Piątek 19.04.2024

JADŁOSPIS 8.04.- 12.04.2024r.

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji i zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

• 10 kwietnia 2024r. nasi uczniowie wzięli udział w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE POETYCKIM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-IV zorganizowanym przez SP 2 w Chojnie. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, upowszechnianie poezji krajów anglojęzycznych oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego. Przedstawiciele chojeńskiego Korczaka wspaniale zaprezentowali się podczas english recitation contest zdobywając wysokie miejsca oraz udowodnili, że angielski, nawet literacki to dla nich żaden problem.

• Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM # STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 109 200 zł. Pozyskane fundusze pozwoliły na doposażenie pracowni
    w nowoczesne pomoce dydaktyczne # pomoce dydaktyczne. Więcej informacji o programie można znaleźć https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2.20171121121256.pdf.

• Zapraszamy 10 kwietnia 2024 r.

10 kwietnia 2024r. godz. 17.00 - 18.00 Zebrania wychowawców z rodzicami

17.00 - 19.00 - Dyżur nauczycieli w szkole

17.00 - 19.00 - Dyżur pedagogów szkolnych

17.00 - 19.00 - Dyżur dyrekcji szkoły

17.00 - 19.00 - Dyżur kierownika świetlicy i wychowawców

• Uwaga Rodzice.

Informujemy, iż w dniach od 5 kwietnia do 12 kwietnia 2024 r. rodzice/opiekunowie prawni powinni złożyć pisemne Oświadczenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego:

Oswiadczenie_woli_przyjecia_do_oddz.przedszkolnego_2024-25.pdf

oraz Oświadczenie woli przyjęcia do klasy I (dotyczy kandydata spoza obwodu szkoły):

Oswiadczenie_woli_przyjecia_do_klasy_I_spoza_obwodu_szkoly_rok_szkolny_2024-2025.pdf

• 23 marca 2024 r. w Pałacyku pod Lwami w Gryfinie podczas powiatowego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego zaprezentowała się uczennica naszej szkoły Maria M. z klasy 1b.

Jej występ chrakteryzujący się artystyczną wrażliwością i wyczuciem tekstu został doceniony przez jury i uzyskała ona tytuł laureata powiatowego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego.

Marysia będzie reprezentowała powiat gryfiński i naszą szkołę w wojewódzkim etapie konkursu, który zaplanowany jest w drugiej połowie kwietnia w Kołobrzegu.

• Polsko-niemieckie spotkanie na pływalni.

Dnia 21.03.2024r. odbyło się spotkanie integracyjne młodzieży „Polsko-Niemieckie Zawody w Pływaniu” na basenie Laguna w Gryfinie, organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 im. J. Korczaka w Chojnie. Zawodnicy pomieszani zostali ze sobą i podzieleni na dwa zespoły, wspólnymi siłami rywalizowali o miano najlepszej drużyny. W nagrodę wszyscy uczestnicy zawodów udali się na część rekreacyjną basenu, aby odpocząć po sportowych zmaganiach i nawiązać nowe znajomości. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor. Rywalizacja związana ze sportem nie musi kończyć się wcale dla jednych wygraną, a dla innych porażką. Tu mamy przykład, że przede wszystkim sport to fajna zabawa, która uczy, odpręża i daje radość, a w naszym przypadku integruje młodzież, która w tym wieku szuka swojej własnej drogi i sposobu na życie.
    Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

• Drodzy Rodzice! Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie będzie pełniła dyżur wakacyjny
    od 1 do 18 sierpnia 2024 r. Prosimy o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dyżuru wakacyjnego, informacjami oraz harmonogramem. Wnioski można składać do 31 maja 2024 r. Wszystkie informacje znadą Państwo w zakładce Dyżur wakacyjny.

• Podsumowaliśmy tegoroczną akcję „Góra Grosza”. W naszej szkole udało się zebrać 1238,70 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane na potrzeby dzieci i rodzin w całej Polsce.

Najwięcej pieniędzy (tak jak w ubiegłym roku szkolnym) zgromadziła klasa 6a, następnie 1b i 1c. Gratulujemy i dziękujemy! Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich pozostałych klas biorących udział w zbiórce. Dobro powraca!

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
    W każdej możliwej kategorii uczniowie przemierzali, niezbadane dotąd przez żadnego człowieka, zadania konkursowe. Teraz czas oczekiwania na wyniki.