"Natura jest naszą siłą"

PROJEKT PROGRAMU ERASMUS+ 2015-2018 „Natura jest naszą siłą - Nature is our strength- NIOS ”

Od 1 września 2015 r. nasza szkoła rozpoczęła realizację programu Erasmus+ 2015-2018, projektem „Natura jest naszą siłą . Nature is our strength (NIOS)” . Projekt jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach współpracy na rzecz innowacji i dobrych praktyk. Został zaplanowany na lata 2015-2018. Nad planem projektu pracowali nauczyciele ze  szkół we  Francji (Granville), Grenlandii ( Saattut - Uummannaq) oraz Polski

(Chojna).

Projekty w ramach programu Erasmus+ umożliwiają integrację i wymianę młodzieży oraz kadry nauczycielskiej z krajów członkowskich, stawiają przede wszystkim na naukę poprzez bezpośrednie działanie, rozwijają twórcze myślenie oraz zachęcają do komunikowania się w językach obcych, których uczniowie uczą się w szkole.

W czasie realizacji projektu zaplanowane zostały spotkania we Francji, na Grenlandii i w Polsce, podczas których uczniowie poszerzą swoją wiedzę z zakresu środowiska naturalnego oraz będą doskonalili umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Zadaniem uczestników projektu będzie zaprezentowanie swoich szkół, kultur, regionów, naturalnego otoczenia, a przez to poznanie siebie nawzajem oraz wymiana doświadczeń miedzy partnerami projektu.

Dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły udział w tym projekcie jest kolejnym wyzwaniem   i ciekawym doświadczeniem. Będziemy mieli możliwość poznania innych kultur, porozumiewania się w języku obcym, odwiedzenia ciekawych miejsc, poszerzenia własnych horyzontów, zainteresowań oraz wiadomości .

Listy informacyjne:

list1.docx