Nawigacja

  • Oferta edukacyjna I LO w Gryfinie

    Poniżej w załacznikach jpg przedstawiamy ofertę szkoły ponadpodstawowej: I LO w Gryfinie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jaką proponuje ta placówka.

    I_LO_Gryfino(1).jpg​​​​​​​

    zso_2_(1).jpg

  • Trudne sytuacje. Jak możesz sobie z nimi poradzić?

    Trudne sytuacje. Jak możesz sobie z nimi poradzić?

    Drodzy Uczniowie,

    podany został kolejny, odległy  termin kształcenia na odległość.  

    Zastanawiałaś/-eś się jakie uczucia wywołuje w Was ta informacja? Zapewniam Was, że każdy odczuwa to bardzo indywidualnie.

    Dobrze jest w tym trudnym czasie myśleć  pozytywnie. Gdy pojawiają się w naszej głowie myśli przytłaczając

    np. irytacja, smutek, zniechęcenie, a nawet złość stosujmy zamienniki myśli.

    Przykłady myśli negatywnych i ich pozytywne zamienniki :

    Myśli negatywne ( zapisz je):             

    1.Muszę zostawać w domu.

    2.Nie mogę spotykać się z koleżankami/ z kolegami.

    3.Brakuje mi swobody i tęsknię za zabawą, za szkołą, grą w piłkę z kolegami,  jazdą na rowerze, na deskorolce,     ploteczkami z koleżankami itp.

    4.Jest mi smutno z powodu tego, czego nie mogę robić.  Złoszczą mnie ograniczenia i ta niekończąca się sytuacja.

    Myśli pozytywne (zamienniki):

    Ad.1.W domu jestem bezpieczny.

    Ad.2.Chronię siebie i moich znajomych przed potencjalnym zakażeniem.

    Ad.3.Uświadamiam sobie co sprawiało mi przyjemność. Doceniam to teraz.

    Ad.4.Myślę o tym, co będę  robić po zakończeniu epidemii. Zapisz pierwsze skojarzenie, a uświadomisz sobie na czym Ci najbardziej zależy .

        Drogi  Uczniu, może być też tak, że Twoja sytuacja jest bardzo trudna dla Ciebie i nie poradzisz sobie z nią sam. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się o pomoc, wsparcie do osób dorosłych: rodziców, opiekunów, psychologa, pedagoga, nauczycieli, itp. Na stronie naszej szkoły są udostępnione kontakty.

    Jeżeli jednak chcesz skorzystać z porady lub wsparcia innych specjalistów, nie zastanawiaj się i skorzystaj z ogólnodostępnych, bezpłatnych  połączeń.  Pamiętaj, że każdy telefon jest ważny!

    Podaję link do strony internetowej na której są wszystkie potrzebne numery pomocowe:  https://116111.pl/polecamy/telefony-zaufania-,aid,8

    W sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia dziecka, odpowiednim kontaktem w takich sprawach jest

    Numer alarmowy - 112 

    Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 (Telefon jest aktywny całą dobę, przez 7 dni w tygodniu);

    Ogólnopolski Telefon Pogotowia Niebieska Linia -800-120-002 ( czynny całą dobę) lub

    adres e-mail niebieskalinia@niebieskalinia.info

    Przypominam, że nie można wykorzystywać tych numerów dla zabawy. Blokując połączenie możesz uniemożliwić komuś kontakt w pilnej i ważnej sprawie. Bądź tego świadomy, bo może nawet chodzić o ludzkie życie.   

                                                                                                                            Irena Tołłoczko – pedagog szkolny

  • MAJOWE ŚWIĘTA

    MAJOWE ŚWIĘTA

     W związku ze zbliżajacymi się świętami państwowymi: Świętem Pracy, Dniem Flagi i Rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawiamy w formie prezentacji multimedialnej historię tych świąt, ich genezę, formy ich obchodzenia. Prezentacja:  Majowe święta przeznaczona jest dla uczniów szkoły podstawowej. Zawiera przystępnie podane informacje na temat Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 Maja. 

    Majowe_swieta.pdf​​​​​​​

    ​​​​​​​

  • Z kwiatami czekamy na uczniów.

    W otoczeniu budynku naszej szkoły pojawiła się wiosna, a to za sprawą kolorowych kwiatów.  Przy wejściu na teren placówki, na trawnikach wokół szkoły pojawiły się bratki. Dziękujemy władzom naszego miasta za pomoc w ukwieceniu  szkoły.

