Nawigacja

Sukcesy Sport w szkole

Sport

Sukcesy

Zajęcia na Orliku dla dzieci najmłodszych - codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 17 - 18.


 

Zajecia na Orliku od marca do listopada od poniedziałku do piatku w godzinach 17-18. W soboty i niedziele w godzinach 10 - 22.


 

 

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym Drużynowym Chłopców

Dnia 8 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Drużynowym Chłopców zajmując I miejsce oraz III miejsce w ćwierćfinale Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Drużyna wystąpiła w składzie: Jan Gałuszka, Piotr Junosz.

 


 Europejski Tydzień Soprtu

W pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego, w dniach 23 – 30 września 2018 roku obchodzony jest po raz czwarty Europejski Tydzień Sportu. Podstawowym zadaniem tej inicjatywy jest promowanie sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców naszego kontynentu oraz integracja różnych grup wiekowych. W związku z tym Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza zorganizowała wydarzenie sportowe pn.„Rozgrywki o Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty”. W  przedsięwzięciu tym wzięła udział klasa VIIb wraz z wychowawcą. 27 września 2018 r. uczniowie mogli zmierzyć się z treningiem obwodowym. Całość poprzedziła prelekcja trenerów personalnych na temat zdrowego trybu życia. Po skończonym spotkaniu najwytrwalsi  mieli okazję wziąć udział w konkurencjach zorganizowanych na siłowni, na powietrzu.

  


 Polska biega - Chojna biega

W piątek 25 maja najmłodsi uczniowie szkoły brali udział w akcji "Polska biega - Chojna biega". Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 udaliśmy się do parku koło platana, by wziąć udział w sportowej rozgrzewce, pokonaniu toru przeszkód i wyścigu poszczególnych roczników na wyznaczonej trasie biegu. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki i stanęli na podium, a są to: Alicja Baranowska - I miejsce dziewczęta rocznik 2010, Michał Żebrowski II miejsce chłopcy rocznik 2010, Filip Wardęga III miejsce chłopcy rocznik 2010, Natalia Wojtczuk II miejsce dziewczęta rocznik 2011. Gratulujemy zwycięzcom!!!. 

 


 Sukces Dawida - 21.05.2018

Uczeń klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie Dawid Gancarz zajął 7 miejsce w Biegach Przełajowych w Gryfinie. Serdecznie gratulujemy!!!


 Międzynarodowe zawody w pływaniu

Dnia 22 marca 2018 roku odbyły się Miedzynarodowe zawody w pływaniu młodzieży polsko-niemieckiej na basenie Laguna w Gryfinie.

 


W dniu 27 stycznia 2016 roku w Gryfinie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Siatkówce Chłopców. Nasi "panowie" zajęli tam III miejsce. Gratulacje!!!


15 października 2014 roku w Gryfinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna chłopców w składzie: GAJ KACPER, PIĄTEK OSKAR, KLISOWSKI DAWID, MADERA ERYK, ŻYWICKI KAROL, SMALARZ SZYMON, KACZMARCZYK DAWID, KOSTER DACJAN, SOLSKI PIOTR, KURPIEL PATRYK  po zaciętej rywalizacji zajęła III miejsce.


1 października w Trzcińsku odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna w składzie:

 1. KACPER GAJ
 2. JAKUB HEFKA
 3. SZYMON SMALARZ
 4. DACJAN KOSTER
 5. KAROL ŻYWICKI
 6. ERYK MADERA
 7. DAWID KACZMARCZYK
 8. DAWID KLISOWSKI
 9. OSKAR PIĄTEK
 10. PIOTR SOLSKI

Zdobyła I miejsce, tym samym kwalifikując się do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 15 października w Gryfinie.


19 września 2014 r. w Gryfinie odbyła się POWIATOWA SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA. W zawodach wzięło udział 15 zespołów z naszego powiatu (7 zespołów dziewcząt i 8 zespołów chłopców). Zacięta rywalizacja zakończyła się sukcesem naszego gimnazjum. Chłopcy zdobyli II miejsce w powiecie, ustępując tylko nieznacznie Gimnazjum nr 1 z Gryfina. Na tak duży lekkoatletyczny sukces zapracowali: Karol Wajda, Michał Błażkiewicz, Michał Szumiło (skok w dal), Jakub Hefka, Kacper Gaj, Oskar Piątek (100 m), Dawid Klisowski, Eryk Madera, Dominik Jamróz (300 m ), Karol Żywicki, Szymon Smalarz, Dawid Kaczmarczyk (1000 m), Damian Wojciechowski (pchnięcie kulą).


