ubolewanie nad tym co wydarzyło się 13 listopada 2015r w Paryżu.
Dokładnie miesiąc temu spacerowaliśmy jego ulicami, a dziś miasto to przeżywa ogromną tragedię.
Solidaryzujemy się z naszymi przyjaciółmi ze szkoły w Granville oraz ofiarami ataku terrorystycznego w Paryżu.
All society from our school and group of students from our gymnasium which are taking part together with school in France and on Grenland in project Erasmus+ wish to show our pain according to that what happened on 13th November 2015 in Paris.
One month ago we were walking around these places, and today the city turning around this big tragedy.
We are connecting in pain with our friends from school in Grenville and with victims of the terrorist attack in Paris
.
Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
Jan Paweł II
13 listopada (piątek) 2015 r. samorząd uczniowski z wielką przyjemnością uczestniczył w jednodniowych zajęciach grupowych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chojnie.
Po ciepłym powitaniu nas przez Panią Monikę w atmosferze otwartości i serdeczności rozpoczęliśmy wspólne wykonywanie aniołków, którymi przed świętami zostaną obdarowane chore dzieci ze szpitala w Szczecinie. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze, zrozumieniu, tolerancji i życzliwości.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za to spotkanie, które wzbogaciło nas wszystkich!
Samorząd Uczniowski
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.
Dnia 12 listopada 2015 roku w naszym gimnazjum odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. W wydarzeniu tym wzięły udział klasy szóste ze Szkoły Podstawowej w Chojnie, uczniowie naszego gimnazjum oraz gościnnie wystąpiła grupa ,,Krasnale" z Przedszkola Miejskiego.
W jury zasiadły następując osoby: p. Sylwia Janiak vel Kubiak- przewodnicząca, p. Teresa Błońska, p. Ewa Kaniewska, p. Czesław Kołodziejczyk i Justyna Zygmunt.
Konkurs rozpoczęła krótka prezentacja multimedialna dotycząca Święta Niepodległości przygotowana przez klasę 3b. Następnie na scenie zaprezentowała się grupa przedszkolaków.
W pierwszej turze konkursu rywalizowały klasy: 6a, 6b, 6c, 1a, 1b, 1c, 1d, 1f.
I miejsce zajęły klasy:
6c - ,,Niepodległa, niepokorna"
1c - ,,Ojczyzno ma"
1d - ,,W listopadzie”
Kolejnych miejsc nie przyznano, a wyróżnienie otrzymała 1f śpiewająca ,,Piechotę”
W drugiej turze konkursu uczestniczyły wszystkie klasy drugie naszej szkoły oraz 3a, 3b, 3c, i 3d.
I miejsce zajęła klasa 2d - ,,Dziewczyna z granatem”
II miejsce zajęły klasy:
3b - ,,Piechota”
2e - ,,Czerwone maki”
Trzeciego miejsca nie przyznano, a wyróżnienie otrzymała klasa 2a śpiewająca ,,Dziewczynę z granatem”
Wydarzenie odbyło się w miłej atmosferze. Większość klas była dobrze przygotowana i ładnie zaprezentowała się na scenie. Zwycięskie klasy będą miały możliwość wzięcia udziału w Przeglądnie Pieśni Patriotycznych w Chojeńskim Centrum Kultury.
Frekwencja jest czynnikiem wpływającym na wyniki nauczania oraz jakość pracy szkoły. Niska frekwencja to przyczyna wielu niepowodzeń szkolnych i narastających trudności w nauce, które w efekcie mogą prowadzić do braku promocji uczniów do następnej klasy. Zbyt częsta nieobecność na zajęciach lekcyjnych, nagminne opuszczanie pojedynczych godzin i powtarzające się spóźnienia uczniów naszej szkoły w ubiegłych latach skłaniają do stwierdzenia, że jest to problem wymagający podjęcia zdecydowanych kroków przeciwdziałających tym zjawiskom i wynikającym z tego konsekwencjom. Dlatego w szkole prowadzony jest miesięczny i semestralny ranking frekwencji klas, który ma na celu zmotywowanie uczniów do systematycznego uczęszczania na zajęcia lekcyjne.
W każdym miesiącu klasa, która uzyska najlepszą frekwencję ma prawo do tzw. szczęśliwej karty, tj. dnia wolnego od pytania i niezapowiedzianych sprawdzianów. Na koniec roku szkolnego klasa o najwyższej frekwencji - otrzymuje na apelu kończącym rok szkolny puchar oraz wycieczkę dofinansowaną przez Radę Rodziców;
Na wycieczkę mogą pojechać również osoby z najwyższą frekwencją ze wszystkich pozostałych klas.
Ww wrześniu bieżącego roku szkolnego najwyższą frekwencję miała klasa 2d i to ona wygrała „szczęśliwą kartę” – dniem bez sprawdzianów i pytania jest dla 2d dzień 21 listopada 2015r.
Zachęcamy wszystkie klasy do poprawy frekwencji i rywalizacji o wycieczkę.