  • Poezja w dobie epidemii

    Poezja w dobie epidemii

         Uczennica naszej szkoły Paulina Zagajewska z klasy 5c napisała wiersz o sytuacji, w której znaleźli się wszyscy uczniowie w tym trudnym czasie...

    Straszny wirus tu panuje,

    bardzo szyki on nam psuje.

    W domu siedzieć wciąż należy,

    bo na zdrowiu nam zależy.

    W domu lekcje odrabiamy,

    z rodzicami rozmawiamy.

    Nuda się powoli wkrada,

    a to nie jest czekolada.

    Tęsknić się nam już zaczyna,

    Coraz częściej zrzednie mina.

    I zostały nam życzenia,

    oby wszystkie do spełnienia.

    Zdrowie, siła to podstawa,

    uśmiech dodatkowa sprawa.

                   Paulina Zagajewska

     

           Paulina nie tylko napisała wiersz, ale wykonała również pracę plastyczną pt. „Pocztówka z domu”, której awers umieszczony jest jako awatar tego wpisu. Uczniów chcących podzielić się z nami własnymi refleksjami z czasu pandemii i kształcenia na odległość prosimy o wejście w zakładkę O SZKOLE - PEDAGOG - Gazetka pedagoga. Tu znajdują się informacje w jaki sposób udostępnić prace.

     

  • Uczniowie przyjęci do szkoły na rok szkolny 2020/2021

    Poniżej w linkach przedstawione zostają listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie.

    Lista_dzieci_przyjetych_do__oddz._przedsz._2020-21_(1).docx

    Lista_uczniow_przyjetych_do_klasy_I_-2020-21.docx​​​​​​​

  • Informacja

    W związku z trwająca pandemią koronawirusa, decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. przedłużono okres zamknięcia szkół do dnia 26 kwietnia 2020 r. Uczniowie z dniem dzisiejszym tj. 15.04.2020 r.  wracją do nauczania zdalnego. Kontakty  z nauczycielami przez dziennik elektroniczny Librus. Również egzamin ósmoklasisty nie odbędzie się zgodnie z wcześniejszym terminem. Kontakt ze szkołą poprzez stronę internetową, e-mail: korczakchojna@wp.pl i dziennik elektroniczny Librus.

  • Informacja dla uczniów i rodziców

    Informujemy, że dni od 9.04.2020 do 14.04.2020 r.  są dniami przerwy świątecznej i w związku z tym kształcenie na odległość  nie odbywa się.

  • Co czytają nasi uczniowie?

    Co czytają nasi uczniowie?

    Wsród młodszych uczniów naszej szkoły dużą popularnoscią cieszy się seria literacka "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Seria ta Martina Widmarka i Heleny Willis to książki dla każdego, małego i nawet dużego czytelnika. Autorzy przedstawili w nich parę przyjaciół: Lasse i Maję, mieszkańców szwedzkiego miasteczka Valleby. Oprócz głównych bohaterów poznajemy również innych mieszkańców tego  miasteczka: pastora, policjanta. Lasse i Maja prowadzą biuro detektywistyczne i skutecznie pomagają policjantowi w rozwiązywaniu zagadek, których w mieście choć małym, nie brakuje. Akcja zaskakuje i sprawca do ostatnich linijek pozostaje zaskoczeniem. W skład serii wchodzi 27 tytułów, np. Tajemnica biblioteki, Tajemnica szpitala, Tajemnica pływalni, Tajemnica mody, Tajemnica urodzin, Tajemnica pociągu, Tajemnica pływalni, Tajemnica kina, Tajemnica meczu. Seria dotarła do 30 krajów na świecie, gdzie dzieci i młodzież z wypiekami na twarzy śledzą przygody i rozwiązują zagadki razem z parą młodych detektywów.

    Dużym zainteresowaniem cieszy się również książka "Karolcia" Marii Kruger. Główna bohaterka, ośmioletnia Karolcia, wchodzi w posiadanie magicznego niebieskiego koralika, który spełnia każde jej życzenie. Dziewczynka oraz jej przyjaciel Piotr wykorzystują koralik do uszczęśliwiania innych ludzi. Magiczny przedmiot usiłuje zdobyć zła czarownica Filomena. Karolcia i Piotr przeżywają wiele przygód.

     

    Rysunek Dominiki Bednarz z klasy 3b

    Praca Oli Maj z klasy 3b

    Praca Nadii Klimczuk 3b

  • Zdrowych Świąt

  • OGÓLNOPOLSKA AKCJA KARTKA DLA MEDYKA

    OGÓLNOPOLSKA AKCJA KARTKA DLA MEDYKA

      Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #kartkadlamedyka.

