Od 1 kwietnia 2021 r. do 6 kwietnia 2021 r. - wiosenna przerwa świąteczna.
Na podstawie Rozporządzenia MEiN z dnia 26 marca 2021 r. dyrektor szkoły na wniosek rodziców organizuje zajęcia w szkole (dotyczy klas I-III) lub oddziale przedszkolnym. Zainteresowanych rodziców prosimy o przesłanie wniosku drogą elektroniczną na adres email szkoły lub złożenie w sekretariacie szkoły
Nasi uczniowie i nauczyciele od lat przyjaźnią się z pensjonariuszami DPS-u w Trzcińsku-Zdroju. Często więc zadajemy sobie pytanie, jak być bliżej przyjaciół, dla których czas pandemii jest źródłem jeszcze większego poczucia samotności.
Wielkanocne Święta to dobra i ważna okazja, aby dać znać, że o nich pamiętamy i tęsknimy. Najchętniej odwiedzilibyśmy ich osobiście, ale skoro jest to ciągle niemożliwe, za pośrednictwem Wspólnoty Sant’Egidio wysłaliśmy im piękne, kolorowe kartki z życzeniami.
Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy z wielkim zapałem włączyli się w przygotowanie kartek oraz p. psycholog Kamili Leśniak, która w ramach projektu: „Myślę pozytywnie. Szkoła Pozytywnego Myślenia” koordynowała akcję.
Wierzymy, że nasza pamięć będzie skutecznym lekarstwem na samotność i zamknięcie i sprawi, że święta będą radośniejsze!
Młodzi dla Pokoju
Od 27 marca do 11 kwietnia br. ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców ograniczone zostaje funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych podległych Gminie Chojna, realizujących zadania związane z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem COVID-19.
Przypominamy, że do dnia 31 marca 2021 roku trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej.
Szczegóły znajdą Państwo w zakładce Rekrutacja 2021/2022.
Zbierając grosze stworzymy wielką, empatyczną społeczność nieobojętną na potrzeby dzieci, które wychowują się poza własną rodziną.
Pokażmy, że mimo pandemii, zbieramy grosze dla dzieciaków. Tym, którzy są z nami dziękujemy i zapraszamy jeszcze tych niezdecydowanych.
Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji Góra Grosza. Tym razem jednak trochę inaczej.
Oto instrukcja dla każdego ucznia, który chce przyłączyć się do akcji:
1. Zbieraj drobne monety do skarbonki lub jakiegoś pojemnika.
2. Posegreguj je nominałami (np. 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy itd.)
3. Zapakuj je do osobnych woreczków.
4. Przelicz kwotę w każdym woreczku i włóż do niego karteczkę z tą informacją.
5. Zsumuj kwotę wszystkich woreczków, podpisz imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
6. W międzyczasie zrób fajne zdjęcie Twojej skarbonki lub zebranych pieniędzy i prześlij do wychowawcy.
Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły przynieś je ze sobą.
Pokażmy, że mimo pandemii, zbieramy grosze dla dzieciaków. Tym, którzy są z nami dziękujemy i zapraszamy jeszcze tych niezdecydowanych.
Jak poznać zawód fotografa? Najlepiej na warszatatach fotograficznych. Klasa 3a wzięła udział w spotkaniu w Chojeńskim Centrum Kultury z fotografem p. Pawłem Woźnickim. Nasi uczniowie poznali arkana sztuki fotografowania, każdy mógł przekonać się, że fotografowanie to nie taka prosta sprawa, wążne jest światło, kąt. Pan Paweł umiejętnie i cierpliwie przekazywał swoją wiedzę, za co bardzo dziękują uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią p. Urszulą Rados.
Już od lat dnia 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem tego dnia są dwie różne skarpetki, a dlaczego skarpetki? Chromosom odpowiadajacy za zespół wad wrodzonych ma właśnie kształt skarpetki. Data 21 marca też jest symboliczna, gdyż ludzie z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom numer 21. Mają ich trzy zamiast dwóch. Zapraszamy naszych uczniów do wyzwania, a na czym ono polega? Włóż dwie różne skarpetki, zrób zdjęcie i udostepnij je swojemu wychowawcy, który przekaże je do publikacji na stronie internetowej. Zapraszamy!
Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, organizatorzy podejmują decyzje o odwołaniu eliminacji gminnych i powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Konkursy zostają przeniesione na miesiąc kwiecień. Nowy termin jest ostateczny. Jeśli zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia eliminacje odbędą się w formie on - line.
MKR, – eliminacje gminne 14 kwietnia godz. 10 00
OKR - eliminacje gminne 14 kwietnia godz. 14 00
MKR – eliminacje powiatowe 15 kwietnia godz. 11 00
OKR – eliminacje powiatowe 15 kwietnia godz. 14 30
Centrum Kultury w Chojnie przeprasza za zaistniałą sytuację!