4 listopada 2015 godzina 17.00 - 18.00 - Zebrania wychowawców z rodzicami
17.00 - 19.00 - Dyżur nauczycieli w szkole
17.00 - 19.00 - Dyżur pedagogów szkolnych
17.00 - 19.00 - Dyżur dyrekcji szkoły
17.00 - 19.00 - Dyżur kierownika świetlicy i wychowawców
Od 19 do 26 października w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję, która polegała na zbieraniu zniczy. Celem akcji było sprzątanie grobów, oraz zapalenie zniczy na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty, na grobach tych, których nie ma już wśród nas, a którzy wpłynęli na wygląd naszego współczesnego życia.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów i nauczycieli. Młodzież gimnazjum z niezwykłym zapałem i zaangażowaniem włączyła się w tę akcję i zebrała łącznie 435 zniczy. Najwięcej zniczy zebrała klasa 1B – 152, klasa 1C – 131 i klasa 2D – 103. Klasa 2E zebrała 30 zniczy, a klasa 2A – 19.
Samorząd Uczniowski porządkował groby na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Słowiańskiej i miał niezwykły zaszczyt wysłuchać wzruszającej historii opowiedzianej przez Wiceprzewodniczącego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Pana Czesława Kołodziejczyka, a historia dotyczyła nieżyjącego już ojca Pana Czesława.
Samorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować Panu Czesławowi za przekazane znicze, oraz za wspólnie spędzony czas.
Wszystkim zaangażowany w zbiórkę zniczy – dziękujemy!
Samorząd Uczniowski
Uczniowie Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie 1 września 2015 r. rozpoczęli realizację programu Erasmus+ 2015-2018, uczestnicząc w projekcie „Natura jest naszą siłą . Natur eis our strength (NIOS)” . Projekt jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach współpracy na rzecz innowacji i dobrych praktyk. Został zaplanowany na lata 2015-2018. Nad planem projektu pracowali nauczyciele ze szkół we Francji (Granville), Grenlandii ( Saattut - Uummannaq) oraz Polski (Chojna).
Projekty w ramach programu Erasmus+ umożliwiają integrację i wymianę młodzieży oraz kadry nauczycielskiej z krajów członkowskich, stawiają przede wszystkim na naukę poprzez bezpośrednie działanie, rozwijają twórcze myślenie oraz zachęcają do komunikowania się w językach obcych, których uczniowie uczą się w szkole. W dn. 11- 17 października 2015 r. dwunastu uczniów naszego gimnazjum pod opieką czworga nauczycieli wyjechało na tydzień do Francji, aby zainicjować pracę nad projektem. W Granville gimnazjaliści mieli możliwość zaprezentowania naszej szkoły, miasta, gminy oraz regionu, w którym żyjemy. Uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych razem z francuskimi i grenlandzkimi rówieśnikami oraz w wycieczkach edukacyjnych do ekologicznej farmy, pawilonu energii oraz na wyspę Mont Saint – Michel, gdzie znajduje się sanktuarium Michała Archanioła, jednego z ciekawszych miejsc w Europie.
W czasie realizacji projektu zaplanowane zostały spotkania we Francji, na Grenlandii i w Polsce, podczas których uczniowie poszerzą swoją wiedzę z zakresu środowiska naturalnego oraz będą doskonalili umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Zadaniem uczestników projektu będzie zaprezentowanie swoich szkół, kultur, regionów, naturalnego otoczenia, a przez to poznanie siebie nawzajem oraz wymiana doświadczeń miedzy partnerami projektu.
Dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły udział w tym projekcie jest kolejnym wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem. Będziemy mieli możliwość poznania innych kultur, porozumiewania się w języku obcym, odwiedzenia ciekawych miejsc, poszerzenia własnych horyzontów, zainteresowań oraz wiadomości .
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wspomnienia z Francji.
Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Tegoroczne hasło: Jan Paweł II – patron Rodziny przypomina nam następcę św. Piotra jako wielkiego przyjaciela wszystkich rodzin.
Społeczność naszej szkoły uczciła ten dzień poprzez montaż słowno-muzyczny połączony z pokazem multimedialnym. Uczniowie przygotowani przez p. S. Janiak vel Kubiak i p. J. Lipińską przypomnieli wspaniałą postać naszego Rodaka oraz Jego ponadczasowe przesłanie.
20 października pasjonaci historii z naszego gimnazjum udali się na uhonorowanie rosyjskim orderem byłego, 89-letniego żołnierza Pawła Faluty, naszego rodaka. Podczas przyznawania orderu przez burmistrza, pana Adama Federowicza, uczniowie naszej szkoły pomagali we wręczaniu odznaczenia.
Uczestnicy uroczystości mogli się także bliżej zapoznać z życiorysem pana Faluty, czytanym podczas spotkania. W wydarzeniu brali m. In. Członkowie Związku Sybiraków. Po „oficjalnej” części spotkania, uczniowie naszej szkoły mogli zdawać pytania panu Pawłowi, pomagały im w tym nauczycielki historii, pani Justyna Gała wraz z panią Katarzyną Wieder. Pan Faluta z chęcią opowiadał o swojej przeszłości, przeżyciach związanych z wojną. Pokazywał przy tym, pomimo wieku, niezawodną pamięć.
Wydarzenie było szczególnie udane, ponieważ uczniowie z naszej szkoły mogli się dowiedzieć o realiach z, wcale nie tak odległej przeszłości.