     Każdy kto tylko chce i może - rysuje, maluje, wykleja, projektuje symboliczną kartkę - podziękowanie dla medyków, czyli lekarzy, pielęgniarek, ratowników, laborantów, a więc wszystkich tych, którzy dbają o nasze zdrowie, nie zawsze w pełni mogąc zadbać o zdrowie własne. W ten sposób możemy im podziękować za ich trudną pracę. Zostańmy w domu i pozwólmy im wygrać z tym kolczastym paskudą, a nasze kartki niech choć przez chwilę wywołają uśmiech na ich zmęczonych twarzach. DZIĘKUJEMY

    Wszystkie kartki przesłane do nas opublikujemy na naszej stronie w zakładce Pomagamy.

  • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

    Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,  od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze zostają zawieszone. Kontynuujemy kształcenie na odległość za pomocą platformy edukacyjnej Librus Synergia.  
    Z poważaniem  Wioletta Jesiołowska  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie.

  • Informacja dotycząca publikacji list uczniów na stronach internetowych

      Możliwość publikacji list na stronach internetowych placówek wprowadził Minister Edukacji Narodowej rozporządzeniem z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 530).

  • Wyniki rekrutacji uczniów na rok szkolny 2020/2021

    Poniżej w linkach przedstawione zostają listy dzieci, zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie.

    Lista_dzieci_zakwalifikowanych_do__oddz._przedsz._2020-21.docx

    Lista_uczniow_zakwalifikowanych_do_klasy_I_-2020-21.docx​​​​​​​

  • BO NA ŚWIĘTA NIKT NIE MOŻE BYĆ SAM

    BO NA ŚWIĘTA NIKT NIE MOŻE BYĆ SAM

    Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

    Zawsze bardzo aktywnie, z wielkim sercem i życzliwością wspieraliście działania Młodych dla Pokoju, niosąc radość i nadzieję tam, gdzie była ona potrzebna! Dziś tej nadziei i radości płynącej z poczucia, że nie jesteśmy sami, potrzebujemy szczególnie, a jeszcze bardziej niż my potrzebują jej nasi przyjaciele z Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju, ze względu na ich bezpieczeństwo odizolowani od osób z zewnątrz oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie, którzy nie mogą teraz się spotykać uczęszczać na zajęcia, lecz pozostają w domach, nierzadko sami. O prawdziwości i rzeczywistej wartości budowanej przez nas przyjaźni świadczy fakt, że to oni dzwonią i piszą z pozdrowieniami, pytając, jak się miewamy i czy wszystko u nas w porządku. Zapewniają o pamięci w modlitwie!

    PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE!

    Nie zostawiajmy ich bez odpowiedzi!

    NAPISZMY ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE!

    Zredagujcie listy z życzeniami w edytorze tekstów, np. Word i pięknie ozdóbcie. Możecie je adresować ogólnie lub do wybranych osób, które poznaliście osobiście i pamiętacie. Następnie prześlijcie Wasze listy w załącznikach do Beaty Junosz (która przekaże je dalej) przez Librusa lub e-mail: beataszy@poczta.onet.pl z nagłówkiem: Życzenia dla Przyjaciół. 

    Wszystkim Wam życzymy pełnych nadziei i radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przeżytych w duchowej łączności serc z bliskimi i przyjaciółmi!

                                                                                                            Edyta Warda, Ewa Fedorowicz i Beata Junosz

                                                                                                                          Wspólnota Sant’Egidio w Chojnie

  • INFORMACJE LOGOPEDÓW SZKOLNYCH

    Uwaga!

    W czasie nauki zdalnej logopedzi szkolni udzielają porad i konsultacji.

    Beata Junosz – możliwość kontaktu przez dziennik elektroniczny, Messenger oraz e-mail: beataszy@poczta.onet.pl

    poniedziałek: 9.00 – 13.00

    wtorek: 9.00 – 14.00 oraz 17.00 - 18.00

    środa, czwartek, piątek: 9.00 – 14.00

    Monika Pierzgalska1 – możliwość kontaktu przez dziennik elektroniczny oraz e-mail: monikapierzgalska1@wp.pl