Dnia 06.12.2012r. grupa uczniów z Gimnazjum wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży polsko – niemieckiej w Schwedt na Lodogryfie, zorganizowanym przez zaprzyjaźnionych nauczycieli ze szkoły w Niemczech. Jak co roku spotkanie to miało na celu przede wszystkim integrację młodzieży, zawarcie nowych znajomości, poszerzenie wiedzy na temat tradycji innych narodowości itp.


Dnia  05.12.2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rejonowej Gimnazjadzie z Tenisa Stołowego drużynowego dziewcząt i chłopców w Trzcińsku Zdrój. Dziewczęta zajęły II miejsce w rejonie, a chłopcy I – sze i tym samym zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbył się  07.12.2012r. w Trzcińsku Zdrój, gdzie zajęli III miejsce.

Uczniowie reprezentujący szkołę to: dziewczęta - Paula Klisowska, Klaudia Krywionek i Emilia Szpilska;  chłopcy- Bartosz Sobas, Robert Bałachowski, Karol Klonowski i Michał Olejnik.


IDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

21.03.2012 r. w Rurce okolice Chojny odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych .W zawodach wzięło udział 179 zawodników
Powiatu Gryfińskiego Chojeńskie gimnazjum reprezentowali : Piotr Borczyński , Dawid Wąchała , Sławomir Jakubik ( Opiekun A. Szpilska ). Na podium
stanął Sławek Jakubik zajmując  II miejsce w powiecie. Będzie on reprezentował nasze gimnazjum na Mistrzostwach Województwa, które odbędzie się 18 kwietnia
w Gryfinie .

             

 

 


                                                                                                     Międzynarodowe Zawody W Pływaniu

Dnia 06.03.2012 r. odbyły się Między Narodowe Zawody w Pływaniu w Centrum Wodnym Laguna w Gryfinie zorganizowane prze Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie.
W zawodach wzięło udział 21 osób ( w tym 6 uczniów z Niemiec + 2 opiekunów, 10 uczniów z Polski + 2 opiekunów wraz z panią tłumacz ).
Celem zawodów, jak co roku była integracja młodzieży gimnazjalnej polsko-niemieckiej, dlatego też uczniowie zostali wymieszani ze sobą tworząc zespoły 8-osobowe . Powstały 2 drużyny mieszane składające się z zawodników niemieckich i polskich. Każdą z drużyn nagrodzono. Po zawodach młodzież zbierała siły i zawierała nowe znajomości w części rekreacyjnej  basenu. Spotkanie to zakończyło się wspólnym posiłkiem i pamiątkowym zdjęciem.

 


SPRAWOZDANIE Z MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA – 01.06.2011r.

Dnia 01.06.2011r. odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego przez Gimnazjum im. J.Korczaka w Chojnie. Tego dnia Gimnazjum gościło u siebie uczniów z Niemiec ze szkoły  Ehm Welk – Oberschule w Angermunde oraz uczniów z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Chojnie wraz z opiekunami i panię tłumacz. W turnieju wzięło udział 25 uczniów. Najistotniejszym celem tej imprezy była integracja młodzieży gimnazjalnej z Polski i z Niemiec, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa. Dlatego też uczniowie zostali wymieszani (ze sobą)  i podzieleni na 4 pięcioosobowe drużyny (składające się z uczniów polskich i niemieckich). Kazda z drużyn wyłoniła spośród siebie najlepszego gracza, a zostali nimi: Phillip ze szkoły Ehm Welk- Oberschule w Angermunde , Mateusz i Wojtek z Gimnazjum im. J.Korczaka w Chojnie oraz Marcin z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. Każdy z uczestników turnieju został nagrodzony  medalami, dyplomami  i drobnymi upominkami. Turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze. W trakcie zabawy organizatorzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników, młodzież mogła wymieniać się wrażeniami, odświeżyć znajomości, posłuchać dobrej muzyki, zapoznac się ze zwyczajami panującymi w chojeńskim Gimnazjum oraz jego otoczeniem.

 


Dnia 15.04.2011 r. W Rurce k. Chojny zakończyła się sukcesem Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Michał Kapias zajął II miejsce w biegu na dystansie 2500m. Z dystansem tym zmierzyło się 19 sportowców, a Jakub Wojciechowski IV miejsce w biegu na 1500 m . Na tym dystansie rywalizowało 29 osób. Zarówno Michał, jak i Jakub reprezentowali nasz powiat w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Policach.