Cudze chwalicie, swego nie znacie - w myśl tej sentencji klasy III "a" i III "b" postanowiły nieco lepiej poznać Chojnę. Odwiedziły więc Centrum Informacji na ul. Plac Konstytucji 3 Maja, które zrobiło na nich bardzo duże wrażenie. Uczniowie mieli możliwość spojrzenia na nasze miasto z nieco innej strony, zasięgnąć informacji na temat jego historii oraz skorzystać ze wspaniałej atrakcji i ... pospacerować po podłodze z fotomapą Chojny
Ustalamy domowe zasady ekranowe
Obecna sytuacja powoduje, że spędzamy dużo czasu przed ekranami komputerów, tabletów
i smartfonów. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jaki ma to wpływ na nasze zdrowie. Dobrze opracowane zasady używania nowych technologii pomagają zadbać o bezpieczeństwo online, uczą uważności oraz równowagi między aktywnościami wirtualnymi i podejmowanymi
w rzeczywistości.
Przypominamy:
1. Ustalamy limity na ekrany:
- dzieci do 2 r. ż zero ekranów
-dzieci 2-5 lat do godziny dziennie, najlepiej z rodzicami
- dzieci 6-12 lat do 2 h
- nastolatkowie 2 h i więcej (jednak z zachowaniem umiaru)
- rodzice też powinni się kontrolować J
2. Przed snem bez ekranów:
- światło smartfonów utrudnia zasypianie i pogarsza jakość snu
- nikt z domowników nie powinien korzystać ze smartfonów, tabletów i komputerów co najmniej 1 h przed snem
3. Posiłki bez ekranów:
- ważne, żebyśmy mieli czas na rozmowy
-ekrany przy stole źle wpływają na trawienie
-dobrym pomysłem jest ustalenie rodzinnych aktywności bez ekranów (posiłki, spacery, zabawa)
4. Sypialnia bez ekranów:
- nie zostawiamy smartfona w pokoju dziecięcym na czas snu, ponieważ urządzenie prowokuje, wydaje dźwięki, które budzą, a spokojny sen jest bardzo ważny dla zdrowia
5. Wspólne miejsce dla telefonów:
-nie należy nosić w domu telefonów przy sobie
-dobrym pomysłem jest wspólne miejsce na odkładanie i ładowanie telefonów
6. Czas na ruch:
- ustalamy czas na aktywności ruchowe dzieci do 2 r.ż – min. 3 h dziennie
-dzieci 2+ i młodzież min. 1 h dziennie (dorosłym ruch też dobrze zrobi)
- rodzice towarzyszą dzieciom bez ekranów!
7. Tylko bezpieczne treści:
-rodzice ustalają z dziećmi z jakich treści mogą korzystać, kontrolują najmłodszych i instalują programy kontroli rodzicielskiej
- należy rozmawiać o zagrożeniach i pozytywnych stronach Internetu
8. W ruchu bez ekranów:
- kiedy idziemy pieszo, jedziemy na rowerze, przemieszczamy się nie korzystamy z ekranów
Już ponad rok świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Na czele tych zmagań z dużym poświęceniem pracuje służba zdrowia: lekarze, pielęgniarki, sanitariusze. Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności za ich prace. Dzieci z całej Polski mogły wyrazić swoje uznanie dla nich w formie pracy plastycznej. Również uczniowie naszej szkoły przygotowali plastyczne podziekowania medykom. Wsród tysiąca prac lekarze wybrali kilka najbardziej przemawiajacych do serca. Wsród nich znalazł się rysunek naszego ucznia Sebastiana Łydzińskiego z klasy 1b. Gratulujemy Sebastianowi oraz innym uczniom, gdyz wszyscy uczestnicy tej inicjatywy otrzymali podziekowania.
Poniżej prezentujemy pracę Sebastiana dostępna jest również na stronieakcji: https://medycydziekujemy.pl/czas-na-publicznosc-ktore-prace-chwytaja-najmocniej-za-serce/
Poniżej zamieszczone są linki do arkuszy z próbnych egzaminów ósmoklasisty:
język polski - Arkusz_z_jezyka_polskiego.pdf
matematyka - arkusz_matematyka(1).pdf
język angielski- arkusz_jezyk_angielski.pdf i Mp3 z podkładem
https://static2.cke.gov.pl/PROBNY_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/2021/19%20marca%209_00%20A/OJAP-100-2103.mp3
język niemiecki - arkusz_jezyk_niemiecki.pdf i Mp3 z podkładem
https://static2.cke.gov.pl/PROBNY_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/2021/19%20marca%209_00%20D/OJNP-100-2103.mp3
Kilka miesięcy temu ten kochany kucyk Smok, nabawił się poważnej kontuzji, która wymaga kosztownej operacji. Wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt, prosimy o wsparcie zbiórki pieniężnej.
Ten wyjątkowy dzień w roku znalazł swoje miejsce w kalendarzu już w roku 1910. Panie obdarowywane są wówczas kwiatami, prezentami czy słodyczami. Namłodsi uczniowie naszej szkoły również przygotowali niespodzianki swoim koleżankom z klasy przygotowujac im piękne kartki z życzeniami.
Egzamin próbny dla ósmoklasistów będzie przebiegał zgodnie z następującym harmonogramem.
Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny, na wniosek organizatorów regionalnych Konkursu, przesuwa termin zawodów Konkursu na dzień 22 kwietnia 2021 r., godz. 9.00.