    poniedziałek: 9.00 – 13.00 oraz 15.00 - 16.00

    wtorek, środa, czwartek, piątek: 9.00 – 14.00

    Szanowni Państwo,
    ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, nie możemy, co jest oczywiste, spotykać się z Państwa dziećmi na zajęciach logopedycznych. Jeśli jednak nie chcą Państwo przerywać zupełnie terapii logopedycznej i czują się na siłach systematycznie ćwiczyć z dziećmi, jest to możliwe.
    Oto kilka pomocnych wskazówek.
    1. Warto cały czas doskonalić sprawność aparatu mowy, czyli po prostu buzi dziecka. Bardzo szeroki wybór takich ćwiczeń znaleźć można np. na stronie:
    https://liblink.pl/4UvZBbKNrq
    2. Każde z dzieci ma zeszyt z ćwiczeniami, które miało powtarzać w domu. Już samo wykonywanie tych ćwiczeń to duża pomoc dziecku.
    3. Aby Państwu łatwiej było pracować z dzieckiem, a wiadomo, że zmotywowanie dziecka do pracy bywa problemem, w załączniku dodane zostały wskazówki na ten temat.
    3. Jesteśmy także jestem do Państwa dyspozycji poprzez media. Jeśli potrzebują Państwo konkretnych wskazówek lub dodatkowych informacji, prosimy o kontakt.

    Pozdrawiamy serdecznie i życzymy zdrowia w tym niełatwym czasie
     

    Beata Junosz i Monika Pierzgalska

    Jak_motywowac_dziecko.docx

     

  • Informacje Pedagoga

    Informacje Pedagoga

    Uwaga! 

    Na czas nauki zdalnej (do 10.04.2020 r.) dyżur szkolnego pedagoga p. Ireny Tołłoczko:

    poniedziałek, środa, piątek:  9.00 – 14.00

    wtorek, czwartek: 10.00 – 13.00  oraz 14.30 - 16.30.

    Jeżeli mają Państwo pytania, potrzebujecie  porady lub chcecie podzielić się refleksją, istnieje możliwość kontaktu ze mną przez: dziennik elektroniczny lub e-mail: irenatolloczko.pedagog.sp1@gmail.com

    Informacja jest również dla Uczniów , którzy potrzebują wsparcia,  chcą porozmawiać, szukają porady i informacji.  

               Drodzy uczniowie, zapraszam do współpracy.

    Dodatkowe informacje umieszczane będą na stronie szkoły, w zakładce: PEDAGOG – Gazetka Pedagoga.

    Współpraca z uczniami, rodzicami/opiekunami w ramach zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne odbywa się przez: dziennik elektroniczny lub e-mail: irenatolloczko.pedagog.sp1@gmail.com

                                                                       

  • Informacje Psychologa

    Informacje Psychologa

    UWAGA!

    Do 10.04. br na czas nauki zdalnej psycholog będzie pełnił dyżur od poniedziałku do piątku w godzinach  9.00- 13.00 oraz w środy i piątki 15.00-17.00.

    Czas nauki zdalnej nie jest łatwy zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Dlatego w razie pojawienia się trudności emocjonalnych, motywacyjnych i edukacyjnych służę radą i wsparciem. Jeśli mają Państwo pytania, refleksje proszę o kontakt mailowy: kamilalesniakpsycholog@gmail.com lub przez dziennik elektroniczny.

    Dla Uczniów i Rodziców chcących rozwijać i wzmacniać kompetencje emocjonalno- społeczne swoich dzieci będę udostępniać propozycje bajek/ filmów oraz zadań do wykonania.

    Informacje od p. psycholog w zakładce: O szkole - Psycholog. 

  • Książki w sieci

    Książki w sieci

    Zachęcamy uczniów i rodziców do korzystania z bibliotek online. W czasie kiedy zamknięte są szkoły, biblioteki, księgarnie, utrudniony został dostęp do bezpłatnych  lektur czy też innych pozycji literackich. Nie należy jednak rezygnować z czytania. Wybrane pozycje można czytać w przeglądarce, w formie pdf lub ściągnąć na ebooka. Na stronie https://lektury.gov.pl/ dostępne są lektury dla wszystkich poziomów nauczania: klas I-III, IV-VI, VII-VIII i szkół ponadpodstawowych. Wystarczy wejść na stronę, wybrać odpowiedni poziom kształcenia, interesujacą nas pozycję i formę czytania (czytanie w przeglądarce lub pobranie e-booka). Inną formą korzystania z książek jest ze strony https://wolnelektury.pl/ . Tutaj wybór jest znacznie większy, bo oprócz lektur dostępne są również inne pozycje z literatury pięknej. Dostępnych jest 5571 książek. Wystarczy wejść na stronę, wyszukać interesującą nas pozycję, wybrać formę czytania: pobrać pdf lub czytać online. 