Opiekun : A. Szpilska


 


 

 

Dnia 10.05.2011 r. W Gryfinie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Biegach Rozstawnych.

W sztafecie 4x100 m nasze gimnazjum reprezentowali:

BARTOSZ GLANERT

FABIAN KARAKICZ

NORBERT KŁODA

MACIEJ SURMACZ

i to oni zajęli II miejsce w powiecie uzyskując czas 51,7

Tego dnia odbyła się również Sztafetę Szwedzka.

100m – dystans ten pokonał ERYK GIERMAK

200m – MATEUSZ PAŁKA

300m – ADRIAN STAŃCZYK

400m – JAKUB WOJCIECHOWSKI

Po zaciętej walce Sztafeta Szwedzka zajęła IV miejsce w powiecie uzyskując czas 2:21.0

Gratulacje!

Trenerem sztafet była A. Szpilska

 

Powiatowa Olimpiada Młodzieży w LA odbyła się 25.05.2011 r. W Gryfinie. Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie reprezentował m. in. Jakub Wojciechowski. Sukcesem zakończył się jego bieg na 100m. Jakub zająłIII miejsce w naszym powiecie uzyskując czas 51.29

(Dołączyć zdjęcia)

 

Tradycyjnie, jak co roku na Dzień Sportu Szkolnego wręczane są statuetki dla najlepszych sportowców szkoły.

W roku 2010/2011 Pani Agnieszka Szpilska wyróżniła szczególnie sportowców, którzy odnieśli wysokie lokaty w Lekkiej Atletyce. Ciężką i systematyczną pracą zasłużyli na swój sukces, oraz sukces Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Szczególnie uhonorowała JAKUBA WOJCIECHOWSKIEGO, który został „Najaktywniejszym Sportowcem Szkoły” uzyskując:

II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce w biegu na 1000m

IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych

Jakub był uczestnikiem Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Policach.

 

 

Statuetkę „Najlepszego Sportowca” w roku szkolnym 2010/2011 otrzymali:

 

 

BARTOSZ GLANERT

 

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych

II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

IV miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce w biegu na  4x100 m

 

MATEUSZ PAŁKA

II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych

 

ADRIAN STAŃCZYK

II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych

 

FABIAN KARAKICZ

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

IV miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce w biegu na  4x100 m

 

MACIEJ SURMACZ

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

IV miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce w biegu na  4x100 m

 

MATEUSZ LESZCZYŃSKI

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

 

BARTOSZ ANDRZEJEWSKI

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

 

MARIUSZ WILUSZYŃSKI

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

 

MACIEJ PORCZYŃSKI

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze LA

 

 

 

 

 


Dnia 16.12.2010r. odbyły się w Baniach Mistrzostwa Rejonu

w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców,

w których brali udział uczniowie naszego Gimnazjum

zajmując II miejsce wśród dziewcząt i chłopców.              


                        

5 Października odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych w składzie :                                                     

 

1. Kapias Michał

             2. Wojciechowski Jakub

  3. Glanert Bartosz

4. Pałka Mateusz

5. Kłoda Norbert

     6. Rybowicz Dawid

                                                                                                           7. Jaskowski Dawid                                                               

8. Giermak Eryk

         9. Zakrzewski Łukasz

10. Galant Piotr

 

Zdobyli MISTRZOSTWA REJONU!
 
 12 października 2010r. drużyna gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie w składzie :

  1. Giermak Eryk

                2. Wojciechowski Jakub

      3. Glanert Bartosz

            4. Zakrzewski Łukasz

     5. Kłoda Norbert

                                                                        6. Pałka Mateusz                                                                   

         7. Stańczyk Adrian

     8. Kapias Michał 

9. Galant Piotr

        10. Jaskowski Dawid

 

Zajęła  II miejsce na Powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców, pokonując takie sztafety jak:

 

 

Gryfino 1,
Gryfino 2,
Moryń i Góralice

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!


19 stycznia 2011r drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w Misrzostwach Rejonu w Piłce Siatkowej w Trzcińsku Zdroju.

Natomiast chłopcy zajeli I miejsce. Pokonali uczniów z gimnazjum w Baniach i Góralicach.

Wyniki Dziewcząt:

Banie-Chojna- 2:0

Chojna-Góralice- 2:0

Banie-Góralice- 2:0

Wyniki Chłopców:

Chojna-Banie- 2:1

Góralice-Chojna- 0:2

Banie-Góralice- 2:1

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
  ul. Szkolna 15
 • 091 4143955

Galeria zdjęć