    Przyjemnej lektury!

    https://wolnelektury.pl/

    https://lektury.gov.pl/

  • Dla Rodziców

    Drodzy Rodzice!

    Decyzją Ministra Edukacji Narodowej  od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o wsparcie dzieci
    w przyswajaniu materiału przesyłanego zdalnie przez nauczycieli oraz motywowanie ich do systematycznego odwiedzania dziennika elektronicznego i zapoznawania się z przesłanymi materiałami.

    Proponujemy kilka praktycznych wskazówek pozwalających zorganizować dziecku czas domowej nauki:

    - przez okres ograniczonego funkcjonowania placówek oświaty nauczyciele będą przesyłać dzieciom pakiet zadań do zrealizowania. Ważne, żeby zapoznawać się z przesyłanymi materiałami na bieżąco, aby nie powstały zaległości;

    - jeśli z jakiś przyczyn dziecko nie ma dostępu do konta w dzienniku elektronicznym Librus, należy skontaktować się z wychowawcą telefonicznie lub mailowo;

    - rutyna, rytm dnia, zasady i obowiązki pomagają dzieciom budować poczucie bezpieczeństwa. Jeśli to tylko możliwe, stwórzcie plan dnia, w którym znajdzie się czas na obowiązki, a także na zabawę i odpoczynek. Przyczyni się to do wzrostu poczucia stabilności i przewidywalności u dzieci;

    - trudno jest dziecku samodzielnie rozpocząć swoje obowiązki, motywuj dziecko do podjęcia nauki oraz wykonywania powierzonych zadań. Bądź dla niego dostępny, gdy potrzebuje pomocy, poświęć mu chwilę. Dziecko powinno czuć, że ma w Tobie Rodzicu wsparcie;

    - motywacja nie jest człowiekowi dana, trzeba ją wypracować. Ważną rolę w budowaniu motywacji dziecka odgrywa rodzic. Nie krytykuj dziecka, gdy nie potrafi czegoś samodzielnie zrobić, spróbujcie zrobić to wspólnie! Nie sprawi to, że dziecko będzie umiało poradzić sobie z zadaniem, ale może spowodować, że następnym razem będzie chciało próbować i rozwijać swoje umiejętności;

    -zadbaj o korzystne warunki do nauki w domu. Ważne jest odpowiednie miejsce, czyste biurko, gdzie nie ma żadnych dodatkowych rzeczy, które mogą rozproszyć  uwagę Twojego dziecka (np. telefon, zbędne przedmioty, włączony telewizor). Kontroluj czas nauki dziecka. Efektywnej nauce sprzyjają krótkie przerwy, co 30 min. Ważne, aby w trakcie przerw dziecko odpoczęło, nie robiło rzeczy, które wymagają dużo czasu i mogą je „wciągnąć”!;

    - dzieci, szczególnie te młodsze, są niezwykle podatne na przejmowanie emocji, które dostrzegają u swoich bliskich. Jeśli rodzic/ opiekun nie okazuje nadmiernego lęku związanego z obecną sytuacją, także dziecko nie będzie go odczuwało;

    - podawaj dziecku rzetelne informacje. Dzieci, szczególnie te, które wykazują tendencjędo przeżywania lęku i są podatne na zewnętrzne komunikaty, bardzo często niepokoją się informacjami, które znajdują w różnych źródłach. Mogą zadawać pytania dotyczące obecnej sytuacji, dlatego pożądane jest, aby udzielać informacji zgodnych z prawdą, jednak dostosowanych do etapu rozwojowego dziecka;

    - spędź z dzieckiem czas „off-line”! Zróbcie coś razem! Poczytajcie, porozmawiajcie, zróbcie wspólnie przesłane zadania, zagrajcie w ulubioną grę planszową. Zaproponuj swojemu dziecku inny rodzaj aktywności niż gra na komputerze, telefonie, surfowanie w Internecie;

    - kontroluj co robi Twoje dziecko. Bądź uważny jak spędza czas w domu, szczególnie jakie strony Internetowe odwiedza i co ogląda w Sieci. Internet przeładowany jest łatwo dostępnymi treściami, które nie są odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym.

    Czas ograniczonego funkcjonowania systemu oświaty nie jest czasem wolnym od nauki. Systematyczność  i bieżące zapoznawanie się z materiałem pozwolą wrócić dzieciom do szkoły bez zaległości i z nową porcją wiedzy.

    Życzę powodzenia!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Chojnie
    ul. Szkolna 15
  • 091 4143955

Galeria zdjęć